Виграла грант: доцентка ПНУ стажується у Польщі

Доцентка кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи педагогічного факультету Прикарпатського університету Наталія Сабат виграла поважний міжнародний грант і зараз проходить стипендіальну програму імені Лейна Кіркланда, що координується місією Польсько-Американського фонду свободи (ПАФC-PAFW) та включає підтримку демократичних і економічних перетворень у країнах Центральної та Східної Європи, Центральної Азії, Південного Кавказу.

Про це повідомляє пресслужба ПНУ, передає Фіртка.

Реалізовуючи індивідуальну науково-освітню програму, вона співпрацює з колегами Університету імені Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Республіка Польща) та проводить дослідження у сфері професійної підготовки майбутніх соціальних працівників. Крім цього, проходить професійне стажування у Центрі терапії та розвитку (Свідник), впроваджуючи елементи арттерапії у роботі з дітьми з особливими потребами.

Також бере участь у двох проєктах: «Дотиком пізнаю світ» (цільова аудиторія – діти з особливими потребами) та проєкті «З вірою в перемогу України!» (цільова група – діти, що постраждали від воєнних дій в Україні, а наразі проживають у передмісті Любліна).

У межах проходження програми стипендіати збираються разом на об’єднавчо-тематичних зустрічах в містах афілювання задля поглиблення контактів, що сприятиме подальшій співпраці та обміну досвідом. Разом з іншими учасниками програми Наталія Сабат бере участь у науковій роботі.

Так, у грудні 2022 р. взяла участь у міжнародній конференції «Повоєнна інноваційна трансформація України» (Люблін), організованій освітньою фундацією «Perspektywy» спільно з Українською фундацією талантів, мером Любліна та академічними партнерами за участі видатних представників науки і політики, а також лідерів соціально-економічного життя України, США, Польщі та інших країн ЄС.

Учасники обговорили досвід польсько-української науково-освітньої співпраці, окреслили нові напрями спільної роботи. Почесний патронат над конференцією взяла Агата Корнгаузер-Дуда, дружина Президента Республіки Польща. Вагомою складовою Програми є ознайомлення з освітніми закладами та культурними пам’ятками Республіки Польща.

Стипендіати ознайомилися з особливостями організації освітнього процесу у найбільшому технічному закладі вищої освіти Великопольського воєводства – Познанській Політехніці. Також відвідали об’єкт світової спадщини ЮНЕСКО – Королівський замок на Вавелі, Люблінський замок та інші музеї.

Нещодавно учасники Програми побували у Міністерстві закордонних справ та у Сеймі Республіки Польща, де мали змогу поспілкуватися з політиками, відомими громадськими діячами.

Надзвичайно приємною була зустріч з віце-маршалкою Сейму Малгожатою Госєвською, яка щиро вболіває за майбутнє України. Малгожата Госєвська розповіла про своє бачення європейських перспектив України, поглиблення українсько-польських відносин та побажала учасникам Програми плідного навчання.

Отримані під час проходження Програми знання й досвід Наталія Сабат планує реалізувати у різних сферах наукової та громадської діяльності для повоєнної відбудови України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTube. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Херсонські освітяни та медики отримали гуманітарну допомогу від ПНУ ім. Василя Стефаника (ФОТО)

Немає аналогів в Україні: у чому актуальність нової освітньої програми «Прикладна лінгвістика. Медичний переклад» в ІФНМУ


24.02.2023 Іван Муканик 853
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2436
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1551 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3632
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5401
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1663
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2049

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

127

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

169

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

867
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

457
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

757
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2453 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

471
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

852
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4905
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

722
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

631
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

567
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

387
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

709
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

871 2