
"Книговидання, як один із способів виховання особистості, має в Україні занедбаний стан" - у цьому переконаний відомий фінансист, меценат і кандидат у нардепи від Івано-Франківська Віктор Вінтоняк.
На його переконання, за роки незалежності в Україні не надавалося належної підтримки культурі і книговиданню, як її складовій. І як результат - відсутність наповнених бібліотечних фондів, якісного українського продукту книговидавництва, відсутінсть перекладів іноземних видань та програш в інформаційній війні.
"У нас мало перекладають книжок. У порівнянні із Польщею в 10 разів менше. У нас є проблема поновлення бібілотечних фондів. У нас у 5 разів менше виділяється коштів на поновлення цих фондів. Більшість книжок продаються в мережевих сітках російських крамниць. Люди перестали читати. Вони не розуміють, що читання - це не тільки розвага, але й можливість отримати знання. В конкурентному світі без знань ми втрачаємо можливість реалізувати себе", - вважає меценат.
Дивною, на його думку є і позиція Національної комісії з питань етики та моралі, яка встановлює обмеження щодо випуску книжок. На думку Віктора Вінтоняка, - це не приупстимо. Відповідальність повинен нести сам книговидавець, а не державний орган.
Тому меценат, який вже не перший рік працює над популяризацією української книги, має намір і у ВРУ продовжувати цю роботу. Зокрема, говрить, що добиватиметься скасування усіх податків, що пов'язані із книговиданням і книгорозповсюдженням.
"По-перше, нам потрібно перестати брехати. Якщо у нас є зареєстровано більше 2000 тисяч видавництв, а активними з них є 500-600, то, в першу чергу, тут треба навести порядок. Подивимося, хто що і як видає. По-друге, нам потрібно визначитися, що таке вітчизняна книга. Скасувати всі податки на ввіз паперу, обладнання, щодо розповсюдження, скасувати податки з дистрибюторів, які розповсюджують книги. Визначити місце комітету ВРУ з етики і моралі у цьому питанні", - говорить Вінтоняк.
Книга, на його переконання, - це та річ, на якій виховується підпростаюче покоління. Саме тому свого часу на Міжнародному фестивалі "Карпатська Мантикора", куратором якого є Віктор Вінтоняк, і було створено можливість для молодих письменників показати свої роботи, адже вони знають чим живуть сьогодні діти, і знають як цікаво написати для них.
"Вірю в те, що книга ніколи не втратить своєї актуальності, навіть в епоху електронної книги. Бо електронна книга не передає тієї енергетики, яку ми отримуємо, коли беремо книгу в руки. Це велика річ", - резюмував меценат.
Читайте також:
На ковальський фестиваль до Івано-Франківська приїхали росіяни, «щоб підтримати друзів- українців»
Віктор Вінтоняк: Не бачу конкурентів
Місто, в якому ми живемо, - теж наш дім
Івано-Франківськ та Арлінгтон (США) стали побратимами (фото)
Національна Бібліотека Білорусі отримала в дарунок книгу від Прикарпаття
Конфлікт. Дрібні "жуліки" і негідники у владі vs юні спортсмени здатні на Вчинок (відео, документи)
Веслувальники везуть на Прикарпаття дві "бронзи" з Канади
Тринадцять нагород завоювали прикарпатські веслувальники на чемпіонаті України