Віктор Вінтоняк: Усі ресурси терплячості вичерпані: народу потрібні не білборди, а живі гроші…

 

На ранковому запливі майстер спорту СРСР з веслування на каное, чемпіон України та призер всесоюзних змагань Віктор Вінтоняк та майстер спорту України, чемпіон і срібний призер чемпіонату Європи серед молоді U-23 2006 року Микола Періг.

 

Інтервю з кандидатом у народні депутати по одномандатному виборчому округу №83 Віктором Вінтоняком.

 

  • Вікторе Михайловичу, я впевнена, що сьогодні кожний тверезомислячий громадянин України щиро хвилюється за її долю. Який меседж Ви, як майбутній депутат Верховної Ради, нове обличчя в політиці, несете народові України і насамперед громаді Івано-Франківська? Як нам бути, як нам діяти в нинішніх реаліях: брати до рук зброю чи, покладаючись на Бога, стояти з квітами?

ВВ: Якщо коротко, насамперед треба покладатися на Бога. В цьому формулюванні закладено миролюбність і мужність нашого народу, котрий не одне століття витримував удари долі. А якщо трохи ширше, то я взагалі проти того, щоб брати зброю до рук, допоки територіальний конфлікт не переріс у національний, як це відбувалось, до прикладу, в 30-ті роки XX століття під час Голодомору, коли цілеспрямовано знищували мільйони українців. Протистояння на окремій території здебільшого можна вирішити шляхом дипломатії. А от національне питання, те, що стосується існування українців як нації, – це для мене, як і для кожного українця, найсвятіше. Сьогодні герої всі: і ті, хто проливає за Україну кров, і ті, хто пропускає через серце біль за епохальний трагізм нашого народу. Тому всім нам треба не пасивно споглядати за нав’язаним ззовні «добрими» ворогами протистоянням, а реально почати будувати нову державу – таку, про яку мріяли Сковорода, Шевченко, Франко, Бандера та багато інших наших національних духовних лідерів.Наш «добрий» ворог має знати, що сьогодні Україна і її народ – інші. Нас, тих, хто прагне щасливої України, – мільйони. Тому нам потрібна нова держава. А нова держава потребує нової влади, нових, сучасно мислячих людей. Тих, котрі, дивлячись у дзеркало, насамперед бачать дзеркало, а вже потім своє відображення у ньому. Збережемо Україну разом, щоб наше дзеркало – наша Батьківщина – завжди було цільне, без тріщин.

  • Експерти, котрі слідкують за передвиборчими програмами, які в ЦВК представили кандидати в народні депутати по виборчому округу № 83, зауважують, що в цих програмах слабо представлені соціальні проблеми, які стосуються Івано-Франківська. Яке місце у Вашій передвиборчій програмі займає соціальна тема нашого міста?

ВВ: Звичайно, першочергове. Але я вважаю, що проблеми потрібно систематично обговорювати з громадою нашого міста, щоб разом окреслити ті, які потребують нагального вирішення. Коли ми говоримо про передвиборчі програми кандидатів у депутати, які стосуються соціальних чи інших сфер, не слід забувати, що сьогодні в житті нашого народу всі проблеми першочергові. Тому треба працювати над їх реальним вирішенням, не накопичуючи їх.

  • Сьогодні від влади часто чути про необхідність проведення «непопулярних» реформ в економіці. Ви, як професійний фінансист, поділяєте такий підхід влади до цієї сфери у час, коли політична криза в Україні тільки починає набирати обертів?

ВВ: Ви дуже точно сформулювали це запитання. За існуючої політичної ситуації проводити в економіці «непопулярні» реформи просто небезпечно, адже єдність країни під загрозою, а вибори ще попереду. На мою думку, насамперед «непопулярні» реформи треба провести не в економіці, а в політиці, щоб народ упевнився в тому, що державою керують люди не тільки з українським обличчям, а й з українським серцем. Тоді й економіку держави буде реформовано так, щоб реформи були якомога менш болісними для кожного громадянина.А щоби стабілізувати економічну ситуацію в державі, передусім потрібно реформувати податкову систему. Високі податки «виштовхують» інвесторів з України, а вітчизняний бізнес стає неконкурентоспроможним.Немає мотивації для впровадження в економіку нових креативних ідей та технологій. Тому моє завдання у Верховній Раді – насамперед її розпустити і в найкоротший термін провести позачергові парламентські вибори. До нової Верховної Ради повинні прийти люди, котрим буде чужа формула життя, з якою досі не можуть розлучитися політики: «народу – демагогія, а олігархам – спецзакони з-під прилавка». Всім нам потрібно усвідомити, що державна казна – порожня, а місцева – тим паче. Незабаром усім стане зрозумілою роль інтелекту, книги, освіти, культури, здоров’я, способу життя і роль професіоналів у вирішенні проблем як на місцевому, так і на державному рівнях.

  • Яку роль у Вашому житті відіграють книга, книговидавництво, те, чим Ви так захоплено займаєтеся? Всім відомо, що ця сфера для прибутків безперспективна. А для фінансиста це хобі?

ВВ: Книга для мене, перш за все, найважливіший матеріал для будівництва міцної держави. Книга – єдиний надійний національний дах, під яким разом живе весь український народ. Книга – найзахищеніше сховище нашої рідної української мови. Якщо хочеш знищити народ, не обов’язково йти проти нього війною. Достатньо змусити його перестати читати. З часом нічим не підживлений національний інтелект починає знищувати себе сам. Тому страшна не корупція, а її недооцінка: чому, де і коли вона виникає? Я дуже стривожений статистикою, що стосується українського книговидання. Таке безвідповідальне ставлення держави до української книги знищує прагнення українських письменників писати. З огляду на це ми з однодумцями і започаткували фестиваль «Карпатська Мантикора» для молодих письменників, котрі пишуть українською мовою.

  • Ви часто говорите про відсутність нормативно-правової бази для врегулювання відносин між позичальниками та кредиторами. Тобто держава повинна втрутитися, щоб банки списали боргові зобов’язання позичальників?

ВВ: Ні. Кредити треба повернути, щоб розвивалися фінансові інститути. Але я маю на увазі те, що бачу з тієї жахливої статистики, яку всі замовчують. Через нестабільну економічну ситуацію в державі немало наших громадян, щоби розрахуватися з банками за взяті в них кредитні кошти, змушені продавати свої органи. Я вже не говорю про факти самогубства з цієї самої причини. Хтозна, скільки успішних бізнесменів вийде із нинішніх банкрутів, котрі набили ґулі в цій справі, якщо на законодавчому рівні допомогти їм вийти з боргової ями?

  • Ваших опонентів мешканці Івано-Франківська вже бачать на вулицях міста. Їх портрети з’явились на білбордах, а Ви себе не афішуєте. Чому?

ВВ: Це добре, якщо громада міста бачить їх хоча б перед виборами і тільки в центрі міста. Але я не чув, щоб хтось бачив їх на Набережній в Івано-Франківську. Нехай там зупиняють водіїв таксі і запитують, який у них настрій, в якому стані їхні автівки-годувальниці. Хай запитають: «Де Ваші попередні обіцянки?» Ідейні банкрути для прикриття політичної та економічної нежиттєздатності своїх передвиборчих кампаній застосовують білборди величезних розмірів завдяки непрозорим коштам в тіні захованих благодійників. Мої можливості дозволяють мені обклеїти власними портретами весь Івано-Франківськ, але я не можу собі цього дозволити. Я оплачую навчання кількох студентів з числа наших спортсменів у вишах. Ті кошти, котрі я міг витратити на білборди, я виділив на стипендії кільком талановитим учням загальноосвітніх шкіл нашої області. І вони отримуватимуть ці кошти впродовж кількох років починаючи з вересня цього року. Білборди забудуть, а про цих дітей незабаром почує не тільки Україна, а й світ. Я цим пишаюсь. Мене це надихає. Думаю, що така дешева форма впізнаваності, як білборди, скоро залишиться в минулому як одна із форм введення виборця в оману. Я кожного дня зустрічаюся з громадянами нашого міста, спілкуюся з ними, дивлячись їм в очі. Навіть якщо на виборах я займу останнє місце, це ніяк не змінить моєї відповідальності перед моїм містом. Усі ресурси терплячості вичерпані. Народу потрібні не білборди, а живі гроші, здорова доступна їжа, якісні ліки, щира увага та повага.

  • Вас не турбує те, що, попри Вашу добру волю до меценатської діяльності, мешканцям нашого міста мало відома Ваша особа? Це не вплине на Ваш рейтинг на виборах?

ВВ: Звичайно, вплине. Я ж не займаюся піаром Віктора Вінтоняка. Зате я знаю проблеми громади нашого міста, намагаюся в міру своїх можливостей вирішувати їх і ні від кого не чекаю за це оплесків. Це моє місто, мій дім. Я тут живу. Тут живуть моя мама, моя сім’я, мої друзі. В цьому місті намагаємося реалізувати наші ідеї, наші здібності. Намагаємося зробити Франківськ містом, яке б стало містом гідного життя громади, містом справедливості, свободи, щастя. Це основне завдання політика. А писати проекти для гасел заради привабливості не те що аморально, а злочинно. Це означає красти у народу мрію. Гадаю, потрібен закон, який би захищав народ від мародерів мрії.

  • Вікторе Михайловичу, дякую Вам за інтерв’ю та бажаю успіхів.

ВВ: Дякую і Вам та всім Вашим колегам-журналістам за активну участь у житті нашої держави.

                                                                                      Записала інтерв’юОльга Котюк

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Засновник Фестивалю ковальського мистецтва Віктор Вінтоняк: Треба сказати, що в Івано-Франківську фестивальний рух занедбаний

На ковальський фестиваль до Івано-Франківська приїхали росіяни, «щоб підтримати друзів- українців»

В Івано-Франківську стартував XII Міжнародний ковальський фестиваль «Свято ковалів 2014» (фоторепортаж)

Віктор Вінтоняк: Не бачу конкурентів

Місто, в якому ми живемо, - теж наш дім

"Цинамоновий Хрущ" подарував Леонідові Кравчуку унікальний "Атляс України й сумежних країв" та запросив першого президента на Прикарпаття (фото)

Івано-Франківськ та Арлінгтон (США) стали побратимами (фото)

Національна Бібліотека Білорусі отримала в дарунок книгу від Прикарпаття

Конфлікт. Дрібні "жуліки" і негідники у владі vs юні спортсмени здатні на Вчинок (відео, документи)

Веслувальники везуть на Прикарпаття дві "бронзи" з Канади

Тринадцять нагород завоювали прикарпатські веслувальники на чемпіонаті України


23.05.2014 929 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

777
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

755
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1255
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2624
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1420
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2135 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

751

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

805

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1700

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1694
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

414
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

490
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18403
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7528
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3697
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1092
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10814
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

472
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

358
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

539
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

484
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

724