Вихованці Залучанського дитячого будинку-інтернату страждають від автоагресії та емоційного голоду

 

 

У березні 2015 року спеціальна моніторингова група перевірила Залучанський дитячий будинок-інтернат щодо дотримання прав вихованців. Виявили чимало порушень.

 

До моніторингової групи увійшов представник Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини. Ряд виявлених у закладі недоліків вказано у звіті, пише Курс.

 

Зокрема, у звіті вказано, що попри те, що Залучанський інтернат заповнений лише на 67 % від запланованої ємкості, кімнати, в яких проживають підопічні переповнені. У деяких з них ліжка стоять настіль щільно, що важко пройти. Житлова площа на особу складає усього 3,5-4 м2 при нормі 8-12 м2.

 

В одній з кімнат моніторингова группа виявила посередині залізну клітку з душовою кабінкою та унітазом. В іншій кімнаті – 2 розбитих вщент унітази з непрацюючим зливом.

 

Близько десятка ліжок моніторингова группа рекомендувала замінити, оскільки вони не відповідають гігієнічним вимогам для людей певного віку та зросту.  

 

У штатному розписі передбачено, що на робочому місці має бути психіатр і педіатр. Лікарів на робочому місці моніторингова група не застала.

 

«Рівень надання медичних послуг не можна вважати належним», - йдеться у звіті та пояснюється тим, що вихованці проходять флюрографію лише у випадку підозри на запалення легень, а не щорічно. Для цього їх везуть до районної лікарні. Окрім цього, у 2014 році заклад не отримав туберкуліну, через що вихованці не отримали прививок Манту.

 

«Багато дітей та молоді проводять свої дні в бездіяльності – лежачи в ліжках житлових кімнат, сидячи на лавках чи лежачи на підлозі у кімнаті для дозвілля. Кімнати для дозвілля – це порожні кімнати, де крім унітазів та решіток немає нічого. Загальний емоційний стан вихованців/підопічних моніторам на момент візиту видався пригнічено-агресивним, підопічні були збуджені приходом сторонніх людей до інтернату. Помічені випадки аутоагресії, високий рівень емоційного голоду, відсутність будь-якого виду діяльності та контакту з людьми», - йдеться у звіті.

 

Для дітей з інвалідністю, що перебувають у будинку-інтернаті немає дієтичного меню. Персоал кухні не зміг показати моніторинговій групі добові проби, оскільки їх не було. На кухні також не було ємностей з кип'яченою питною водою. А персонал змушений користуватися санвузлом у молодіжному відділенні, оскільки власного нема.

 

В інтернаті функціонує бассейн, проте за словами працівників, його утримання обходиться дорого. Через це у басейні немає примусової вентиляції та підвищений рівень сирості та вологості.

 

Моніторингова группа надала рекомендації щодо розв'язання виявлених проблем та усунення недоліків.

 

Офіційний звіт не залишився поза увагою БО «Українська благодійницька мережа», яка постійно допомагає Залучанському дитячому будинку-інтернату. Організація звернулася з відкритим листом до дирекції закладу та Департаменту соціальної політики в Івано-Франківській області із пропозицією про звільнення лікарів дитбудинку - педіатра та психіатра, зокрема за неналежне виконання службових обов'язків, відсутність на робочому місці без поважних причин (прогул).
Також представники організації очікують інформації від Департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської облдержадміністрації на запит, за результатами опрацювання якої буде вирішуватися питання про наявність приводів для звернення до правоохоронних органів про наявність у неналежному забезпеченні медичних послуг вихованцям дитбудинку ознак злочинів, передбачених статтями 137, 367 Кримінального кодексу України.

 

Нагадаємо, питання до Залучанського дитячого будинку-інтернату виникають не вперше.


05.06.2015 575 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3815
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1384
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1483
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2608
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2330
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2258

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

228

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1465

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2217

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2957
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

515
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

661
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

657
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

502
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15949
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2847
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1126
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26606 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

979
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

839 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

642