Відомо, скільки заробили члени ДВК на довиборах у Раду на Прикарпатті

Окружна виборча комісія 87 округу, що на Івано-Франківщині, здійснила усі виплати членам ДВК.

Про це Суспільному розповіла головна бухгалтерка ОВК Ольга Сорочан. За її словами, гроші перераховували кількома траншами.

Усі члени дільничних виборчих комісій отримали добові та премії. Тим, хто працював на платній основі, нараховували також зарплату. До слова, 26 квітня голови 13 ДВК заявили про невиплату зарплат та премій.

Ольга Сорочан пояснює, що згідно із законодавством бухгалтерія має нарахувати виплати не пізніше 15 днів після оголошення результатів. ЦВК визнала результати виборів на округу 22 квітня, тож перерахунок грошей завершили 7 травня. Бухгалтерка каже, що при нарахуванні під час цих виборів були певні нюанси.

"2 100 людей і дуже короткий термін, і дуже багато інформації, яку і бухгалтерії, і банку потрібно опрацювати. Виплати з банку надходили кількома траншами. Якщо перший транш виходив (конкретний випадок, який у мене був) 19 числа, то наступний транш, наступні дільниці йдуть 20 числа. Людина, яка була в першому транші і не відкрила на даний момент рахунок, – автоматично їй кошти не могли зарахуватися. Після цього ми звіряли цих людей, обдзвонювали або комунікували з банком, для того, щоб людина пішла і відкрила рахунок", — розповідає Ольга Сорочан.

За її словами, всі виплати нараховувалися по трьох категоріях: заробітна плата членам ДВК, які перебували на платній основі, членам ДВК, які працювали під час голосування і підраховування підсумків.

"Це є дві доби – цим членам ДВК і тим, що на платній основі, нараховуються "добові" так звані. Якщо член комісії на платній основі відпрацював повністю зазначені терміни, він отримав 3 тисячі 300 гривень на руки заробітної плати і 511 гривень добових. Члени, які прийшли тільки на ці 2 дні, отримали тільки 511 гривень", — каже Ольга Сорочан.

Бухгалтерка окружної виборчої комісії додає, що найбільше скарг надходило від членів ДВК на платній основі, а саме — голів, заступників і секретарів щодо рішення ОВК виплат одноразової премії рівними частинами. Ольга Сорочан пояснює, з чим це було пов’язано.

"Раніше премія розприділялася на керуючий склад і решта членів, які працювали, залишалися з одними добовими. Враховуючи побажання звичайних членів ДВК, а оскільки їх таких відсотків 70-80, а на платній основі – близько 20 %, комісія ухвалила рішення однаково виплатити всім. Тобто, ніхто ні в кого нічого не забрав, а просто додали звичайному члену. Наразі на платній основі члени отримали майже 5 тисяч гривень. Член, який був лише на час голосування, – одну тисячу премії і 500 гривень добових. Отаке було рішення і, в принципі, ми вважаємо його справедливим", — каже Ольга Сорочан.

На дільниці № 260518 у селі Пасічна працювало 14 людей. Гроші отримували в три етапи: спочатку добові – понад 500 гривень, розповідає голова ДВК Марія Іванчишин. За зарплату та премії у розмірі 1050 гривень, за словами жінки, довелося поборотися.

"511 гривень нам кинули перший раз всім і сказали, що більше не буде грошей. Ми чекали-чекали, дзвонили-дзвонили. Голови ходили, секретарі, члени ДВК були — було дуже багато людей. То їм пояснили в ОВК, що КРУ в них була, перевірка і їх оштрафували. І наші гроші підуть на ті штрафи", — розповідає Марія Іванчишин.

Голова дільничної комісії № 260519 Ганна Микитюк каже, що виплати усі члени отримали вчасно. У жінки є питання щодо нарахування премій – каже, усі одержали однакову суму. Але, коли вони підписували договори з бухгалтерією, їм пояснювали, що премії будуть залежати від посади. Також Ганна Микитюк не розуміє, чому водій на її дільниці отримав найменшу зарплату: "На моїй дільниці все чітко. Тільки водієві дуже маленька зарплата – чи 589, чи 585 гривень – не знаю, чому. І премію не дали на водія".

За словами головної бухгалтерки ОВК Ольги Сорочан, зарплату водіям нараховують відповідно до окремої постанови ЦВК. Вона обраховується від прожиткового мінімуму станом на 1 січня – 2 270 гривень. Тому на руки водії отримали 581 гривню.

 

Нагадаємо, 24 квітня ЦВК встановила результати виборів на 87 округу.

Пізніше Верховний Суд підтвердив правомірність дій ЦВК щодо встановлення результатів.

До того, ОВК склала уточнений протокол про підсумки голосування.

Також суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними на трьох дільницях.

Варто додати, що 5 квітня, голова ЦВК Олег Діденко зазначив, що Комісія встановлюватиме результати виборів на Прикарпатті з урахуванням судових рішень.

Також на Івано-Франківщині поліція розпочала 17 кримінальних проваджень, 12 із них пов’язані із порушенням виборчого законодавства, ще п'ять - стосуються виборчого процесу. Загалом правоохоронці отримали 113 повідомлень про ймовірні порушення.

Наразі Центрвиборчком шукає рішення, щоб встановити достовірні результати виборів в округу 87 на Івано-Франківщині.


Що було раніше:

ЦВК опрацювала 100% протоколів з ДВК станом на 8 годину 4 квітня.

У неділю, 28 березня, пройшли вибори на 117 виборчих дільницях (115 – звичайних, 2 – спеціальних) ОВО №87, який включає Надвірнянський район, частину Івано-Франківського району та частину Коломийського району.

ЦВК опрацювала 67% протоколів з ДВК станом на 9 годину 30-го березня. Кількість опрацьованих протоколів станом на 19 годину 31 березня не змінилась.

У вівторок вночі, 30 березня, на ОВК призупиняли роботу через повідомлення про мінування ОВК.  В той день у поліції повідомили, що повідомлення про мінування не підтвердилось. 

Після цього, члени комісії не з’явились на продовження засідання окружної виборчої комісії 30 березня о 12 годині. Крім них, не прийшли ще п'ять членів ОВК.

ЦВК декілька разів змінювала голову та склад окружної виборчої комісії.

Також ОВК № 87 оточили спецпризначенці. В СБУ пояснили, що вживають усіх необхідних заходів для недопущення спроб дестабілізації обстановки, порушення громадського спокою.


Читайте також:

Довибори у Верховну Раду: "ОПОРА" вимагає розслідування можливих фальсифікацій на 87 окрузі


13.05.2021 1544
Коментарі ()

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

857
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1753 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7151
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15007 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1917
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1164

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

854

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

941

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1724

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1532
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

100
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

512
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

756
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3018
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

746
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1817
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

844
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34993 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

336
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

490
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

815
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

728