
Станом на першу половину травня 2025 року 77% мешканців західних областей довіряли президенту Володимиру Зеленському, не довіряли — 20%.
Про це свідчать результати опитування, яке 2-12 травня провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), пише Фіртка.
Так, станом на травень довіряли президенту Володимиру Зеленському 74% українців, не довіряли — 22%. Баланс довіри-недовіри становить +52%.
Порівняно з останнім опитуванням КМІС у березні 2025 року довіра президенту зросла:
-
частка тих, хто довіряє, зросла з 69% до 74%,
-
частка тих, хто не довіряє — знизилася з 28% до 22%.
У всіх регіонах України більшість населення довіряють президенту та показники довіри досить близькі. Так, на заході України довіряють президенту 77% опитаних. Не довіряють — 20% респондентів. Ще 4% не змогли відповісти.
На тлі інших дещо вирізняється тільки схід, де рівень довіри трохи нижчий. Втім, навіть у цьому регіоні 60% довіряють президенту.
"В умовах складної міжнародної ситуації та напружених дискусій навколо можливих перемовин щодо завершення війни президент Зеленський зберігає високу суспільну підтримку і легітимність.
І крім високої довіри переважна більшість українців продовжують дотримуватися думки про неможливість виборів до повного завершення війни та укладання мирної угоди", — сказав виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
Довідково: опитування провели упродовж 2-12 травня 2025 року методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) у всіх регіонах України.
Опитали 1 010 респондентів.
Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася урядом України.
До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% — для показників, близьких до 10%, 1,8% — для показників, близьких до 5%.
За умов війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!