Відмова від куріння робить людей щасливішими

Нові дослідження доводять, що шкода від пасивного паління ще більша, ніж вважалося раніше. Серцевий напад? Лише квіточки. Паління – це удар не лише по тілу, але й по психіці – твердять останні знахідки американських науковців. Навпаки, відмова від паління робить людей щасливими.

Головний лікар Служби охорони здоров’я США Регіна Бенджамін днями опублікувала звіт про вплив тютюнового диму на організм людини. За її словами, дим одразу проникає в кров та впливає на кожен орган. Навіть ті, хто палять лише зрідка, або просто перебувають в оточенні курців опиняються перед загрозою серйозно захворіти, чи навіть померти.

Паління є справжньою проблемою серед військових. Особливо у зонах конфліктів. Ветерани часто сприймають цигарки як заспокійливе, як спосіб відволіктися від суворих реалій війни.

Професор Майлс Макфол та лікар Ендрю Саксон із шпиталю для ветеранів у Сіетлі дослідили більше 900 ветеранів. Половину з них лікували від посттравматичного синдрому та від залежності від тютюну у рамках єдиної програми. Інші проходили окремі курси лікувань. Ендрю Саксон зазнчасє:

«Вдвічі більше тих ветеранів, які одночасно отримували допомогу психолога з приводу посттравматичного синдрому кинули палити, порівняно з тими, хто лікувався лише від тютюнової залежності».

Дослідження проведене Університетом Браун довело, що люди, які відмовились від паління стають навіть щасливішими. У дослідженні взяли участь 200 людей, які прагнули кинути палити. Учасники отримували нікотинові пластирі та консультації. До та після відмови від паління їх перевіряли на симптоми депресії. Дослідники кажуть, що люди, які повністю відмовились від паління, практично не мали симптомів погіршення настрою.    І це не все. Вчені виявили, що у тих, хто повертається до паління настрій насправді погіршується, щойно вони починають палити знову».

Експерти сподіваються, що результати дослідження надихнуть курців кинути палити, особливо, якщо вони зрозуміють, що це зробить їх не пригніченими та знервованими, а здоровішими та щасливішими.


13.04.2011 1586 0
Коментарі (0)

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

730
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

563
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

8975 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2655 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1971
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2461

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

128

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

659

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

662

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

713
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

117
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

251
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

461
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

123
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

395
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

476
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

619 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5731
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

199
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

369
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

457
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

461