Вісім причин, чому варто навчатись в Польщі

на правах реклами

/data/blog/113160/052ecdd339c578de75edf48394896df0.jpg

 

Отримання вищої освіти за кордоном незаслужено обросло численними міфами. Найпопулярнішим стереотипом є те, що таку розкіш можуть собі дозволити лиш діти багатіїв з найпрестижніших шкіл України. На практиці, наприклад, тільки в Університеті інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві навчається близько двох тисяч іноземців, більшість з яких – звичайні українці.

 

Якщо висока якість навчання у закордонних вузах і можливість здобуття досвіду проживання в іншій країні не переконують, то ось ще декілька причин, чому варто вийти із зони комфорту і провести студентські роки за кордоном.

 

Стипендійні програми

Численні стипендійні програми і гранти – це те, що дозволяє поїхати на навчання за кордон, не витрачаючи на це космічних сум, а в деяких випадках навіть заробити. Наприклад, Університет інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві пропонує абітурієнтам з України унікальну стипендійну програму – стипендії від першого семестру. Їх призначають за результатами тесту IQ, що проводиться у Львові українською мовою наприкінці вступної кампанії. Пізніше студент, що старанно навчається і бере участь в житті університету, може отримувати стипендію з фонду університету.

 

/data/blog/113160/86af7ca1eb39323f88a7b3e1d6084bd7.jpg

 

Інноваційні програми навчання

Закордонні університети постійно тримають руку на пульсі потреб роботодавців, тому їхні програми навчання добре відповідають сучасному ринку праці. В УІТМ, наприклад, можна вивчати Цифрові медіа та іміджеву комунікацію, Програмування, Комп’ютерну графіку та мультимедійну продукцію, Психологію в менеджменті, Дієтологію чи АviationManagement. Такий підхід є правильним з огляду на те, що завданням університету є підготовка затребуваних спеціалістів, а не натовпів молодих людей, які після отримання диплому поповнять лави безробітних.

 

Легкий вступ

Перевагою польських університетів є спрощена система прийому на навчання іноземних громадян. Щоб вступити до УІТМ абітурієнтові вистачить лише атестат про повну загальну середню освіту. Оцінки з п’яти шкільних предметів переводяться за шестибальною шкалою і відбір проводиться на основі конкурсу суми балів кожного абітурієнта. Не береться до уваги ЗНО, немає творчих конкурсів чи співбесід. Не потрібен навіть сертифікат, що підтверджує рівень знання мови, бо мовного бар’єру в УІТМ не існує – тут розмовляють всіма необхідними мовами. Окрім цього, усі першокурсники перед початком навчання проходять двотижневі інтенсивні курси вивчення польської мови. Після них студенти з України впродовж першого курсу, окрім звичайних пар за розкладом, двічі на тиждень відвідують заняття з польської мови. На них вони вчать не лише граматику та нові слова, але й пізнають польську культуру.

 

Практичне навчання

Співпраця бізнесу і науки є основою інноваційної стабільної економіки, котру стараються збудувати в Польщі. Тому жешувський УІТМ від початку свого існування ставить собі за мету якомога тісніше співпрацювати з успішними підприємцями.

Що це означає для студентів? Професіонали з багаторічним стажем беруть участь у формуванні програм навчання на різних факультетах, проводять тренінги і додаткові заняття, приймають студентів на практику чи стажування.

 

/data/blog/113160/ccf834685bc308ec39371954ad5ad7a4.jpg

 

Можливість отримати роботу своєї мрії

Знання додаткової іноземної мови, досвід життя за кордоном, диплом європейського вузу – це ті пункти в резюме, на які роботодавці звертають увагу в першу чергу і те, що вирізняє випускників закордонних вузів на тлі решти кандидатів. Окрім цього, в УІТМ діє Бюро кар’єр – спеціально створений відділ, завданням котрого є піклування про працевлаштування студентів і випускників УІТМ. Результати першого міністерського дослідження виявило, що випускники УІТМ в порівнянні з колегами з інших університетів на Підкарпатті найшвидше знаходять роботу.

 

Міжнародність

Одним із лідерів польських вузів за кількістю студентів-іноземців є Університет інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві, де навчається близько 2000 іноземців з понад 20 країн. Чому іноземці обирають УІТМ? Перш за все тому, що виш випрацював чудову систему адаптації студентів з інших країн. Працівники університету та опікуни-старшокурсники допомагають першокурсникам знайти житло, освоїтися в новому середовищі та подолати всі труднощі, пов’язані з легалізацією перебування в Польщі, наприклад з оформленням медичного страхування чи дозволу на проживання.

 

/data/blog/113160/be9d5776ab592d1ccdad9874982230bb.jpg

 

Люди

«В університеті до викладача можна просто підійти і поговорити про те, що тебе цікавить, і вони поділяться з тобою своїми знаннями. З деким можна годинами просто говорити і не лише про навчання», - розповідає Вадим Мельник, студент Інформатики в УІТМ. Також перевагою закордонного університету є те, що тут можна зустріти друзів з різних закутків світу, а вміння спілкуватися з представниками різних народів у глобальному світі – це сьогодні необхідна умова для побудови успішної кар’єри. Студенти УІТМ є толерантними та поважають інші ментальності та звичаї.

 

Подорожі

Впродовж навчання в УІТМ Анастасія Булавка, студентка англомовного напряму навчання InternationalManagement, встигла об’їздити близько половини Європи. Окрім звичайних екскурсій, два семестри дівчина провела в Німеччині, а практику проходила в Словенії.

Перевагою Університету інформаційних технологій та менеджменту, як зазначає дівчина, є також те, що він знаходиться у Жешуві – столиці Підкарпатського воєводства. «Це студентське місто і при цьому дуже комфортне. Є багато авіасполучень, літають лоукости, тобто дешеві авіалінії, що дає багато можливостей подорожувати. На що ж ще витрачати студентські роки, як не на пізнання світу?» – усміхається дівчина.

 

/data/blog/113160/8ff91f305ffa655b9b39998a0023b32c.jpg

 

В УІТМ триває другий набір на навчання – це останній шанс вступити на навчання до європейського вузу і розширити свої горизонти. Обери напрям навчання!

 

Не знаєш, який факультет обрати? Пройди тест!


09.08.2016 1524 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

229
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

662
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1185
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2517
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1368
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2017 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

700

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

760

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1663

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1648
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

350
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

460
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18368
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7486
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3660
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1047
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10782
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

298
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

295
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

488
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

452
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

687