Віримо, але перевіримо

 

Ідіотизм московської пропаганди компенсується недалекоглядністю тих, на кого вона спрямована.

На жаль.

Оце по радіо "Ера" почув уривок розмови професора МГИМО В.Мединського про штурм Берліну, Рейхстагу зокрема. З його слів з’ясувалося, що при взятті головної німецької канцелярії "русскіє" втратили живої сили лише 60 чоловік у співвідношенні 1 "русскій" до 63 убитих німців.

-Як це так? – захоплено залепетав ведучий.

-Просто професіоналізм "русскіх" вояків під кінець війни був настільки високий!

Навіть мої скромні знання з військової тактики не сприйняли цю відповідь. Адже при будь-якій наступальній операції мінімальна перевага атакуючих військ має бути 3-5 разів. Втрати ж за такого роду бойових дій рахують теж у подібних співвідношеннях.

Погоджуюся, що професіоналізм радянських солдатів на кінець війни виріс, як і не пропав він і у німецьких вояків. Звідки ж такі втрати?

Думаю, причина проста. Деморалізовані захисники Рейхстагу здавалися пачками. А "русскіє" просто розстріляли полонених, прикривши цей ганебний факт неймовірним "професіоналізмом".

"Професіоналізм" московських ідеологів мене взагалі просто вражає. Днями (можете знайти фото в неті) проросійські активісти провели пікет польського консульства в Одесі. У центрі юрби мітингарів вирізнявся великий плакат "Вспомні рєзню в Катині!". Зграя цих дегенератів навіть не знає головного жупела своєї кремлівської пропаганди - т.зв. різанини українцями поляків на Волині.

А Катинь же, друзі, це місце, де НКВС розстріляло двадцять тисяч польських офіцерів і службовців.

Ще один традиційний пропагандистський трюк, це захист Кремлем "русскоязичних в Украінє". Насправді ж у нашій державі вже практично нема виключно україномовних чи російськомовних. Українці за сприйняттям інформації, особливо останнім часом, стали білінгвами. Просто в окремих регіонах є більше чи менше використання двох мов.

Але найбільший ідіотизм – це те, що значною мірою ми у це все віримо.

А протидією кремлівської пропаганди можуть стати слова Вінстона Черчилля: "Ворогу треба брехати завжди, своїм – при крайній потребі". Думка, яку кремляді відшліфували до бездоганності. Вони брешуть всім.

Із цього, власне, треба виходити, стикаючись із інформацією, яка виходить із будь-яких московських джерел.

Отож.


27.03.2014 Олег Олексюк 815 5
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

1590 1
25.07.2020
Тетяна Дармограй

Потерпаєте від вічних сварок, не можете знайти спільну мову та дійти до компромісу з близькими людьми? Посилаєтесь на карантин, замкнений простір, втому чи емоційне вигорання – і виправдовуєте такі стосунки? Усі вищеперераховані речі можуть змінитися, а ось стосунки залишаться такими ж. Чому? Пояснюємо із психологинею на життєвих прикладах.

7051 3
20.07.2020

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу запрошує абітурієнтів на навчання на різні спеціальності у семи інститутах та на кафедрі військової підготовки.  Чому ІФНТУНГ?! Бо він унікальний – єдиний в Україні університет

3762
19.07.2020
Тетяна Дармограй

З отцем УГКЦ Іваном Жуком ми розмовляли у стінах Собору Святого Воскресіння. Розмова була теплою і відвертою. Ділюсь з вами порцією душевного спокою і  відповідями на питання, які, можливо, ви самі б не поставили.

10433 1
17.07.2020
Олена Британська

Як часто ви помічаєте телефон в руках у підлітка? А чи можете бути впевненими, що саме в цей момент йому не пропонують наркотик? Виявляється, придбати їх зовсім не складно.

3044 1
16.07.2020

Одним із лідерів перевезень на Прикарпатті є Товариство з обмеженою відповідальністю «Надвірнянська автобаза».

2237

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2191

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3373

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6568

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

10475
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2335
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

560
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

3826
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

21
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

408
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1394
20.07.2020

З дводенним візитом на Прикарпатті перебуває Митрополит київський і всієї України, предстоятель ПЦУ  Епіфаній. Вчора у Шешорах він очолив Божественну літургію. Сьогодні, 20 липня Митрополит очолив панахиду за жертвами НКВД в Дем'яновому лазі, і

1249
31.07.2020

Оголені тіла, які знайшли своє зображення на полотнах та в скульптурах відомих художників, стали невіддільною частиною світового мистецтва.

381
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1077 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

362
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2439
14.07.2020

За 6 місяців 2020 року на Прикарпатті прокурори взяли участь у розгляді судами 123 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За їх результатами до відповідальності притягнуто 97 осіб, із яких 84 – депутати місцевих

2702