Відпочинок в Україні: 15 місць, куди можна поїхати цієї весни (фото)

 

/data/blog/72642/a92b773a6c2e63f11bb4bd7c86a908cd.jpg

 

Якщо ви вважаєте, що в Україні нема де відпочивати і на що дивитись, то ви дуже помиляєтесь. Виявляється, в нашій країні є чимало дивовижних куточків, про які мало хто знає – і навесні вони перетворюються у прекрасні місця для відпочинку.

 

Цвітіння тюльпанів, Кіровоградський дендропарк

393

Наприкінці квітня-початку травня в Кіровоградському дендропарку розквітає понад 500 тисяч тюльпанів, які перетворюють його на дивовижне видовище, яке можна порівняти з найкращими парками Нідерландів. На території парку є можливості для проведення дозвілля з дітьми та харчування.

Як дістатися: від залізничного вокзалу до проспекту Правди їхати маршрутками № 11 або 106, з автостанції №1 можна скористатися маршрутним таксі № 21, 150, 500, тролейбусом №10 або своїм транспортом.

Вартість: вхід безкоштовний, атракціони від 6 до 20 грн.

 

Фестиваль цвітіння сакур, Ужгород

34759604

За словами самих ужгородців, обласний центр Закарпаття найпрекрасніший саме наприкінці квітня – коли починається період цвітіння сакур, і все місто вкривається рожевими квітками. Закарпаття – одне з небагатьох місць в Україні, де можуть рости сакури, причиною цього є м’який клімат. Найбільше сакур – на набережній Ужгорода та в старому центрі, забудованому під час чеського періоду.

До цвітіння сакур в місті проходитиме традиційний «Сакура-фест 2015»: ярмарок «Сонячний напій», запуск небесних ліхтариків, творчі конкурси, літературні заходи і багато іншого.

Як дістатися: до набережних Студентська і Незалежності пішки з центру, а до Замкової гори – маршрутним таксі  або своїм транспортом по вулиці Замковій, що переходить в Капітульну.

Вартість: по алеї гуляєте безкоштовно, вхід в замок – 15 грн, пільговий – 5 грн.

 

Долина Нарцисів, Закарпаття

z

На початку травня на Закарпатті спостерігається ще одне захопливе природне явище – цвітіння нарцисів у однойменній долині поблизу міста Хуст. Це частина Карпатського біосферного заповідника. Вона знаходиться на околиці містечка Хуст в урочищі Кіреші. Долина унікальна тим, що це – природний масив нарцисів, один з найбільших у світі – квіти ніхто не висаджував спеціально, вони ростуть тут природним чином.

Як дістатися: від Мукачева до Хуста 66 км, у східній околиці Хуста є вказівник на долину. Ходять автобуси, маршрутки, пішки 4 км.

Вартість: 10–15 грн за вхід в заповідник, на територію замку вхід вільний.

 

День Львова

night-lviv-top-view

2 травня Львів святкуватиме свій день міста, і це чудова можливість провести травневі вихідні у цьому прекрасному місті. 1-2 травня на центральній площі Ринок проходитиме День Батяра – непередбачуваних людей, які люблять веселі вчинки. Не забудьте заздалегідь забронювати житло, адже на цей період буде гаряче.

Як дістатися: від вокзалу до площі Ринок і до Палацу мистецтв ходить трамвай і маршрутки.

Вартість: платите за сувеніри та шоколад.

 

Бузковий Гай у Диканьці

36199_800x600_u9628_7097_p4030020

Оспіване Гоголем, селище Диканька на Полтавщині славиться не тільки народними традиціями, але і природними чудесами – Бузковим гаєм і Кочубеївськими дубами, одному з дубів 800 років. Їхати сюди краще в середині травня, щоб вдосталь насолодитися пишним цвітінням і ароматом бузку, що росте на площі майже в 3 гектари.

Як дістатися: від Полтави до Диканьки ходять автобуси і маршрутки кожні півгодини.

Вартість: вхід безкоштовний, атракціони від 10 грн.

 

Бузок у Київському ботанічному саді

Пишністю бузку можна помилуватися і в Національному ботанічному саду у Києві. Тут зібрано 180 сортів і гібридів, що ростуть на площі майже 2,5 га. За своєю витонченістю і пишністю сирінгарій залишається неперевершеним. Найкращий час для відвідування – травень.

