Вимирання бджіл приведе до світового голоду? ООН стурбована

У вівторок ООН висловила стурбованість у зв'язку з масовим зменшенням кількості бджолиних сімей під впливом натиску численних шкідників і забруднення навколишнього середовища, що вимагає невідкладних зусиль міжнародного співтовариства з метою збереження життєво необхідних для продовольчих культур запилювачів.

 

Відповідно до звіту органу ООН у сфері екології, велика частина скорочення чисельності, яка доходила в деяких місцях до 85 відсотків, має місце в промислово розвиненій північній півкулі внаслідок більш ніж десятка факторів.

 

Ці чинники включають в себе пестициди, забруднення атмосфери, смертельні для бджіл паразити, що вражають тільки бджолині породи північної півкулі, неправильне ведення господарства в сільській місцевості, зникнення квітучих рослин і зменшення кількості бджолярів у Європі.

 

«Те, наскільки людство дбайливо або безгосподарно буде управляти своїми природними капіталами, включаючи запилювачів рослин, визначає наше спільне майбутнє в 21 столітті» - говорить виконавчий директор ЮНЕП (Програми ООН з навколишнього середовища; прим. Mixednews) Ахім Штайнер.

 

«Справа в тому, що з 100 сільськогосподарських культур, які забезпечують 90 відсотків продовольства в світі, більше 70 запилюються бджолами» - додав він.

 

Скорочення колоній медоносної бджоли за останні роки досягла від 10 до 30 відсотків у Європі, 30 відсотків у Сполучених Штатах, аж до 85 відсотків на Близькому і Середньому Сході, заявив вчений Пітер Нойман, один з авторів перших доповідей ООН з цієї проблеми.

 

У той же час у Південній Америці, Африці та Австралії повідомлень про великі зникненнях не відзначалося.

 

«Це дуже складне питання. Існує безліч взаємопов'язаних причин і, безсумнівним є одне - держава сама по собі не в змозі вирішити цю проблему. Нам потрібна міжнародна мережа, глобальні підходи»- додав Нойман зі швейцарського урядового Центру досліджень бджіл...

 

Деякі механізми в основі тенденцій скорочення популяції бджіл останніх чотирьох десятиліть, які здаються ще більш посилилися в кінці 1990-х, не з'ясовані. ЮНЕП попередила, що в дане питання залучено широке коло проблем управління на селі та охорони навколишнього середовища.

 

«Втім, до певної міри вони є показними більш широкі зміни, які відбуваються не тільки в сільській місцевості, але також і в урбанізованому середовищі в світлі того, чи зможе природа перед обличчям різких змін навколишнього середовища продовжити надання нам своїх благ, як вона це робила протягом тисячоліть і мільйонів років »- додав він.

 

Британці також б'ють на сполох, твердячи, що у найближчі 10 років ми можемо залишитися без медоносних бджіл, у випадку якщо не будуть вжиті заходи для захисту цих корисних комах.


Вже кілька років бджоли масово гинуть у всій Європі. Тривогу б'ють не тільки бджолярі з Великобританії, в розпачі також Німеччина, Іспанія, Греція, Італія, Португалія, Польща і Україна.



У Європі в загибелі бджіл звинувачують кліщів Вароа, які забравшись у вулик вражають бджіл та їх потомство. Коли бджоляр помічає кліща, робити що-небудь вже пізно.


Знищити кліща допомагають інсектициди, але мед після такої обробки не підлягає продажу. Біологи з Німеччини пропонують використовувати щавлеву кислоту, яка, якщо її застосовувати за розробленою ними методикою, знищує до 95% кліщів.


Однак, на жаль, кліщ - не єдиний ворог бджіл, у трудівниць є інший ворог - сучасне сільське господарство. Американські вчені, у свою чергу, вважають, що бджіл вбивають радіосигнали мереж стільникового зв'язку. До такого ж висновку недавно прийшли і вчені з Німеччини.

 

Про загибель бджіл та джмелів навіть була написана спеціальна доповідь президентові США Б. Обамі. Загибель бджіл несе, за оцінками фахівців, ще одну велику небезпеку - різке та катоастрофічне зниження врожайності в сільському господарстві через зменшення прирордніх опилювачів рослин, яким саме і є бджоли.






Джерело: mixednews.ru

11


16.03.2011 1340 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3655
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2073

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

190

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2