Військові психологи: Наснагу українській армії надає те, що боронити доводиться рідну землю

 

 

23 жовтня відбувся брифінг на тему: “Психологічна підготовка та реабілітація військовослужбовців ЗС України, задіяних у проведенні антитерористичної операції”.

 

Начальник Соціально-психологічного центру Збройних Сил України полковник Сергій Грилюк під час брифінгу зазначив, що Генеральним штабом ЗС України і Головним управлінням з роботи з особовим складом проводиться робота щодо стоврення ефективної системи психологічного забезпечення війська. До цієї системи, крім представників Міністерства оборони і Збройних Сил України, включено багато волонтерських організацій. Це зокрема, психологи з «Асоціації фахівців подолання кризових станів», що має представників у 19 областях України.

 

«Нам, насамперед, не вистачало психологів-практиків, оскільки військові структури, які б мали цим займатися, неодноразово піддавалися реструктуризації. Цю роботу зараз спроможні виконувати офіцери структур по роботі з особовим складом», – зазначив полковник Сергій Грилюк.

 

«Зараз ми вживаємо заходів щодо створення психологічної служби Збройних Сил України. У нас є зв’язок з командирами підрозділів, і ми маємо повну інформацію про всі проблеми. У разі потреби туди одразу ж відправляють спеціалістів», – повідомив офіцер.

 

За його словами згідно з наказом Міністра борони України були створені позаштатні групи психологічного забезпечення з числа офіцерів, які мають відповідні знання і досвід. До цих груп також були включені представники від військових і цивільних навчальних закладів, наукових установ, а також психологи-волонтери. Робота груп у кожному підрозділі триває не менше 4-6 днів, за необхідності фахівців залишають для подальшої роботи.

 

«Сама система роботи є трирівневою. Перший рівень –  це робота безпосередньо на блокпостах. Другий рівень, найбільш ефективний – це робота з військовослужбовцями в базових таборах. Третій включає роботу з особовим складом в пунктах постійної дислокації, або на навчальних полігонах, де здійснюється відновлення бойової готовності військових частин», – повідомив начальник Соціально-психологічного центру Збройних Сил України.

 

Офіцер наголосив, що з військовослужбовцями психологи також працюють у госпіталях та центрах реабілітації. Окремо проводиться робота з сім’ями загиблих.

 

«На даний час начальником Генерального штабу прийнято відповідні рішення про створення психологічної служби у Збройних Силах. Щодня у нас працюють 11 – 12 груп психологів у різних регіонах України, дві з яких – безпосередньо в зоні АТО. Коли буде повністю створена психологічна служба, передбачається, що тільки власними силами ми зможемо створити до 24 груп, а з допомогою волонтерів – значно більше», – повідомив полковник Сергій Грилюк.

 

«Я не можу сказати, що в нас буде «афганський синдром», але в нас, швидше за все, буде «донбаський синдром». Нам доводиться фактично перебудовувати свідомість бійців, адже вони і уявити не могли, що доведеться боротися зі своїми ж сусідами. Але це сприйняття залишиться вже й у прийдешніх поколінь. Саме тому це і є «донбаський синдром», – наголосив начальник Соціально-психологічного центру Збройних Сил України.

 

«Але плюси у тому, що ми боронимо власну землю, і це дає наснагу для усіх нас. Жодна армія світу не змогла б чотири місяці вистояти в таких умовах. А українська – змогла! Ми вже маємо досвід, отриманий у цій «гібридній війні», і він уже вивчається спеціалістами інших держав, – додав офіцер. - Хочемо подякувати усім представникам волонтерських рухів за допомогу Міністерству оборони України та Генеральному штабу, і сподіваємося на подальшу співпрацю».


24.10.2014 514 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

655 1
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1155
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5690 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1965
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1904
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3062

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

580

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1771

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2518

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3252
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

239
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

378
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

930
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33750
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

691
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

837
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16327
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

521
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

461
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

290
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1303