Внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 7 лютого 2025 року.
Призову підлягають чоловіки віком від 18 до 60 років, придатні до військової служби. Утім, існують категорії громадян, які не підлягають мобілізації або мають право на відстрочку.
Фіртка розповідає, хто не зможе отримати відстрочку у січні 2025 року та хто може втратити вже наявне відтермінування від служби у війську.
Так, не зможуть отримати відстрочку:
- студенти, які навчаються на заочному, на вечірньому відділенні або ж отримують не першу, а другу вищу освіту;
- батьки, у яких троє та більше неповнолітніх дітей, але є заборгованість з аліментів;
- військовозобов'язані, які доглядають за близькими з інвалідністю першої або другої групи, якщо про них можуть також подбати інші працездатні родичі або близькі;
- самотнім батькам, якщо мати їхньої дитини (або дітей) не позбавлена материнського права, не визнана померлою, зниклою безвісти та не перебуває в тюремному ув'язненні;
- якщо медична комісія визнала людину придатною до служби, попри скарги або незначні проблеми зі здоров’ям, це може стати підставою для призову;
- якщо людина має судимість, яка не позбавляє права бути призваним, її можуть мобілізувати;
- працівники, які були заброньовані, але втратили це право (наприклад, у разі звільнення або реорганізації установи), також підлягають призову.
Водночас, є обставини, за яких можна втратити вже наявну відстрочку. Скасувати відстрочку від мобілізації можуть, наприклад, за невиконання зобов'язань згідно з наданого відтермінування, якщо цей факт встановлять відповідні служби.
Також, анулювати відстрочку можуть у випадку, коли військовозобов'язаний подав завідомо неправдиву інформацію для отримання відтермінування від призову.
читайте також: Мобілізація на Івано-Франківщині: розшук військовозобов'язаних, робота ВЛК та повістки поштою
Якщо строк відстрочки закінчився, а її не було поновлено, людину можуть призвати до служби.
Наголошуємо, військовозобовʼязані, які мають право на відстрочку, втім її належно не оформили, підлягають мобілізації на загальних підставах.
- зібрати необхідні документи, які визначені постановою КМУ 560 «Про порядок проведення призову на військову службу під час мобілізації»;
- особисто відвідати ТЦК за місцем перебування на військовому обліку або за місцем реєстрації місця проживання;
- подати документи на комісію, яка створена в ТЦК;
- отримати рішення комісії про надання або відмову у наданні відстрочки.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!