За останні роки все частіше з'являється інформація про підвищений травматизм і смертності на спускових трасах Буковелю. Багато відпочиваючих лижних курортів навіть і не уявляють, на якому низькому рівні безпеки знаходяться спуски на Західній України. Немає точної статистики, а всі випадки смертності записуються в сусідніх містах, травми не враховуються і багато випадків порушення безпеки на схилах залишаються незафіксованими.
Так і в нашій ситуації, смертельний випадок на лижній трасі в минулому році залишився якимось дивним чином не врахованим, кримінальну справу заведену в місцевій прокуратурі було через кілька днів закрито без будь-якого приводу, а довідка з міліції, не видавалася, так як нібито такого взагалі і не було насправді.
При розмові з працівниками моргу, нам сказали, що смертельних випадків на кінець 2010 року вже було 47 ... А скільки було в 2009 році? А скільки ще може бути?
Нам так само відомо, що власники гірськолижного курорту мають сильний вплив не тільки в місцевій політиці, а й на державному рівні. АЛЕ! Якщо нас буде багато, і ми будемо разом, то повірте, - набагато легше буде говорити про це!
Наш важкий досвід змушує нас не замовчувати про це. У нас вже зібрано 6 випадків смертності на одному і тому ж схилі. Ми збираємо так само випадки травматизму, що б створити комісію з розслідування недбалості керівництва курорту, яке замовчує про проблематики на схилах і не організує безпечне катання для туристів.
Ми просимо не замовчувати випадки травматизму та смертей, що сталися на схилах Буковеля, і ділитися інформацією. Будь-яка інформація допоможе нам. Адже якщо ми будемо мовчати, то ніхто не дізнається, що чекає відвідувача гірського схилу, і як можна запобігти загибелі ближнього на гірськолижному спуску. Адже це може торкнутися будь-якого ...
По всіх питаннях просимо звертатися на achtungbukovel@googlemail.com
З повагою
Євген, 35 років, що втратив свого друга на гірськолижному курорті Буковеля в 2010 році.