Вісім кроків до порозуміння в Івано-Франківській міській раді


Два сесійних засідання і 43 голоси "за" було потрібно депутатам Івано-Франківської міської ради для того, щоб відправити виконавчий комітет у відставку.

 

Баталії, які розгорнулися навколо питання звіту виконавчого комітету і висловлення незадоволення місцевими обранцями його роботою, а також категорична позиція міського голови у даному питанні викликали багато дискусій і припущень серед місцевих політиків і громадських діячів.

 

Звичайно, ця тема набула широкого обговорення і в ЗМІ. Усі почали з'ясовувати, хто ж винен і що буде далі…

 

Втім, дані події підтвердили факт, що у керівництві обласного центру Прикарпаття не все так добре, як видається на перший погляд. Дійшло навіть до того, що мер заявив про можливу відстаку у разі чергових магань перетворити виконком на «політичний клуб», а фракції більшості у міській раді звинуватили самого градоначальника у непрофесійності.

 

І це все в Івано-Франківську – свідомому націонал-патріотичному місті, де і міський голова, і та ж сама більшість запевняють у своїй вірності та відданості національним інтересам, ходять у вишиванках та тримають руки на серцях під час виконнаня національного гімну.

 

Чи то знову живемо за принципом – де три українці – там два гетьмани? (Читайте: де три сторони (мер – міська рада – виконком) – там керує невідомо хто)…

 

Проте, хто винен, а хто ні, мабуть буде вияснити не легко, бо винні у такій ституації – усі… А краще спробувати полічити кроки, які могли б зробити усі фігуранти «справи» назустріч одне одному. Що слід було б показати і франківцям, і жителям області, та й усій Україні для підтвердження того, що Івано-Франківськ – сучасне європейське місто з міцними традиціями і людьми, які заради спільного блага готові поступитися своїми інтересами.

 

Отже:

1. Усвідомлення того, що Івано-Франківськ – наш спільний дім і усе, що ми робимо – це ми робимо самі для себе, а не для когось іншого. І тут уже винні не «рука Кремля» чи «фактор Європи». Наша доля, наше життя і щодення у наших же руках.

2. Міського голову і міську раду обирали іванофранківці, тобто ми. І тому ми хочемо бачити результати роботи обидвох – і мера і ради, а не постійне пересмикування і протистояння, яке триває впродовж усієї каденції обох… У той час, як у місті є ряд нагальних проблем, над вирішенням яких варто задуматися усім.

3. Запровадження мораторію на позачергові вибори Івано-Франківського міського голови. Про імпічмент міського голови варто не згадувати до закінчення терміну його повноважень.

4. Мер повинен погодитися на одну посаду свого заступника від ВО «Свобода». Це було б правильним з тієї точки зору, що критикувати міського голову за роботу стало б складніше, адже взяти на себе відповідальність за якусь ділянку роботи – не просто.

5. Затвердити новий склад виконавчого комітету міської ради, одну половину якого складали б «люди Анушкевичуса», а іншу половину – його опоненти. В такому разі міський голова не матиме 100% контролю над цим органом, а інша сторона не матиме підстав для критики його роботи. Чи не перетвориться за таких умов виконком на бездіяльнісний орган та перенесення протистояння із сесійної зали міської ради на нього, невідомо. Втім, варто усвідомити значення перших двох пунктів усіма сторонами.

6. Чітке розмежування фінансових потоків, що контролюються мером (капітальні ремонти, ЖКГ тощо) та ВО «Свободою» (ЄРЦ, ремонт доріг, водоканал) та створення системи ефективного громадського нагляду та контролю за цими сферами. Відтак стане ясно, хто і як працює на своїй «ниві», і що для кого важливіше: розвивати галузі чи просто «збирати вершки».

7. Сесія міської ради не повинна у подальшому створювати перешкоди у роботі виконкому та міського голови, а також можна подумати над  ефективнішим функціонування громадського контролю (громадських рад) за діями усіх гілок влади у місті.

8. Ініціювати загальноміські громадські слухання, на які винести питання ефективної роботи міського голови, депутатів (кого і коли востаннє бачили на округах). І хто тут діє ефективніше щодо вирішення нагальних проблем мешканців обласного центру.

 

Можливо, при врахуванні таких позицій ми нарешті побачили б результати. Втім, це тільки припущення… А нас ще очікує чергова історія із затвердженням нового складу виконавчого комітету. Якщо такий буде… Усе тільки починається…


16.01.2013 Марія Лутчин 1720 10
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494