У Бурштині мешканці багатоповерхівки замерзають у квартирах (ФОТО)

У прикарпатському місті Бурштин, мешканці багатоповерхівки, в якій налічується понад 100 квартир вже другий тиждень мерзнуть у своїх помешканнях.

Власники квартир розповіли Фіртці, що проблеми з теплопостачанням у них почалися ще зі стартом опалювального сезону. Вже тоді люди нарікали, що гріють не всі стояки.

А минулого тижня батареї у будинку стали геть холодними, з кранів перестала текти гаряча вода. Температура повітря в помешканнях опустилася до +12 градусів.

«Цілий будинок на вулиці Стуса, 10 більше ніж тиждень без опалення та гарячої води. Куди ми тільки не зверталися, які підписи не збирали. У мене буває 17 градусів, іноді у центральній кімнаті гріє, а у людей буває менше ніж 10 градусів.»

Рано встаю, батареї холодні, воду грію. Опалення іноді з’являється на кілька годин, а потім знову всі батареї холодні.

Вже і до мера зверталися, були в ДТЕКу, там сказали, що всі опалення подають однаково, КП «Житловик» платить за обслуговування мереж, звертайтеся туди, ми Вам нічим не допоможемо, в ЖЕКу відповіли, що всі можливі варіанти перепробували, вони не знають у чому причина. Люди залишають квартири і їдуть до родичів. Решта людей просто у відчаї, ніхто не збирається розв'язувати проблему, а платіжки то прийдуть», - каже мешканка будинку Тетяна.

Мешканці будинку про ситуацію повідомили вже і на гарячу урядову лінію.

Варто наголосити, що жителі міста укласти договори із ДТЕК Бурштинська ТЕС, які передбачають оплату за тепло та гарячу воду безпосередньо виробнику (ред. – Бурштинській ТЕС), а не КП «Житловику».

Оскільки, люди здійснюють оплату безпосередньо у ДТЕК Бурштинська ТЕС, Фіртка вирішила дізнатися, чому люди не отримують якісні послуги та що буде із нарахуванням оплати.

Менеджер з комунікацій ДТЕК Бурштинська ТЕС Мирослав Скорохода, запевнив, що станція робить все, що від неї залежить, щоб люди отримували тепло та гарячу воду. А що ж стосується проблем із її належним транспортуванням, то їх повинні вирішувати у КП «Житловик».

«Я маю таку інформацію. Кожного місяця КП «Житловик» дає нам листи, в яких вказують, які будинки ремонтують, що саме там роблять і просять не знімати з людей оплату у цей період. Вчора (28 січня) вони направили нам лист з адресами, серед яких будинок і по вулиці В. Стуса, 10, в якому з 20 по 31 січня просять не брати оплату. Чи вони закінчать роботи до 31 – не ясно. Все, що від нас (ред. – станції залежить) подача температури, тиск, зворотка та інше – виконується. «Житловик» є балансоутримувачем мережі й вони повинні забезпечувати ремонті роботи», - пояснив Мирослав Скорохода.

Цікаво, у ДТЕК Бурштинська ТЕС відмовилися надавати лист, який підтверджує вищеподану інформацію. Тому журналісти для його отримання надіслали інформаційний запит. Наразі документ ще не надали.

Станом на сьогодні, 2 лютого, проблеми із теплопостачанням у будинку не вирішені. Відомо, що у вівторок на місці був новий керівник КП «Житловик» разом зі своїм заступником та працівниками, проте людям не повідомляють про ситуацію і те, як комунальники збираються розв'язувати проблему.


Читайте також:

У Бурштині половина міста залишилася без теплопостачання та гарячої води


02.02.2021 5220
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1259
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2553
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2183
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6581 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

359

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1299

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1425
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

148
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

58
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26528
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

52
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

64
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

567
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634