P5140535

Як дістатися: від метро «Печерська» тролейбусом №14 або автобусом № 62 до зупинки «Ботанічний сад».

Вартість: квиток 20 грн, пільговий – 10 грн.

 

Бузковий Гай у Кривому Розі

36201_800x600_krivoy-rog

Навіть промислове місто може бути прекрасними навесні. У травні Ботанічний сад у Кривому Розі сповнений відвідувачів не тільки з Кривбасу, а й з інших міст. Величезний сад бузку не залишить байдужим жодного відвідувача. Крім того, тут можна побачити багато інших весняних квітів. Романтичні прогулянки по звивистих алеях Ботанічного саду запам’ятаються вам надовго.

Як дістатися: сад знаходиться в мікрорайоні «Даманський». Ви можете скористатися маршрутним таксі № 231 від кільця 44 кварталу або ж тролейбусом №18.

Вартість: 6 грн, екскурсія – 12 грн (за попереднім записом).

 

Рафтинг на Черемоші

DSCN7701.jpg.pagespeed.ce.F0ohMijB9U

Відпочинок у мальовничих Карпатах можна вдало доповнити екстримом. Відправляйтеся в рафтинг-тур на річку Черемош. Кращий час для сповнених адреналіну прогулянок по гірських порогах – це травень. Свої послуги (човни, катамарани) пропонують рафтинг-клуби. Також організовують сходження на вершини гір. Можна вибрати тур або приїхати самому, попередньо домовившись про нічліг.

Як дістатися: маршрути стартують від села Дземброня. Це 65 км від Яремче. У Татарові повернути на Ворохту, проїхати Кривопільський перевал і, не доїжджаючи Верховини, повернути в село Ільці. Звідти до села Дземброня 40 хв по грунтовці. З Києва ходить автобус Київ – Верховина.

Вартість: годинної подорожі – сплав з інструктором – від 165 грн, двогодинної – від 235 грн.

 

Фестиваль повітряних куль в Кам’янці-Подільському

P2

Під час цього фестивалю блакитне небо Кам’янця-Подільського стає різнобарвним. У цьому році – 15–17 травня – у вас буде чудова можливість не тільки побачити фестиваль повітроплавання, а й самому покататися на повітряній кулі. Якщо ви хочете побачити Кам’янець з висоти пташиного польоту, насолодитися величчю Кам’янець-Подільської фортеці, відчути дух середньовіччя – вам на фестиваль «На зустріч Сонцю». Крім цього, 15 травня святкується День міста, тому велика кількість різноманітних заходів та сюрпризів вам гарантована.

Як дістатися: в Кам’янець-Подільський регулярно курсують поїзди і автобуси, але на травневі свята краще купувати квитки заздалегідь. Шоу можна спостерігати в таких місцях: Троїцька площа, площа Вірменський ринок, стадіон школи №1, вали Нового Замку.

Вартість: подивитися на повітряні кулі та відвідати День міста можна безкоштовно, а от політати на повітряній кулі обійдеться в копієчку – близько 2000 грн на одного. Один з організаторів – Центр повітроплавання «Триглав».

 

Цвітіння трав у Асканії-Новій

36039_800x600_kovyl

Найстаріший в Україні Біосферний заповідник «Асканія-Нова», найбільший у європейському степу. З другої декади травня і по середину червня Асканійський степ особливо чарівний. Цвіте трава ковила, покриваючи все сріблястим серпанком, який біжить хвилями при найменшому подиху вітру. А у дендропарку можна насолодитися цвітінням катальпи, бузкової алеї. І, звичайно ж, відвідати унікальний зоопарк, де для тварин створені такі ж умови, як на волі. Екскурсійний сезон починається 1 квітня.

Як дістатися: з Херсона до Асканії-Нової регулярно курсують автобуси.

Вартість: відвідування заповідника для дорослих – 30 грн, дітей – 20 грн. Прогулянка у кінному екіпажі – 50 грн.

 

Дунайський біосферний заповідник

36034_800x600_tours-vilkovo-excurs

В Одеській області, поблизу містечка Вилкове, є воістину райське містечко – Дунайський біосферний заповідник. Він знаходиться у дельті Дунаю, де річка впадає в Чорне море. Це так званий Нульовий кілометр, популярне місце екскурсій. Тут безліч заток з прекрасними заплавними лісами. Ви побачите поля лотосів, гордовитих пеліканів, рідкісні види тварин і риб.

