Відомо, коли НКРЕКП оприлюднить результати позапланових перевірок ТЕС щодо відсутності вугілля

У п'ятницю, 12 лютого, НКРЕКП оприлюднить результати позапланових перевірок АТ «ДТЕК Дніпроенерго», ПАТ «Донбасенерго», АТ «ДТЕК Західенерго», ПАТ «Центренерго» і ТОВ «ДТЕК Східенерго» щодо виконання ліцензійних умов із забезпечення необхідних резервів палива.

Про це заявив голова Національної комісії держрегулювання енергетики та комунальних послуг Валерій Тарасюк в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV, інформує Фіртка з посиланням на Укрінформ.

"У п'ятницю. Її результати будуть відкритими", - повідомив він.

Тарасюк наголосив, що така перевірка проводиться вперше за всю історію НКРЕКП.

"У нас вперше в історії Регулятора перевірка цих ліцензійних умов - стосовно обов'язку мати необхідні резерви палива. Ми посеред зими отримали звернення від системного оператора, що запаси вугілля є критично низькими. Зобов'язання мати запаси вугілля передбачені як законом, так і ліцензійними умовами", - зазначив він.

За словами Тарасюка, попередні результати перевірки показали, що увійшовши в опалювальний сезон всі з перевірених ТЕС мали занижені запаси вугілля.

"Ми бачимо попередні висновки: не всі компанії, як мінімум, а може - й усі 100% ТЕС мали знижені запаси вугілля. Причини для цього можуть бути різними. Але ми, як регулятор, все одно зафіксуємо порушення і будемо шукати винних. Ми відносимося до компаній однаково: як до приватних, так і до державних", - сказав Тарасюк.

За його словами, у разі доведення порушень, далі будуть вжиті різні заходи - від штрафів до позбавлення ліцензій.

При цьому, як наголосив в ефірі програми голова Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, має також бути проведена інспекція Держенергонагляду, яка повинна з'ясувати причини, чому ТЕС не лише залишилися без вугілля, а й одночасно в аварійний ремонт були виведені 10 енергоблоків.

"Дійсно, десь 10 блоків перебувають у ремонтах. Частина відповідальності є на багатьох учасниках, органах влади й так далі. Але усі мають виконувати певні правила", - сказав Герус.

Зокрема, за словами Геруса, має бути з'ясовано, як енергоблоки ТЕС, якщо вони справді виведені в аварійний ремонт, а не економлять дорогий газ, опинилися в такому технічному стані.

"Технічний стан генерації такий, що не всі блоки витримують - особливо у період пікових навантажень. У ремонти могла бути інвестована недостатня сума коштів, але щоб це перевірити, відповідну інспекцію має здійснити Держенергонагляд", - зазначив він.

Нагадаємо, на момент початку перевірки, станом на 19 січня 2021 року, в НКРЕКП заявляли, що в аварійних ремонтах знаходиться 16 енергоблоків ТЕС. При цьому тільки на половині енергоблоків були помітні ознаки аварійних дефектів. Більшість енергоблоків не працювали через відсутність вугілля.

У НКРЕКП повідомили, що до них надійшло звернення НЕК «Укренерго» від 18 січня 2021 року про незабезпечення тепловими електростанціями зазначених компаній гарантованих запасів вугілля, що відповідають 10- або 20-денним обсягами споживання, в залежності від віддаленості пункту його видобутку.

У НКРЕКП зазначали, що запаси вугілля на той момент були майже в п’ять разів нижчі за цей же період 2020 року, коли вони становили 2375 тис. тонн. Там також заявили, що загрозою для операційної безпеки енергосистеми є неналежний технічний стан устаткування теплових електростанцій, особливо в умовах неоптимальною ремонтної компанії енергоблоків АЕС.


Читайте також:

У Бурштині мешканці багатоповерхівки замерзають у квартирах (ФОТО)

ДТЕК оштрафували на 275 мільйонів за зловживання монополією на Бурштинському енергоострові


11.02.2021 1026
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

3198
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

985
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

587
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5555
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1490
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1355

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

425

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1250

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1080

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

991
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

315
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

327
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1301
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

390
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

656
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5707
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

381
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

274
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

620 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1061
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

917