Військові США розробляють програму, яка дозволить їм таємно маніпулювати соціальними мережами, такими як Facebook або Twitter, використовуючи підставних особистостей, що впливатимуть на онлайн-обговорення та розповсюдження американської пропаганди.
Каліфорнійська корпорація виграла тендер і уклала контракт з американською Central Command (Centcom), що контролює операції американської армії на Близькому Сході та в Центральній Азії. Корпорація має створити «систему контролю онлайн-особистості», що дозволить американському службовцеві керувати десятьма різними особистостями по всьому світі. Експерти порівнюють даний проект зі спробами китайської влади контролювати й обмежувати свободу слова в Інтернет. Критики проекту впевнені, що дана система дозволить американським військовим досягати згоди в потрібних дискусіях, спамити небажані думки й змінювати повідомлення, які не збігаються з інтересами уряду США.
Сам факт того, що американські військові розробляють механізм зі створення фальшивих онлайн-особистостей, т.зв. «ботів», може привести до того, що уряди інших країн, корпорації та недержавні компанії захочуть мати собі щось подібне.
Згідно з контрактом Centcom, кожна фальшива онлайн-особистість матиме правдоподібне минуле й історію, і кожен із 50 керуючих особистостями зможе оперувати фальшивими ботами зі своїх робочих комп'ютерів «без страху бути розкритим супротивниками», повідомляє Братство.
Представник Centcom, капітан Білл Спікс (Bill Speaks) заявив: «Технологія дозволяє вести секретну діяльність у блоґах іноземними мовами, що дозволить Centcom протистояти екстремістам та ворожій пропаганді за межами США». Він також заявив, що жодних втручань англійською мовою не буде, тому що було б незаконно «звертатися до американського суспільства» із даною технологією, і будь-яке англомовне втручання Centcom у соціальні медіа ставатиме одразу помітним. Онлайн-втручання планується вести чотирма мовами: арабською, фарсі, урду та пушту.
Коли розробка програмного забезпечення буде закінчена, американські керуючі зможуть цілодобово, з одного місця, координовано відповідати на повідомлення у Facebook, Twitter, блогах, чатах та інших формах онлайн-спілкування. За деякою інформацією, базуватиметься центр на авіабазі Макділ поблизу міста Тампа у Флориді, де розташовується американський Штаб спеціальних операцій (US Special Operations Command).
Контракт із Centcom вимагає, аби для кожного керуючого був виділений один «особистий віртуальний сервер» у США та інші за межами країни, аби створити повне враження, що фальшиві особистості перебувають у різних частинах світу.
Також, контракт вимагає «змішаного трафику», що поєднує Інтернет-трафик керуючого із трафиком за межами Centcom, це дозволить створити «ідеальне прикриття й можливість для заперечення провини на підставі незнання наслідків».
Даний контракт є частиною програми «Операція щирий голос» (Operation Earnest Voice (OEV)), що була розроблена для психологічної боротьби з онлайн-виступами прихильників Аль-Каїди та інших сил супроти військ коаліції в Іраку. З того часу бюджет програми ОЩГ розрісся до 200 мільйонів доларів. Вважається, що програма була використана в Пакистані, Афганістані та на Близькому Сході.
Генерал Джен Маттіс (Gen Mattis), голова Centcom, заявив що ОЩГ підтримує «будь-яку діяльність, пов'язану з підривом ворожої ідеології». Centcom відмовляється повідомляти, чи використовується наразі дана програма, а також будь-які деталі контракту. Згідно з даними звіту головного генерал-інспектора міністерства оборони США в Іраку, програма ОЩГ керується військами Коаліції, а не лише американським урядом.
11