Відомо, як в Івано-Франківську проведуть свято Миколая

Війна Святому Миколаю – не завада. Він прийде до кожної дитини Івано-Франківської ТГ. Як зустрінуть, Святого розповіли під час оперативної наради в міського голови.

Про це повідомила пресслужба Руслана Марцінківа, передає Фіртка.

Зокрема керівники профільних департаментів доповіли, у місті із початку грудня вже відзначають цей важливий для малюків день. Зокрема пільгові категорії, їх в Івано-Франківську майже 6 з половиною тисяч осіб. 1400 діток у дошкільних навчальних закладах.

А ще майже 5000 дітей, які навчаються в ліцеях нашої ТГ. Це дітки, позбавлені батьківського піклування, сироти, з багатодітних родин, а також діти, батьки яких загинули або померли у зоні проведення бойових дій, або зараз захищають Україну на війні. 

Протягом грудня у місті проведуть безліч різноманітних зустрічей, майстер-класів, свят в закладах освіти. Спільно з місцевими підприємцями, які погодилися допомогти Святому Миколаю подарувати радість дітям, запланували розважальну програму для понад 120-и діток, батьки яких загинули в зоні проведення бойових дій.

Вони відвідають свято, зорганізоване в готелі «Надія» та безкоштовно повеселяться на території розваг «Чубі Бум». Однак цьогоріч чи не вперше у Івано-Франківську не буде традиційної ялинки. Натомість символічну ялинку дітки зроблять та оздоблять самі.

«Цього року в місті не буде звичної Led-ялинки, яка споживає багато світла, а буде ялинка, яку виготовили своїми силами, дякуємо працівникам училищ, а оздобили своїми малюнками діти зі шкіл і садочків.

Відповідно ялинка перемоги символічно відкриємо її теж на Миколая. Вчора розпочалося в становлення і протягом двох-трьох днів вона буде оздоблена іграшками ручної роботи та малюнками. Також буде традиційна фотозона, яка знаходиться в центрі міста та невеличка шопка біля самої ялинки», - розповіла директорка Департаменту освіти та науки Вікторія Дротянко. Її відкриють 19 грудня о 16.00 год на Вічевому майдані.

Без традиційної зеленої красуні, однак у маєтку Святого Миколая. Малюки, як і щорічно, зможуть потрапити до помешкання, де живе справжній Святий, у Коломийському районі. А театр Марійки Підгірянки покаже ряд вистав, присвячений різдвяно-новорічним святам. Всі заклади Івано-Франківська, які є в мережі освіти, долучилися до проведення свята Миколая.

«315 дітей в нас перебувають на обліку, отримують подарунки. Ми їх погрупували по групах. 15 грудня в кінотеатрі «Люм’єр» для 13 дітей-сиріт і 27, які опинились у складних життєвих обставинах, буде свято. Вони отримають термогорнятка. «Іде Святий Миколай» - це для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які в 23-му році досягнуть повноліття.

Ці діти отримують павер-банки. «Ой хто-хто Миколая любить?» - це свято відбудеться для 100 дітей з Херсонської області, спільно з власниками закладу «Паляниця», «Кухня Галичини» ми будемо допомагати їм у проведенні заходу 19 грудня о 10 годині.

«Дарунки Святого Миколая» - це для дітей, які мають статус постраждалих унаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, які перебувають в нас на обліку, отримають цукеркові подарунки», - розповіла заступниця начальниці служби у справах дітей Ірина Дудчак.

А театр Марійки Підгірянки покаже ряд вистав, присвячений різдвяно-новорічним святам. Всі заклади Івано-Франківська, які є в мережі освіти, долучилися до проведення свята Миколая.

«Святий Миколай завітає й в Івано-Франківські мистецькі естетичні школи, це вже стало традиційно. Святковий захід відбудеться 16 грудня о 13 годині в дитячій музичній школі.

16 грудня у дитячій музичній школі №1 під патронатом міського голови, тому що це свято було започатковане ще Миколою Лисенком, він збирав діток завжди і так, що дітки будуть представляти свою програму, уривок з вистави «Коза-дереза», і будуть вручені подарунки від міського голови», - начальниця Департаменту культури Надія Загурська.

16 грудня для дітей з притулку відбудеться Свято Миколая в Муніципальному будинку дозвілля. А вже 19 грудня у Миколай чекатиме у приміщенні Народного дому учасників інклюзивної групи «Об’єднані любов’ю».

Також святкуватимуть цей день і внутрішньо-переміщені особи. Зокрема День Святого Миколая відзначали у центрі «Я- Маріуполь», а також відвідували заходи, зорганізовані містом. Як зазначила Надія Загурська, якщо раніше ВПО досить мляво відвідувати концерти та розважальні програми, то зараз все частіше цікавляться щодо культурного відпочинку дітлахів.  

І навіть у такий важкий для України час, ми не повинні забувати про радощі для наших дітей, - впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків

«Саме тому наші воїни воюють, щоби наші діти могли мати свято. А Миколая кожна дитина чекає, вона повинна сьогодні отримати цю радість навіть всупереч всьому, всупереч війні, всупереч тому, що, можливо не всі рідні можуть собі це дозволити, але місто сьогодні може хоча би трошечки компенсувати то свято і дати радість дітям хоча би подарунка або невеличкого свята по школі, або в садочку, чи через дитячий малюнок на нашій ялинці Перемоги», - впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Не лише до міста, але й до сіл нашої ТГ цього року дістанеться Святий Миколай

  • 16 грудня об 11.00 він прийде із ляльковою виставою «Казка про ведмедиків» у народний дім в селі Крихівці. 
  • У той же день о 16.00 він з театралізованим дійством відвідає будинок культури у селі Драгомирчани. 
  • А вже за два дні, 18 грудня, о 15.00 год. у народному домі Святий роздаватиме подарунки Хриплинським малюкам із постановкою «У Миколая в торбинці найкращі гостинці». 
  • У Радчі та Чукалівці Святий Миколай чекатиме дітей у церкві Покрови Божої матері та церкві Благовіщення Пресвятої Богородиці о 17-ій. 
  • А вже 19-го грудня він прийде до дітей в села Камінне (11.00), Вовчинець та Тисменичани о 14 годині у будинках культури.


13.12.2022 Іван Муканик 1508
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

861 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

794
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1612
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2240
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4216 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3217

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

219

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

447

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

387

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

859
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

629
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

672
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

960
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1073
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

673
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6256
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1749
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31764 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1544
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

757 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

721