Війна проти війни

Яких лише тинів не городила кремлівська пропаганда, щоб виправдати вторгнення в Україну. Про захист «Л/ДНР» від гаданого наступу «укрофашистів». Про гіпотетичну НАТОвську загрозу з української землі. Про «наркоманів і неонацистів», що взяли в заручники «весь український народ». Про «денацифікацію та демілітаризацію» України і таке подібне.

Але вишенькою на торті з цих нісенітниць стало одкровення міністра закордонних справ РФ Лаврова:

«Мета російської спеціальної військової операції – зупинити будь-яку війну, яка могла б розгорнутися на території України, або могла б початися звідти».

Треба ж додуматися до такого: почати війну, щоб не було війни! А перед тим ще й довго бити себе в груди перед усім світом, мовляв, Росія не збирається нападати на Україну.

Задекларовані брехливим Лавровим «мирні» зусилля російської воєнщини прекрасно ілюструє бородата сентенція: війни не буде, але буде така боротьба за мир, що каменя на камені не лишиться.

Ось тепер у багатьох українських містах і не лишається... Ні від житлових будинків, ні від лікарень, ні від шкіл та дитсадків... Каменя на камені не лишається від мирного, прогнозованого і безпечного життя!

Як не лишається і жодної надії на те, що наш сусід нарешті протверезиться після «дня защітніка атєчества», 23 лютого, і з жахом озирнеться навкруги: що ж я накоїв?!

Не озирнеться і не жахнеться. Бо не звик ні визнавати своєї вини, ні вибачатися, як це заведено в цивілізованому світі. Лише жменька росіян ще мають совість і сміливість, щоб виходити на демонстрації протесту з гаслами «Нет – войне!», хоча їх гамселять омонівці, кидають в буцегарні та погрожують довгими строками ув’язнення.

Дійшло до того, що тепер в Росії навіть не можна війну називати війною, а можна – виключно «спецоперацією». Будь-яка інформація про дії чи втрати військових не з офіційних джерел вважається «фейком» і карається за законами воєнного часу.

читайте також:В Україні Путін мститься всьому світу

Уже в перші дні війни закрили радіо «Эхо Москвы», а телеканал «Дождь» та низка незалежних інтернет-видань самі призупинили роботу через велику кількість жорстких обмежень щодо інформації. «Новая газета» заявила, що видаляє всі матеріали про російсько-українську війну, аби не наражати своїх журналістів на кримінальні переслідування.

Росія стрімко прямує просто в диктатуру, а Путін з чекістською підступністю маскує свої кровожерні наміри під захист, безпеку, допомогу... Зло начепило маску добра і переконує весь світ, що війна – це мир! Правий був той, хто ще колись прорік: фашисти майбутнього назвуть себе антифашистами.

За день до самогубства, 29 квітня 1945 року Гітлер нібито дав останнє інтерв’ю швейцарському журналісту Курту Шпейгелю, в якому є такі слова: «Націонал-соціалізму належить майбутнє, я не побоюсь сказати, що це буде XXI століття. Я не здивуюся, якщо у XXI столітті націонал-соціалізм переможе в Росії».

Якщо текст інтерв’ю – не підробка, то, схоже, фюрер мав рацію. Але, що саме вибуяло на російському політичному грунті за останні два десятиліття – нацизм, фашизм чи якась інша біда – ще належить визначити.

Історик, науковець і політик, голова Івано-Франківської облради Олександр Сич, наприклад, пропонує ідентифікувати московський політичний режим як «рашизм», ядром ідеології якого він вважає «консервування культурної відсталості і руйнування розвинутих цивілізацій».

Та як його не називай, ясно одне: цивілізованому світові знову, як і в 1930-х роках, не вдалося вчасно розпізнати вовка в овечій шкурі. В часи так званого вставання Росії «з колін» після розпаду Радянського Союзу путінській кліці багато чого сходило з рук.

Підриви багатоповерхівок у Москві, Буйнакську та Волгодонську, щоб виправдати другу чеченську війну та захопити президентське крісло, напад на Грузію, анексія Криму й культивування сепаратизму з тероризмом на Донбасі, вбивства опозиційних журналістів і політиків...

Всі ці кроваві злочини – ланки одного ланцюга, яким Путін хотів би припнути світову демократію до кремлівської стіни. А щоб далеко не ходити, почав з України, яка вже в печінках йому сидить зі своїми Майданами, прозорими виборами та частими змінами президентів, і своїм прикладом підриває самі устої путінської автократії.

Можливо, якби вісім років тому Захід увів такі ж антиросійські санкції, як нині, то вони ще збили б войовничий запал та великодержавну пиху Путіна. А зараз вже пізно – монстр вирвався на свободу. Україна стікає кров’ю у нерівній битві з ним і молить світ закрити небо, але в НАТО опускають очі та мимрять про небезпеку ескалації конфлікту на Європу.   

Можна зрозуміти стурбованість Північноатлантичного Альянсу долями мільярда людей, які живуть у 30-ти його країнах-членах. Але те, що такі браві вояки можуть спокійно спостерігати, як російські ракети і бомби руйнують українські міста і села та щодня вбивають десятки мирних мешканців – зрозуміти неможливо.

Навіть перед страхом третьої світової війни в НАТО мають усвідомлювати, що напившись української крові, російський ведмідь навряд чи повернеться у свій барліг. Скоріше  почвалає в західному керунку далі, шукаючи іншої легкої здобичі та трощачи все на своєму шляху. І прогнати його тоді буде набагато важче.

Хоча, може, в НАТО сподіваються, що в Україні він стратить свої сили наніц та й сам стане легкою здобиччю... Хтозна.

А щодо ризику застосування ядерної зброї навіженим путіним, то він навряд чи знизиться, якщо Альянс залишить Україну на поталу. Бо вже багато сказано, що всяке зволікання і невтручання виходець з пітерського підворіття сприймає за слабкість, а всяка обережність і розважливість лише підхльохстує його до більшої агресії. Диктатор розуміє тільки мову сили!

Якщо провести приблизні історичні паралелі, то зараз ми, умовно кажучи, знаходимося десь на початку вересня 1939-го. Гітлер лишень напав на Польщу, але ґніт світової бойні вже підпалений і тліє... Розгориться вона і на цей раз чи затухне – залежить також і від того, чи встоїть Україна.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTube. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Репортаж з оточеного Херсону: окупанти планують криваві провокації та зміну влади

На Франківщині збирають свідчення постраждалих від російських окупантів

«Рускій корабль, іді нах*й», або чому ми приречені на перемогу?

Чи існує інша росія? Чи існують інші росіяни?

Медичний Центр святого Луки продовжує надавати безкоштовні послуги (ФОТО)

На Прикарпатті шукають медсестер у добровольчий шпиталь


12.03.2022 Тарас Ткачук 7655
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

266
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1130
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2088 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

990
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2912
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1998

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

772

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

942

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1362

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1964
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26206 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

651
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

857
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2862
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1128
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

840
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1097
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1093
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

283
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4030
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

966
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1536