Віктор Вінтоняк: Усі ресурси терплячості вичерпані: народу потрібні не білборди, а живі гроші…

 

На ранковому запливі майстер спорту СРСР з веслування на каное, чемпіон України та призер всесоюзних змагань Віктор Вінтоняк та майстер спорту України, чемпіон і срібний призер чемпіонату Європи серед молоді U-23 2006 року Микола Періг.

 

Інтервю з кандидатом у народні депутати по одномандатному виборчому округу №83 Віктором Вінтоняком.

 

  • Вікторе Михайловичу, я впевнена, що сьогодні кожний тверезомислячий громадянин України щиро хвилюється за її долю. Який меседж Ви, як майбутній депутат Верховної Ради, нове обличчя в політиці, несете народові України і насамперед громаді Івано-Франківська? Як нам бути, як нам діяти в нинішніх реаліях: брати до рук зброю чи, покладаючись на Бога, стояти з квітами?

ВВ: Якщо коротко, насамперед треба покладатися на Бога. В цьому формулюванні закладено миролюбність і мужність нашого народу, котрий не одне століття витримував удари долі. А якщо трохи ширше, то я взагалі проти того, щоб брати зброю до рук, допоки територіальний конфлікт не переріс у національний, як це відбувалось, до прикладу, в 30-ті роки XX століття під час Голодомору, коли цілеспрямовано знищували мільйони українців. Протистояння на окремій території здебільшого можна вирішити шляхом дипломатії. А от національне питання, те, що стосується існування українців як нації, – це для мене, як і для кожного українця, найсвятіше. Сьогодні герої всі: і ті, хто проливає за Україну кров, і ті, хто пропускає через серце біль за епохальний трагізм нашого народу. Тому всім нам треба не пасивно споглядати за нав’язаним ззовні «добрими» ворогами протистоянням, а реально почати будувати нову державу – таку, про яку мріяли Сковорода, Шевченко, Франко, Бандера та багато інших наших національних духовних лідерів.Наш «добрий» ворог має знати, що сьогодні Україна і її народ – інші. Нас, тих, хто прагне щасливої України, – мільйони. Тому нам потрібна нова держава. А нова держава потребує нової влади, нових, сучасно мислячих людей. Тих, котрі, дивлячись у дзеркало, насамперед бачать дзеркало, а вже потім своє відображення у ньому. Збережемо Україну разом, щоб наше дзеркало – наша Батьківщина – завжди було цільне, без тріщин.

  • Експерти, котрі слідкують за передвиборчими програмами, які в ЦВК представили кандидати в народні депутати по виборчому округу № 83, зауважують, що в цих програмах слабо представлені соціальні проблеми, які стосуються Івано-Франківська. Яке місце у Вашій передвиборчій програмі займає соціальна тема нашого міста?

ВВ: Звичайно, першочергове. Але я вважаю, що проблеми потрібно систематично обговорювати з громадою нашого міста, щоб разом окреслити ті, які потребують нагального вирішення. Коли ми говоримо про передвиборчі програми кандидатів у депутати, які стосуються соціальних чи інших сфер, не слід забувати, що сьогодні в житті нашого народу всі проблеми першочергові. Тому треба працювати над їх реальним вирішенням, не накопичуючи їх.

  • Сьогодні від влади часто чути про необхідність проведення «непопулярних» реформ в економіці. Ви, як професійний фінансист, поділяєте такий підхід влади до цієї сфери у час, коли політична криза в Україні тільки починає набирати обертів?

ВВ: Ви дуже точно сформулювали це запитання. За існуючої політичної ситуації проводити в економіці «непопулярні» реформи просто небезпечно, адже єдність країни під загрозою, а вибори ще попереду. На мою думку, насамперед «непопулярні» реформи треба провести не в економіці, а в політиці, щоб народ упевнився в тому, що державою керують люди не тільки з українським обличчям, а й з українським серцем. Тоді й економіку держави буде реформовано так, щоб реформи були якомога менш болісними для кожного громадянина.А щоби стабілізувати економічну ситуацію в державі, передусім потрібно реформувати податкову систему. Високі податки «виштовхують» інвесторів з України, а вітчизняний бізнес стає неконкурентоспроможним.Немає мотивації для впровадження в економіку нових креативних ідей та технологій. Тому моє завдання у Верховній Раді – насамперед її розпустити і в найкоротший термін провести позачергові парламентські вибори. До нової Верховної Ради повинні прийти люди, котрим буде чужа формула життя, з якою досі не можуть розлучитися політики: «народу – демагогія, а олігархам – спецзакони з-під прилавка». Всім нам потрібно усвідомити, що державна казна – порожня, а місцева – тим паче. Незабаром усім стане зрозумілою роль інтелекту, книги, освіти, культури, здоров’я, способу життя і роль професіоналів у вирішенні проблем як на місцевому, так і на державному рівнях.

  • Яку роль у Вашому житті відіграють книга, книговидавництво, те, чим Ви так захоплено займаєтеся? Всім відомо, що ця сфера для прибутків безперспективна. А для фінансиста це хобі?

ВВ: Книга для мене, перш за все, найважливіший матеріал для будівництва міцної держави. Книга – єдиний надійний національний дах, під яким разом живе весь український народ. Книга – найзахищеніше сховище нашої рідної української мови. Якщо хочеш знищити народ, не обов’язково йти проти нього війною. Достатньо змусити його перестати читати. З часом нічим не підживлений національний інтелект починає знищувати себе сам. Тому страшна не корупція, а її недооцінка: чому, де і коли вона виникає? Я дуже стривожений статистикою, що стосується українського книговидання. Таке безвідповідальне ставлення держави до української книги знищує прагнення українських письменників писати. З огляду на це ми з однодумцями і започаткували фестиваль «Карпатська Мантикора» для молодих письменників, котрі пишуть українською мовою.

  • Ви часто говорите про відсутність нормативно-правової бази для врегулювання відносин між позичальниками та кредиторами. Тобто держава повинна втрутитися, щоб банки списали боргові зобов’язання позичальників?

ВВ: Ні. Кредити треба повернути, щоб розвивалися фінансові інститути. Але я маю на увазі те, що бачу з тієї жахливої статистики, яку всі замовчують. Через нестабільну економічну ситуацію в державі немало наших громадян, щоби розрахуватися з банками за взяті в них кредитні кошти, змушені продавати свої органи. Я вже не говорю про факти самогубства з цієї самої причини. Хтозна, скільки успішних бізнесменів вийде із нинішніх банкрутів, котрі набили ґулі в цій справі, якщо на законодавчому рівні допомогти їм вийти з боргової ями?

  • Ваших опонентів мешканці Івано-Франківська вже бачать на вулицях міста. Їх портрети з’явились на білбордах, а Ви себе не афішуєте. Чому?

ВВ: Це добре, якщо громада міста бачить їх хоча б перед виборами і тільки в центрі міста. Але я не чув, щоб хтось бачив їх на Набережній в Івано-Франківську. Нехай там зупиняють водіїв таксі і запитують, який у них настрій, в якому стані їхні автівки-годувальниці. Хай запитають: «Де Ваші попередні обіцянки?» Ідейні банкрути для прикриття політичної та економічної нежиттєздатності своїх передвиборчих кампаній застосовують білборди величезних розмірів завдяки непрозорим коштам в тіні захованих благодійників. Мої можливості дозволяють мені обклеїти власними портретами весь Івано-Франківськ, але я не можу собі цього дозволити. Я оплачую навчання кількох студентів з числа наших спортсменів у вишах. Ті кошти, котрі я міг витратити на білборди, я виділив на стипендії кільком талановитим учням загальноосвітніх шкіл нашої області. І вони отримуватимуть ці кошти впродовж кількох років починаючи з вересня цього року. Білборди забудуть, а про цих дітей незабаром почує не тільки Україна, а й світ. Я цим пишаюсь. Мене це надихає. Думаю, що така дешева форма впізнаваності, як білборди, скоро залишиться в минулому як одна із форм введення виборця в оману. Я кожного дня зустрічаюся з громадянами нашого міста, спілкуюся з ними, дивлячись їм в очі. Навіть якщо на виборах я займу останнє місце, це ніяк не змінить моєї відповідальності перед моїм містом. Усі ресурси терплячості вичерпані. Народу потрібні не білборди, а живі гроші, здорова доступна їжа, якісні ліки, щира увага та повага.

  • Вас не турбує те, що, попри Вашу добру волю до меценатської діяльності, мешканцям нашого міста мало відома Ваша особа? Це не вплине на Ваш рейтинг на виборах?

ВВ: Звичайно, вплине. Я ж не займаюся піаром Віктора Вінтоняка. Зате я знаю проблеми громади нашого міста, намагаюся в міру своїх можливостей вирішувати їх і ні від кого не чекаю за це оплесків. Це моє місто, мій дім. Я тут живу. Тут живуть моя мама, моя сім’я, мої друзі. В цьому місті намагаємося реалізувати наші ідеї, наші здібності. Намагаємося зробити Франківськ містом, яке б стало містом гідного життя громади, містом справедливості, свободи, щастя. Це основне завдання політика. А писати проекти для гасел заради привабливості не те що аморально, а злочинно. Це означає красти у народу мрію. Гадаю, потрібен закон, який би захищав народ від мародерів мрії.

  • Вікторе Михайловичу, дякую Вам за інтерв’ю та бажаю успіхів.

ВВ: Дякую і Вам та всім Вашим колегам-журналістам за активну участь у житті нашої держави.

                                                                                      Записала інтерв’юОльга Котюк

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Засновник Фестивалю ковальського мистецтва Віктор Вінтоняк: Треба сказати, що в Івано-Франківську фестивальний рух занедбаний

На ковальський фестиваль до Івано-Франківська приїхали росіяни, «щоб підтримати друзів- українців»

В Івано-Франківську стартував XII Міжнародний ковальський фестиваль «Свято ковалів 2014» (фоторепортаж)

Віктор Вінтоняк: Не бачу конкурентів

Місто, в якому ми живемо, - теж наш дім

"Цинамоновий Хрущ" подарував Леонідові Кравчуку унікальний "Атляс України й сумежних країв" та запросив першого президента на Прикарпаття (фото)

Івано-Франківськ та Арлінгтон (США) стали побратимами (фото)

Національна Бібліотека Білорусі отримала в дарунок книгу від Прикарпаття

Конфлікт. Дрібні "жуліки" і негідники у владі vs юні спортсмени здатні на Вчинок (відео, документи)

Веслувальники везуть на Прикарпаття дві "бронзи" з Канади

Тринадцять нагород завоювали прикарпатські веслувальники на чемпіонаті України


23.05.2014 944 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1730
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1088
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1340 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3861 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33930
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2916

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

395

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

807

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1775

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1128
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1130
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

681
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

556
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2034
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12251
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1554
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1340
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

605
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

312
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

382
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

427
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1316