Вихованці шкіл–інтернатів Прикарпаття дізналися, як вберегтися від торгівлі людьми

 

Міжнародної організації з міграції (МОМ) провела в Івано-Франківській області низку тренінгів із протидії торгівлі людьми для учнівської молоді з 6 навчальних закладів інтернатного типу.

 

За даними МОМ, саме молоді люди найчастіше є уразливими до злочинів торгівлі людьми як  в Україні та за її межами. А підлітки-сироти, з багатодітних,   малозабезпечених родин та позбавлені батьківського піклування є однією з найвразливіших груп.

 

Протягом квітня – травня учасниками різноманітних  превентивних заходів з застосуванням АРТ - технологій стали 188 дівчат та 136 юнаків – учнів 9-10 класів Долинської  гімназії-інтернату, Калуського інтернату для глухонімих дітей, ЗОШ –інтернату № 1 м. Івано-Франківськ, Угорницької школи–інтернату, ліцею–інтернату для обдарованих  дітей з сільської місцевості, Міжрегіонального центру соціально-психологічної реабілітації дітей в Івано-Франківській області (с. Мединя Галицького району).

 

Про те, як вберегтися від торгівлі людьми дітям розповідали соціальні  педагоги, шкільні психологи, вихователі, які цілодобово проводять час з ними.  Вони перейняли у  працівників Карітасу досвід проведення  превентивних заходів у сфері протидії торгівлі людьми з використанням сучасних  форм соціальної роботи та навчають  дітей  адаптуватися до сучасних реалій українського життя.

 

«Вихованців шкіл –інтернатів, особливо випускники, життя ставить перед вибором -  продовження навчання чи працевлаштування. Кожен з них прагне покращити  соціальну – економічну ситуацію, в якій перебуває, зокрема бажає швидкого та великого заробітку. Через ці причини вони стають  уразливими  до впливу людей, які  можуть  брехливими обіцянками  втягувати їх  до ситуацій, пов’язаних з торгівлею людьми. Наше завдання сьогодні  попередити  молодь про небезпеки та ризики, які можуть їх очікувати» - каже виконавчий директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» Наталія Козакевич.

 

Учасники тренінгів, інформаційних акцій, квестів, брейн-рингів відкрили для себе багато важливої та нової інформації. Деякі з них були переконані в тому, що торгівля людьми– це сексуальна експлуатація і  що вони не можуть постраждати від торгівлі людьми: мовляв, експлуататорів цікавлять тільки молоді дівчата та діти. Тільки 66 респондентів знали, перевірити легальність фірми, яка  пропонує послуги з працевлаштування  за кордоном можна у місцевих чи Державному  центрах зайнятості, інші вважали це можна зробити відділках МВС, інтернеті, ЗМІ, турагентстві. Аналіз первинного опитування учасників  превентивних заходів показав, що 267 молодих людей знає, що для поїздки за кордон потрібна віза, але третина опитуваних  взагалі не володіє  інформацією та не знає, де її можна отримати. Тільки 45 дітей зазначили, що для отримання візи до посольства необхідно подати закордонний паспорт. Після превентивних заходів їхня думка змінилася. Всі погодились, що до будь-якої поїздки за кордон треба ретельно та уважно готуватися, збирати якомога більше інформації про майбутнє місце працевлаштування, відпочинку чи навчання.

 

З 2000 по 2011 рік представництво МОМ в Україні надало допомогу півтисячі неповнолітніх постраждалих від торгівлі людьми. З 2010 року стрімко зросла кількість виявлених постраждалих хлопців. Минулого року таких було 33 особи, в той час, як дівчат – 37.

 

Проект «Ми маємо право знати більше» здійснюється в рамках Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


26.06.2012 2217 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2843
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20984
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1933
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1315 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2337
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4005

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

640

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2111

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

791

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1383
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

84
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

442
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

977
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

92
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

719
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

717
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

661
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8154
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

729 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

852
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2133 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

798