Український нотаріат майже повністю поновився.
Про це свідчать дані Опендатабот, передає Фіртка.
Так, станом на кінець літа в Україні мають ліцензію на вчинення нотаріальних дій 6 075 фахівців, а працювати повною мірою, зокрема, з відчуженням цінних активів та нерухомості — 5 693 спеціалісти.
Після початку повномасштабного вторгнення доступ нотаріусів до реєстрів поновлювався поступово — з початку травня.
«Тоді у "білому" списку Мін'юсту було лише 2 832 фахівців, що могли фіксувати справи, пов’язані з цінним майном. Для порівняння, напередодні великої війни ліцензію мав 6 541 нотаріус», — зазначають дослідники.
Лише за перший місяць кількість фахівців що працює, зросла більше ніж у 1,5 раза — на 59%.
До кінця 2022 року свою роботу поновлювало все більше нотаріусів — так, станом на січень поточного року у переліку нараховувалось 5 512 фахівців.
«Наразі можна припустити, кажуть що більшість нотаріусів, які хотіли та мали змогу повернутись до роботи, вже це зробили. Так, від початку 2023 року кількість фахівців, що працює, зросла лише на 3%», — йдеться у повідомленні.
Наразі в Україні 6 075 нотаріусів мають ліцензію, з них вчиняти нотаріальні дії щодо цінного майна можуть 5 693 фахівці.
П’ята частина від усіх нотаріусів, що працюють в Україні під час великої війни, припадає на Київ — 1 230 спеціалістів. У порівнянні до початку повномасштабного вторгнення, їх кількість зросла майже учетверо.
Серед регіонів України до трійки лідерів потрапили також Дніпро (467 фахівців) та Львів (434).
На Івано-Франківщині 172 нотаріуси продовжують працювати з цінним майном під час воєнного стану.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: