Нові дослідження доводять, що шкода від пасивного паління ще більша, ніж вважалося раніше. Серцевий напад? Лише квіточки. Паління – це удар не лише по тілу, але й по психіці – твердять останні знахідки американських науковців. Навпаки, відмова від паління робить людей щасливими.
Головний лікар Служби охорони здоров’я США Регіна Бенджамін днями опублікувала звіт про вплив тютюнового диму на організм людини. За її словами, дим одразу проникає в кров та впливає на кожен орган. Навіть ті, хто палять лише зрідка, або просто перебувають в оточенні курців опиняються перед загрозою серйозно захворіти, чи навіть померти.
Паління є справжньою проблемою серед військових. Особливо у зонах конфліктів. Ветерани часто сприймають цигарки як заспокійливе, як спосіб відволіктися від суворих реалій війни.
Професор Майлс Макфол та лікар Ендрю Саксон із шпиталю для ветеранів у Сіетлі дослідили більше 900 ветеранів. Половину з них лікували від посттравматичного синдрому та від залежності від тютюну у рамках єдиної програми. Інші проходили окремі курси лікувань. Ендрю Саксон зазнчасє:
«Вдвічі більше тих ветеранів, які одночасно отримували допомогу психолога з приводу посттравматичного синдрому кинули палити, порівняно з тими, хто лікувався лише від тютюнової залежності».
Дослідження проведене Університетом Браун довело, що люди, які відмовились від паління стають навіть щасливішими. У дослідженні взяли участь 200 людей, які прагнули кинути палити. Учасники отримували нікотинові пластирі та консультації. До та після відмови від паління їх перевіряли на симптоми депресії. Дослідники кажуть, що люди, які повністю відмовились від паління, практично не мали симптомів погіршення настрою. І це не все. Вчені виявили, що у тих, хто повертається до паління настрій насправді погіршується, щойно вони починають палити знову».
Експерти сподіваються, що результати дослідження надихнуть курців кинути палити, особливо, якщо вони зрозуміють, що це зробить їх не пригніченими та знервованими, а здоровішими та щасливішими.