Вимирання бджіл приведе до світового голоду? ООН стурбована

У вівторок ООН висловила стурбованість у зв'язку з масовим зменшенням кількості бджолиних сімей під впливом натиску численних шкідників і забруднення навколишнього середовища, що вимагає невідкладних зусиль міжнародного співтовариства з метою збереження життєво необхідних для продовольчих культур запилювачів.

 

Відповідно до звіту органу ООН у сфері екології, велика частина скорочення чисельності, яка доходила в деяких місцях до 85 відсотків, має місце в промислово розвиненій північній півкулі внаслідок більш ніж десятка факторів.

 

Ці чинники включають в себе пестициди, забруднення атмосфери, смертельні для бджіл паразити, що вражають тільки бджолині породи північної півкулі, неправильне ведення господарства в сільській місцевості, зникнення квітучих рослин і зменшення кількості бджолярів у Європі.

 

«Те, наскільки людство дбайливо або безгосподарно буде управляти своїми природними капіталами, включаючи запилювачів рослин, визначає наше спільне майбутнє в 21 столітті» - говорить виконавчий директор ЮНЕП (Програми ООН з навколишнього середовища; прим. Mixednews) Ахім Штайнер.

 

«Справа в тому, що з 100 сільськогосподарських культур, які забезпечують 90 відсотків продовольства в світі, більше 70 запилюються бджолами» - додав він.

 

Скорочення колоній медоносної бджоли за останні роки досягла від 10 до 30 відсотків у Європі, 30 відсотків у Сполучених Штатах, аж до 85 відсотків на Близькому і Середньому Сході, заявив вчений Пітер Нойман, один з авторів перших доповідей ООН з цієї проблеми.

 

У той же час у Південній Америці, Африці та Австралії повідомлень про великі зникненнях не відзначалося.

 

«Це дуже складне питання. Існує безліч взаємопов'язаних причин і, безсумнівним є одне - держава сама по собі не в змозі вирішити цю проблему. Нам потрібна міжнародна мережа, глобальні підходи»- додав Нойман зі швейцарського урядового Центру досліджень бджіл...

 

Деякі механізми в основі тенденцій скорочення популяції бджіл останніх чотирьох десятиліть, які здаються ще більш посилилися в кінці 1990-х, не з'ясовані. ЮНЕП попередила, що в дане питання залучено широке коло проблем управління на селі та охорони навколишнього середовища.

 

«Втім, до певної міри вони є показними більш широкі зміни, які відбуваються не тільки в сільській місцевості, але також і в урбанізованому середовищі в світлі того, чи зможе природа перед обличчям різких змін навколишнього середовища продовжити надання нам своїх благ, як вона це робила протягом тисячоліть і мільйонів років »- додав він.

 

Британці також б'ють на сполох, твердячи, що у найближчі 10 років ми можемо залишитися без медоносних бджіл, у випадку якщо не будуть вжиті заходи для захисту цих корисних комах.


Вже кілька років бджоли масово гинуть у всій Європі. Тривогу б'ють не тільки бджолярі з Великобританії, в розпачі також Німеччина, Іспанія, Греція, Італія, Португалія, Польща і Україна.



У Європі в загибелі бджіл звинувачують кліщів Вароа, які забравшись у вулик вражають бджіл та їх потомство. Коли бджоляр помічає кліща, робити що-небудь вже пізно.


Знищити кліща допомагають інсектициди, але мед після такої обробки не підлягає продажу. Біологи з Німеччини пропонують використовувати щавлеву кислоту, яка, якщо її застосовувати за розробленою ними методикою, знищує до 95% кліщів.


Однак, на жаль, кліщ - не єдиний ворог бджіл, у трудівниць є інший ворог - сучасне сільське господарство. Американські вчені, у свою чергу, вважають, що бджіл вбивають радіосигнали мереж стільникового зв'язку. До такого ж висновку недавно прийшли і вчені з Німеччини.

 

Про загибель бджіл та джмелів навіть була написана спеціальна доповідь президентові США Б. Обамі. Загибель бджіл несе, за оцінками фахівців, ще одну велику небезпеку - різке та катоастрофічне зниження врожайності в сільському господарстві через зменшення прирордніх опилювачів рослин, яким саме і є бджоли.






Джерело: mixednews.ru

11


16.03.2011 1381 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

949
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2741
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

949
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1016
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1017 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3042 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

863

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

753

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1073
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

108
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2305
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1131
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

431
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15048
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7361
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

798
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

358
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

271
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

361
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

637
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1094