Вісім причин, чому варто навчатись в Польщі

на правах реклами

/data/blog/113160/052ecdd339c578de75edf48394896df0.jpg

 

Отримання вищої освіти за кордоном незаслужено обросло численними міфами. Найпопулярнішим стереотипом є те, що таку розкіш можуть собі дозволити лиш діти багатіїв з найпрестижніших шкіл України. На практиці, наприклад, тільки в Університеті інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві навчається близько двох тисяч іноземців, більшість з яких – звичайні українці.

 

Якщо висока якість навчання у закордонних вузах і можливість здобуття досвіду проживання в іншій країні не переконують, то ось ще декілька причин, чому варто вийти із зони комфорту і провести студентські роки за кордоном.

 

Стипендійні програми

Численні стипендійні програми і гранти – це те, що дозволяє поїхати на навчання за кордон, не витрачаючи на це космічних сум, а в деяких випадках навіть заробити. Наприклад, Університет інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві пропонує абітурієнтам з України унікальну стипендійну програму – стипендії від першого семестру. Їх призначають за результатами тесту IQ, що проводиться у Львові українською мовою наприкінці вступної кампанії. Пізніше студент, що старанно навчається і бере участь в житті університету, може отримувати стипендію з фонду університету.

 

/data/blog/113160/86af7ca1eb39323f88a7b3e1d6084bd7.jpg

 

Інноваційні програми навчання

Закордонні університети постійно тримають руку на пульсі потреб роботодавців, тому їхні програми навчання добре відповідають сучасному ринку праці. В УІТМ, наприклад, можна вивчати Цифрові медіа та іміджеву комунікацію, Програмування, Комп’ютерну графіку та мультимедійну продукцію, Психологію в менеджменті, Дієтологію чи АviationManagement. Такий підхід є правильним з огляду на те, що завданням університету є підготовка затребуваних спеціалістів, а не натовпів молодих людей, які після отримання диплому поповнять лави безробітних.

 

Легкий вступ

Перевагою польських університетів є спрощена система прийому на навчання іноземних громадян. Щоб вступити до УІТМ абітурієнтові вистачить лише атестат про повну загальну середню освіту. Оцінки з п’яти шкільних предметів переводяться за шестибальною шкалою і відбір проводиться на основі конкурсу суми балів кожного абітурієнта. Не береться до уваги ЗНО, немає творчих конкурсів чи співбесід. Не потрібен навіть сертифікат, що підтверджує рівень знання мови, бо мовного бар’єру в УІТМ не існує – тут розмовляють всіма необхідними мовами. Окрім цього, усі першокурсники перед початком навчання проходять двотижневі інтенсивні курси вивчення польської мови. Після них студенти з України впродовж першого курсу, окрім звичайних пар за розкладом, двічі на тиждень відвідують заняття з польської мови. На них вони вчать не лише граматику та нові слова, але й пізнають польську культуру.

 

Практичне навчання

Співпраця бізнесу і науки є основою інноваційної стабільної економіки, котру стараються збудувати в Польщі. Тому жешувський УІТМ від початку свого існування ставить собі за мету якомога тісніше співпрацювати з успішними підприємцями.

Що це означає для студентів? Професіонали з багаторічним стажем беруть участь у формуванні програм навчання на різних факультетах, проводять тренінги і додаткові заняття, приймають студентів на практику чи стажування.

 

/data/blog/113160/ccf834685bc308ec39371954ad5ad7a4.jpg

 

Можливість отримати роботу своєї мрії

Знання додаткової іноземної мови, досвід життя за кордоном, диплом європейського вузу – це ті пункти в резюме, на які роботодавці звертають увагу в першу чергу і те, що вирізняє випускників закордонних вузів на тлі решти кандидатів. Окрім цього, в УІТМ діє Бюро кар’єр – спеціально створений відділ, завданням котрого є піклування про працевлаштування студентів і випускників УІТМ. Результати першого міністерського дослідження виявило, що випускники УІТМ в порівнянні з колегами з інших університетів на Підкарпатті найшвидше знаходять роботу.

 

Міжнародність

Одним із лідерів польських вузів за кількістю студентів-іноземців є Університет інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві, де навчається близько 2000 іноземців з понад 20 країн. Чому іноземці обирають УІТМ? Перш за все тому, що виш випрацював чудову систему адаптації студентів з інших країн. Працівники університету та опікуни-старшокурсники допомагають першокурсникам знайти житло, освоїтися в новому середовищі та подолати всі труднощі, пов’язані з легалізацією перебування в Польщі, наприклад з оформленням медичного страхування чи дозволу на проживання.

 

/data/blog/113160/be9d5776ab592d1ccdad9874982230bb.jpg

 

Люди

«В університеті до викладача можна просто підійти і поговорити про те, що тебе цікавить, і вони поділяться з тобою своїми знаннями. З деким можна годинами просто говорити і не лише про навчання», - розповідає Вадим Мельник, студент Інформатики в УІТМ. Також перевагою закордонного університету є те, що тут можна зустріти друзів з різних закутків світу, а вміння спілкуватися з представниками різних народів у глобальному світі – це сьогодні необхідна умова для побудови успішної кар’єри. Студенти УІТМ є толерантними та поважають інші ментальності та звичаї.

 

Подорожі

Впродовж навчання в УІТМ Анастасія Булавка, студентка англомовного напряму навчання InternationalManagement, встигла об’їздити близько половини Європи. Окрім звичайних екскурсій, два семестри дівчина провела в Німеччині, а практику проходила в Словенії.

Перевагою Університету інформаційних технологій та менеджменту, як зазначає дівчина, є також те, що він знаходиться у Жешуві – столиці Підкарпатського воєводства. «Це студентське місто і при цьому дуже комфортне. Є багато авіасполучень, літають лоукости, тобто дешеві авіалінії, що дає багато можливостей подорожувати. На що ж ще витрачати студентські роки, як не на пізнання світу?» – усміхається дівчина.

 

/data/blog/113160/8ff91f305ffa655b9b39998a0023b32c.jpg

 

В УІТМ триває другий набір на навчання – це останній шанс вступити на навчання до європейського вузу і розширити свої горизонти. Обери напрям навчання!

 

Не знаєш, який факультет обрати? Пройди тест!


09.08.2016 1597 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

1548
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

924
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

578
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5528
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1480
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1352

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

415

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1245

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1072

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

985
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

308
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10677
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

385
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

648
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5699
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1469
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

368
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

267
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

612 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1051
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

912