Різдво Христове — одне з найвеличніших християнських свят, яке символізує народження Ісуса Христа, Спасителя світу.
Що можна побажати тим, хто втратив віру або перебуває у пошуках духовного сенсу, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.
Монах наголошує, що віра — це Божий дар.
"Господь дарує його теж, коли ми дивимося на Нього всім серцем. Безцінну віру розвиваємо насамперед у Христовій Церкві, беручи регулярно участь у святих таїнствах", — каже монах.
Зі слів священника, віра допомагає нам здолати різні життєві випробування.
"Нехай серця багатьох стануть символічно вифлеємськими яслами.
Поставмо на перше місце в житті воплоченого Спасителя світу, і все в нас наладиться.
Коли ми живемо по-поганськи чи по-напівпоганськи, то слід, подібно до мудреців, зустрітися з Ісусом, змінитися, і ця переміна буде, направду, для Нього найціннішим даром, навіть від найбільших світових багатств.
Дещо жартівливе. Якось раніше під час навчання в Університеті Альберти (Канада) ми мали як студенти так звану різдвяну вечірку. І от в час вікторини, подарунків тощо були теж різні питання, особливо щодо Різдва в минулому. Теж прозвучало впору: які дари три мудреці принесли до новонародженого дитятка Ісуса?
З численних студентів, з різноманітних держав, один однокурсник із Саудівської Аравії, мусульманин, відповів, що, мовляв, вони тоді принесли попкорн.
Для того, щоби не бути християнами формально, ми повинні Спасителя пізнати. «Ніщо не бажане, якщо не пізнане», — казали мудро давні римляни.
Тварини пізнали Месію, як стверджує пророк Ісая, проте їхнє пізнання є примітивним і відмінним від людського. Пізнання починається насамперед з любові. Сьогодні яскрава зоря надії світить скрізь, а не лише над місцем народження Спасителя світу ̶ Вифлеємом. Нам потрібно лише одного свідомого акту волі, щоб вона нас провадила до мети — Христа.
Не потрібно вирушати кудись у далечінь: Спаситель стоїть при дверях наших сердець і тихо стукає", — резюмує Миколай Микосовський.
Більше про значення Різдва читайте у матеріалі: "Різдво — день народження Ісуса, про що багато хто забув": священник з Івано-Франківщини про традиції свята.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Сьомий в історії УГКЦ. Єпископ з Тернопільщини став кардиналом Ватикану (ФОТО)