Відпочинок в Карпатах: скільки коштує святкування Нового року в горах та що пропонують готельєри туристам

Бажання та цікавість досліджувати  власні туристичні локації змусили гравців готельного ринку створювати нові пропозиції.

Попри те, що запит від туристів на колоритні місцеві розваги завжди був, то тепер спектр розваг доводиться розширювати згідно зі світовими трендами.


Розваги

Тур «Різдвяний» пропонує туристам чотири дні проживання в готелі «Надія» в Івано-Франківську у номері "Стандарт" зі сніданками, заплановані чотири екскурсії в Карпати  (а також Різдвяна  вечеря) за ціною 4 600 грн за особу.

Програма передбачає відвідування крафтових компаній, ферм, гастрономічні дегустації та гуцульські забави в Карпатах.

Тренд 2021-відвідування локальних майстерень з можливістю спостерігати сам процес виробництва речей та власноруч виготовити якусь річ. Особливою популярністю користуються відвідування фірм, які виготовляють так звані ліжники (ковдри з овечої вовни), розмальований глиняний посуд, виготовлення дерев'яних сувенірних речей (скрині, ложки, тарілки та ін.).

Найулюбленіша  атракція більшості туристів - приготування страв локальної кухні (банош з бринзою, грибна юшка).

«Туристи раніше їхали в Яремче на сувенірний ринок  і купували там на згадку готову річ, а  тепер туристи можуть самі це зробити. Власноруч зроблені речі цінуються дуже дорого», - каже Роман Король, заступник директора з реклами та зв’язків з громадськістю туристичної агенції «Надія».

Самі ж підприємці-майстри скромні й  донедавна не вірили, що можуть заробити на тому, що показуватимуть туристам безпосередньо сам процес виробництва.

читайте також: Попит на безпеку та мандрівники з арабських держав: туристичні тренди 2021 року 

Оскільки туристи стали вимогливішими, як кажуть в Галичині «сильно балувані», крім туристичних агенцій, які підлаштували розважальні програми, екскурсії відповідно до їхніх бажань, також адаптовуються і готельєри, і ресторатори. 

«Ми пропонуємо не просто відпочинок в готелі, а даруємо враження. На щастя, гуцульські звичаї та традиції колоритні та веселі настільки, що туристи пам'ятатимуть про них увесь рік» - каже Вадим Гельо, власник готелю «Ведмежа гора».


Проживання

Яремче

Ціни різні: все залежить від категорії готелю, інфраструктури, послуг та розташування. Гірськолижний курорт «Буковель», який завжди був магнітом для туристів з усієї країни, диктує цінову політику - чим ближче до Буковелю та витягів, тим все дорожче - і проживання, і харчування.

 В Буковелі чимало зимових розваг на відміну від інших туристичних міст, відповідно і ціни там дорожчі.

читайте також: Косів, Шешори, Яблуниця: куди поїхати туристу в Карпатах, окрім Буковелю 


Середня вартість (3 або 4 - зіркових готелів) сімейного тримісного номера коштує 3-6 тисяч гривень за добу.  У вартість входить сніданок, паркування, басейн, сауна.

«Туристи мають досвід відпочинку за кордоном і їм  потрібен такий самий хороший відповідний сервіс як в Туреччині чи Єгипті, наприклад. 

Ці вимоги змусили нас та більшість готельєрів вдосконалюватися, розширювати набір традиційних готельних послуг. Додалися такі опції як  спа-салон, тренажерний зал, великі дитячі ігрові кімнати, басейни, спецкімнати для лиж (скірумс) та ін.

Відповідно зросла вартість номерів в готелі», - пояснює Вадим Гельо, власник готелю «Ведмежа Гора» в Яремче.

Вартість проживання в середньому виросла на 15-20%.

«Ріст цін пов'язаний з подорожчанням електроенергії та опалення. В нашому регіоні, біля гірськолижного курорту «Буковель» немає газу і палети для опалення - це єдиний спосіб обігріву готельних комплексів.

Вартість палет зросла з 3500 до 8800 гривень. Це суттєво підняло експлуатаційні витрати та відповідно вплинуло на тарифи розміщення», - роз'яснюють в готельно-управляючій компанії «Готель Рібас груп».

Виросли ціни й на транспортні послуги, гідів та екскурсоводів, також здорожчало харчування. Ці та інші чинники й вплинули на загальну суму у чеку.

читайте також: Якщо зима тепла й безсніжна: куди податись туристу на Прикарпатті, коли на лижі зась


Бронювання

Ріст цін на 20 %  не зупинив туристів. Більшість готелів Яремче до жовтня вже були зайняті, при тому що охочі відпочити бронювали номери ще у серпні.

Чималий відсоток туристів бронюють все в останній момент. На темпи броні впливає погода. Чим швидше взимку випадає сніг, тим швидше туристи бронюють номери в готелях. Зміна вартості на ідентичні номери в порівнянні з минулим роком фактично не змінилась.

Буковель

Цінові тренди диктують попит на ту чи іншу послугу, товар, продукцію. Але критичної зміни в ціноутворенні цього сезону не відбулося. 

Найдешевший номер: 3600 грн, двоє дорослих/ніч. У вартість входить: vip-прохід, сніданок, нічне катання, SPA, традиційні зручності в номері.

Найдорожчий: люкс, чотиримісний плюс. Вартість 5800 грн, двоє дорослих/ніч. У вартість входить: Vip-прохід, сніданок, нічне катання, SPA + традиційні зручності в номері.

В чому причина такого високого попиту?

Причин кілька.

Перша – ріст внутрішнього туризму. У зв'язку з коронавірусними обмеженнями українці звернули увагу  на українські туристичні локації.

Друга - минулий рік кордони були закриті  й малий відсоток туристів зміг подорожувати взимку. Зараз спостерігається, так званий відкладений попит - люди скучили за подорожами й готові витрачати гроші на відпочинок.

Третя - у зв'язку з вакцинацією туристи стали більше подорожувати.

«Ми думали, внутрішній ринок почне "просідати" через рішення Європи  про скасування будь-яких карантинних обмежень для вакцинованих туристів. Сталося навпаки - туристи віддали перевагу відпочинку в Україні», - каже Мирослава Нодь,  директор туристичної агенції «Надія».

Портрет туриста

Сім'ї з дітьми з Центральної та Східної України. Готельєри та ресторатори відмічають нову тенденцію - російськомовні туристи почали більше розмовляти українською мовою і повторювати місцеві слова. Їм це стало дуже подобатися. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Культурні підсумки року на Івано-Франківщині: як прикарпатців та гостей області в умовах пандемії долучали до мистецтва (ФОТО)

Підсумки року на Прикарпатті: смертність та аварійні ситуації на дорогах

Підсумки року на Прикарпатті: чим обернувся 2021-й для бюджетів місцевих громад

Підсумки спортивного року: “Ураганівська” Ліга Чемпіонів, Олімпійські Ігри та Чемпіонат Європи 


02.01.2022 Мар'яна Цимбалюк 8820 2
Коментарі (2)

27.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту.А також поцікавилась в дієтологині Тетяни Чевалюк, як постити без шкоди для власного здоров’я.  

302
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

729
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

596
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

1095
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

13177 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1612

СНО-ІІІ – Договір про скорочення наступальних озброєнь, який підписали РФ та США у 2010 році та спроба Росії його припинити.

122

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

336

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

399

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

872
27.03.2023

Мета Великого посту полягає у приготуванні до святкування Великодня, а сам піст — має сенс очищення та покаяння.

170
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

305
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1443
27.03.2023

Якщо подружжя переживає кризові моменти у сім’ї, священник радить прийти на розмову до фахівця.  

211
21.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

368
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

504
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

592
27.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3600
26.03.2023

Україна вимагає скликати Раду безпеки Організації Об’єднаних Націй у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.  

176
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

396
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

576
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

880