На Івано-Франківщині поліція розпочала 17 кримінальних проваджень, 12 із них пов’язані із порушенням виборчого законодавства, ще п'ять - стосуються виборчого процесу. Загалом правоохоронці отримали 113 повідомлень про ймовірні порушення.
Про це повідомляє Національна поліція України, інформує Фіртка.
Аби забезпечити порядок під час проміжних виборів народного депутата, поліцейські Івано-Франківщини посилено стежили за порядком та оперативно реагували на всі повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства. Загалом на лінію «102» надійшло 113 повідомлень.
Після ретельної перевірки отриманої від громадян інформації поліцейські склали 12 адміністративних протоколів: в основному вони стосувалися порушень виготовлення або розміщення матеріалів передвиборчої агітації.
Окрім того, слідчі та підрозділи дізнання розпочали 17 кримінальних проваджень. 12 із них - безпосередньо пов‘язані з порушенням виборчого законодавства, п'ять – опосередковано пов’язані з порушенням виборчого процесу.
Зокрема кримінальні провадження розпочаті:
- 1 - за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права…, роботі виборчої комісії…, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 157 Кримінального кодексу України);
- 5 – за фактами підкупу виборців (ч. 4 ст. 160 Кримінального кодексу України);
- 1 – за фактом використання підроблених документів (ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України);
- 4 – за фактами завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності (ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу України).
Також у період із 2 по 3 квітня поліцейські розпочали шість кримінальних проваджень за фактами викрадення виборчих бюлетенів шести дільничних виборчих комісій. У ході досудового розслідування у вказаних кримінальних провадженнях провели огляди місця події в приміщенні окружної виборчої комісії, допитали свідків, зокрема представника кандидата в народні депутати, трьох членів ОВК №87, 64 членів ДВК, у тому числі голів, заступників та секретарів, вісім працівників поліції, трьох офіційних спостерігачів, двох журналістів та директора будинку культури, де розміщена ОВК.
Також заплановано ряд оперативних заходів та слідчих дій. За всіма розпочатими кримінальними провадженнями проводиться розслідування.
Нагадаємо, ЦВК опрацювала 100% протоколів з ДВК.
Додамо, у неділю, 28 березня, пройшли вибори на 117 виборчих дільницях (115 – звичайних, 2 – спеціальних) ОВО №87, який включає Надвірнянський район, частину Івано-Франківського району та частину Коломийського району.
ЦВК опрацювала 67% протоколів з ДВК станом на 9 годину 30-го березня. Кількість опрацьованих протоколів станом на 19 годину 31 березня не змінилась.
У вівторок вночі, 30 березня, на ОВК призупиняли роботу через повідомлення про мінування ОВК. В той день у поліції повідомили, що повідомлення про мінування не підтвердилось.
Після цього, члени комісії не з’явились на продовження засідання окружної виборчої комісії 30 березня о 12 годині. Крім них, не прийшли ще п'ять членів ОВК.
ЦВК декілька разів змінювала голову та склад окружної виборчої комісії.
Також ОВК № 87 оточили спецпризначенці. В СБУ пояснили, що вживають усіх необхідних заходів для недопущення спроб дестабілізації обстановки, порушення громадського спокою.
Читайте також:
Довибори у Верховну Раду: "ОПОРА" вимагає розслідування можливих фальсифікацій на 87 окрузі