Вимирання бджіл приведе до світового голоду? ООН стурбована

У вівторок ООН висловила стурбованість у зв'язку з масовим зменшенням кількості бджолиних сімей під впливом натиску численних шкідників і забруднення навколишнього середовища, що вимагає невідкладних зусиль міжнародного співтовариства з метою збереження життєво необхідних для продовольчих культур запилювачів.

 

Відповідно до звіту органу ООН у сфері екології, велика частина скорочення чисельності, яка доходила в деяких місцях до 85 відсотків, має місце в промислово розвиненій північній півкулі внаслідок більш ніж десятка факторів.

 

Ці чинники включають в себе пестициди, забруднення атмосфери, смертельні для бджіл паразити, що вражають тільки бджолині породи північної півкулі, неправильне ведення господарства в сільській місцевості, зникнення квітучих рослин і зменшення кількості бджолярів у Європі.

 

«Те, наскільки людство дбайливо або безгосподарно буде управляти своїми природними капіталами, включаючи запилювачів рослин, визначає наше спільне майбутнє в 21 столітті» - говорить виконавчий директор ЮНЕП (Програми ООН з навколишнього середовища; прим. Mixednews) Ахім Штайнер.

 

«Справа в тому, що з 100 сільськогосподарських культур, які забезпечують 90 відсотків продовольства в світі, більше 70 запилюються бджолами» - додав він.

 

Скорочення колоній медоносної бджоли за останні роки досягла від 10 до 30 відсотків у Європі, 30 відсотків у Сполучених Штатах, аж до 85 відсотків на Близькому і Середньому Сході, заявив вчений Пітер Нойман, один з авторів перших доповідей ООН з цієї проблеми.

 

У той же час у Південній Америці, Африці та Австралії повідомлень про великі зникненнях не відзначалося.

 

«Це дуже складне питання. Існує безліч взаємопов'язаних причин і, безсумнівним є одне - держава сама по собі не в змозі вирішити цю проблему. Нам потрібна міжнародна мережа, глобальні підходи»- додав Нойман зі швейцарського урядового Центру досліджень бджіл...

 

Деякі механізми в основі тенденцій скорочення популяції бджіл останніх чотирьох десятиліть, які здаються ще більш посилилися в кінці 1990-х, не з'ясовані. ЮНЕП попередила, що в дане питання залучено широке коло проблем управління на селі та охорони навколишнього середовища.

 

«Втім, до певної міри вони є показними більш широкі зміни, які відбуваються не тільки в сільській місцевості, але також і в урбанізованому середовищі в світлі того, чи зможе природа перед обличчям різких змін навколишнього середовища продовжити надання нам своїх благ, як вона це робила протягом тисячоліть і мільйонів років »- додав він.

 

Британці також б'ють на сполох, твердячи, що у найближчі 10 років ми можемо залишитися без медоносних бджіл, у випадку якщо не будуть вжиті заходи для захисту цих корисних комах.


Вже кілька років бджоли масово гинуть у всій Європі. Тривогу б'ють не тільки бджолярі з Великобританії, в розпачі також Німеччина, Іспанія, Греція, Італія, Португалія, Польща і Україна.



У Європі в загибелі бджіл звинувачують кліщів Вароа, які забравшись у вулик вражають бджіл та їх потомство. Коли бджоляр помічає кліща, робити що-небудь вже пізно.


Знищити кліща допомагають інсектициди, але мед після такої обробки не підлягає продажу. Біологи з Німеччини пропонують використовувати щавлеву кислоту, яка, якщо її застосовувати за розробленою ними методикою, знищує до 95% кліщів.


Однак, на жаль, кліщ - не єдиний ворог бджіл, у трудівниць є інший ворог - сучасне сільське господарство. Американські вчені, у свою чергу, вважають, що бджіл вбивають радіосигнали мереж стільникового зв'язку. До такого ж висновку недавно прийшли і вчені з Німеччини.

 

Про загибель бджіл та джмелів навіть була написана спеціальна доповідь президентові США Б. Обамі. Загибель бджіл несе, за оцінками фахівців, ще одну велику небезпеку - різке та катоастрофічне зниження врожайності в сільському господарстві через зменшення прирордніх опилювачів рослин, яким саме і є бджоли.






Джерело: mixednews.ru

11


16.03.2011 1314 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

260
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1140
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2763 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2293
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3158
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2738

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

565

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

575

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1093

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2319
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20528
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

752
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

2019
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

312
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

909
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5607
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7477
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1045
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

785
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1138 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1656 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1499