36036_800x600_vilkovo

У квітні на нерест у річку з Чорного моря заходить оселедець. Рибалки чекають його цілий рік. Адже дунайський оселедець – відомий делікатес. Він жирніший, ніж той, що зазвичай продається на прилавках, але при цьому делікатніший і має ніжніший смак. А крім того, весна – прекрасна пора і для тихого полювання на ягоди.

Як дістатися: можна доїхати до Одеси або сісти на автобус Київ – Кілія. Звідти до Вилкового курсують маршрутки. До Нульового кілометру можна дістатися на човні.

Вартість: екскурсія у Вилкове і на Нульовий кілометр (з Одеси) – від 300 грн.

 

Ічнянський національний парк

На Чернігівщині є хороше місце для піших прогулянок – Ічнянський національний парк. Він знаходиться між містами Прилуки та Ічня. Балки, річкові долини і ліс – все для тихого відпочинку. По карті парк можна обійти за день. Або взяти напрокат велосипед. Ранньою весною порадують око цілі поля пролісків та підсніжників.

36031_800x600_ichnianskyi

У парку організовані місця для одноденного відпочинку: столи, лавочки, навіси від дощу.

Як дістатися: до Ічні можна доїхати з Києва чи Чернігова автобусом.

Вартість: 20 грн – один екскурсійний маршрут.

 

Поліський природний заповідник

Серед лісів і боліт на Житомирщині загубився острівець дикої природи – Поліський заповідник. Він знаходиться між річками Уборть і Болотниця, його центр – в селі Селезівка. Природа у цьому північному куточку України неймовірно красива: чудові соснові ліси, схожі на тайгу, мальовничі озера і струмки. У лісовій гущавині бродять рисі, лосі. Ухають сови, а навесні токують тетеруки, зачаровуючи шлюбними іграми тих, кому пощастить їх побачити.

36040_800x600_polesskiy

Тут же можна відвідати музей під відкритим небом «Древлянське село». Можна зупинитися з ночівлею у зрубній хаті з піччю.

Як дістатися: з Києва чи Житомира можна доїхати до Овруча, звідти до Селезівки ​​ходить автобус, але досить рідко. Краще мати своє авто або взяти екскурсійний тур.

Вартість: триденна екскурсія з проживанням – 600–700 грн.

 

Кам’яне село на Житомирщині

36038_800x600_kam-selo

Ще одне унікальне місце на Житомирщині – Геологічний заказник «Кам’яне село». Брили, порослі мохом, довільно розкидані серед лісу. Якщо відвідувати цю місцевість навесні, мимоволі починаєш думати, що ось-ось ці застиглі велетні почнуть пробуджуватися. Існує легенда, що Бог покарав скупих людей, перетворивши їх на камені. Кам’яне село вважається одним з найбільш містичних місць в Україні.

Як дістатися: з Житомира автобусом до міста Олевськ, там сісти на автобус до Устинівки, звідти до Кам’яного села пішки по лісовій стежці.

Вартість: тільки за проїзд.

 

Міжрічинський ландшафтний парк

36032_800x600_mezhrechenskyi

Всього в 100 км від Києва на Чернігівщині, між річками Дніпро і Десна, знаходиться Міжрічинський регіональний ландшафтний парк, один з найбільших в Україні. Колись тут були військові бази. Тому доступ у ліси та до води був довгий час закритий, що й допомогло їм зберегтися у незайманому вигляді. Можна наштовхнутися на старі воронки від вибухів, що додають ландшафту фантастичності.

Навесні тут багато ірисів. Наприкінці травня можна помилуватися унікальним цвітінням різнотрав’я на Бондарівському болоті. Наприкінці травня цвітуть орхідні.

Як дістатися: їхати повз Київське водосховище до села Отрохи, курсує рейсовий автобус.

Вартість: договірна, екскурсіями займаються волонтери.

 

За матеріалами порталу iGotoworld та природознавця Ярослава Козака


23.03.2015 2495 0
Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

625
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1085
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2169
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2027
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1969
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5980

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1185

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1915

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2675

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2609
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи надають поради про особливості харчування після операції

117
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

363
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

808
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15059
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2533
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

828
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2779
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26266 1
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

389
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

842
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

924
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

1146