Віктор Анушкевичус: Маю мрію, аби моя рідна Україна була не менш розвиненою, ніж США

 

Два роки тому Івано-Франківськ і Арлінгтон (США, штат Вірджинія) підписали угоду про побратимські відносини.

 

Про реальний зміст такого побратимства та про досвід Арлінгтону, що може стати в нагоді й українським містам власному кореспондентові УКРІНФОРМу в США розповів міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

 

- Вікторе Андрюсовичу, що Ви вважаєте основними здобутками за два останніх роки у партнерських відносинах між двома містами?

- Наочний прикладом є те, що за цей період кількість відвідувачів Івано-Франківська з Америки збільшилася втричі. Про це свідчать підрахунки нашого відділу туризму і міжнародних відносин та інформація, яку ми отримали від готелів. До цього наше місто відвідувала лише невелика кількість американців, переважно з української діаспори, що походить з Івано-Франківська.

Набирають обертів обміни студентами та спеціалістами по лінії побратимської співпраці. За цей час близько двох десятків наших студентів у період канікул мали змогу приїхати до Арлінгтона з тим, аби ближче познайомитися з Америкою та навіть дещо заробити.

За проектом «Відкритий світ» у США вже побували понад 20 спеціалістів з Івано-Франківська. Вони повертаються до України з новими ідеями і підходами до справи. Наразі готуємо чергову поїздку до Америки молодих фахівців у сфері місцевого самоврядування.

 

- Що корисного Ви бачите у місцевому самоврядуванні Арлінгтона?

- Тут дещо інша модель. Система управління містом побудована на принципах, коли є Рада директорів і по черзі вони керують містом.

Але, якщо порівнювати з Україною, то тут суттєво вищий ступень свободи, і водночас менше делегованих повноважень при більших обсягах фінансування. Я колись у розмові зі своїм арлінгтонським колегою пожартував: «Мені би ваші проблеми і ваші гроші».

В Арлінгтоні фактично немає комунального господарства у підпорядкуванні мерії. Будинки не перебувають на її балансі, арлінгтонська мерія не відповідає за водопостачання і водовідведення, цим переймаються інші структури. До комунальної галузі Арлінгтона фактично належить лише одне підприємство, яке займається тротуарами, газонами, парками і скверами. Місцева міська ландшафтна архітектура може бути нам цікавою.

Впадає в очі й те, що в Арлінгтоні багато робиться для дітей, пропаганди здорового способу життя. Тут багато спортивних майданчиків та арен, перед дитиною відкрито безліч можливостей щодо занять спортом. Це дуже важливо. Ми можемо говорити про високоефективну медицину, але насамперед маємо намагатися ростити здоровими наших дітей.

Для нас становить інтерес досвід стратегічного планування розвитку міста, розбудови інфраструктури, інвестицій, туризму, благоустрою та утилізації сміття.

 

- Які інфраструктурні рішення варто було б запозичити?

- Тривалий час в Україні була тенденція концентрувати всі адміністративні установи, офіси, великі торгівельні споруди у центрі міста, який нині від цього перенавантажений людьми й транспортом. В Арлінгтоні ж, як і по всій Америці, намагаються виносити велику частину таких установ за межі центру.

Ця проблема актуальна й для Івано-Франківська, який історично має радіальну забудову, тобто всі вулиці сходяться до центру. За останнє десятиліття кількість зареєстрованих транспортних засобів у місті збільшилася в 10 разів. Тому, наприклад, мене цікавить досвід компаній, які займаються будівництвом підземних і наземних паркінгів.

 

 

Читайте також:

Анушкевичус дав інтерв'ю "Голосу Америки": США є глибокопатріотичною нацією (відео)

У Посольстві України в США відбулося прийняття з нагоди візиту до Вашингтону делегації України на чолі з мером Івано-Франківська


29.01.2013 2612 6
Коментарі (6)

Квітка 2013.01.29, 17:54
Коханий Вітю! Німці у фронт українські дороги ремонтували, а ти за шість років навіть не спромігся відремонтувати покриття на вулиці Дудаєва.Куда тобі в Америку
Станиславівець 2013.01.29, 18:00
І у нього є мрія
марія. 2013.01.29, 22:10
Анушкевичус є найкращим мером із усіх мерів (попередників) нашого міста. Толерантний, виважений, сильний. А те що він переміг Синютку на виборах мера говорить про його рівень.
222 до квітки. 2013.01.29, 22:13
Що за квітка розсмерділася. З питанням ремонту вулиці-до свободівців. То вони вирішують у МР які вулиці ремонтувати і їхні фірми роблять ремонт.
11 2013.01.29, 22:42
Анушкевичус на дві голови вищий за Синютку як мер. Почав заглядати......... це правда. Але, хто з вас бачив його пяним або в неадекватному стані? Ніхто з вас не розуміє, який тягар лежить на міському голові. І прокуратура і КРУ і СБУ і всі шукають порушення закону. Від такого стресу будь-хто може оступитись. А ще ці неадекватні наїзди депутатського корпусу. Дрюсович - самодостатня людина і я думаю, що якщо його звільнять, то це йому лише піде на користь. Але, Синютка це дуже поганий варіант. Ми це вже проходили...
XML 2013.01.30, 00:20
Він переміг Синнютку, бо народ хотів змін, Шкутяка команда пробула 2 терміни. Ніхто не думав що під маскою заурядного бізнесмена ховається аферист і злодій ,який разом зі своєю командою обкрадають нас .Скільки цікаво коштувало місту поїздка його в США , набратись опиту - так там хабарів і віткатів немає
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

519
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

642
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2374
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1758
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2054
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5661 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

189

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1168

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1190

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1693
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

932
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

782
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14605
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

619
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10432
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6125
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

655
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7606
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2853
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

586
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

670
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

500