Гострі порушення мозкового кровообігу (інсульти) займають провідне місце щодо інвалідизації та смертності як в Калуській територіальній громаді, так і по всій Україні.
Про це повідомляє Калуська міська рада, передає Фіртка.
Тільки за 6 місяців 2023 року у неврологічному відділенні для хворих з порушенням мозкового кровообігу Калуської ЦРЛ проліковано 340 пацієнтів з інсультом. З них - 294 з ішемічним інсультом (внаслідок тромбування судин) та 28 з геморагічним інсультом (внаслідок розриву судинної стінки).
У 28 випадках пацієнтам провели тромболізис (розчинення тромбу для відновлення кровотоку в мозкових судинах), бо пацієнти були доставлені в лікарню в проміжку до 4,5 год з моменту виникнення перших симптомів захворювання. Даний показник є недостатнім.
Як покращити швидкість встановлення діагнозу та забезпечити раннє звернення пацієнтів з інсультом обговорили на нараді з заступницею міського голови Наталією Кінаш за участю керівників лікувальних установ Калуської та сусідніх громад.
Також велику увагу приділили правилам скерування на проведення наступної реабілітації даних пацієнтів.
"Відповідно до вимог НСЗУ, пацієнт після перенесеного інсульту в термін до 12 місяців після виписки з неврологічного відділення має право скористатися безоплатно реабілітацією чотири рази.
Стаціонарно два рази в термін від 0 до 8 тижнів після виписки. При порушенні зазначених часових проміжків НСЗУ не оплатить закладам проведені курси реабілітації.
Однак, в громаді є запит від пацієнтів на проведення курсів лікувальної та відновлювальної фізкультури та в періоди після 12 місяців перенесеного інсульту. Заклади охорони здоров’я можуть надавати ці послуги, але виключно на платній основі.
Для цього керівникам дали доручення розробити вартість послуг на основі методики, затвердженої МОЗ", - пише Калуська міська рада.
Також на нараді завідувач відділення реабілітації Михайло Гладенький наголосив, що направляють у відділення тільки вузькі спеціалісти – невролог, травматолог. Сімейні лікарі таких повноважень не мають.
"Госпіталізація проводиться виключно в плановому порядку, в робочий час, за попереднім узгодженням із завідувачем відділення.
Так як на сьогодні пріоритет на реабілітацію надається військовослужбовцям", - зазначається у дописі.
Заступниця міського голови Наталія Кінаш зазначила, що чітке налагодження маршрутизації пацієнтів з неврологічною патологією призведе до швидкого та якісного надання медичної допомоги та зменшить кількість скарг щодо госпіталізації пацієнтів даної категорії.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: