Відкриті дебати та тематичні панельні дискусії: в УКД триває II Прикарпатський юридичний форум (ФОТО)

В Університеті Короля Данила триває II Прикарпатський юридичний форум. На заході обговорюють найважливіші аспекти юридичної діяльності.

Зокрема, у межах заходу проведуть дві дискусійні панелі на теми: «Людина та дотримання її прав в умовах воєнного стану. Чи працюють механізми захисту?» та «Новели законодавства України та практичні аспекти їх реалізації в умовах воєнного стану».

Про це з місця події інформує журналістка Фіртки.

«Стіни університету завжди готові приймати будь-які форуми, які матимуть позитивний вплив на суспільство.

Саме цей форум розкриває питання  розбудови правової держави та розбудови громадянського суспільства, які потребують певного вдосконалення», — зазначив перший проректор УКД Михайло Косьмій.

Форум на одному майданчику об'єднав юристів, науковців, студентів-правників та представників влади, які зокрема, обговорюють функціонування державних інституцій в умовах воєнного стану.

«Добре, що цей форум є традиційним. Вже другий рік ми підіймаємо актуальні теми. Цьогоріч програма дуже насичена.

Приємно, що тут багато юристів-практиків та молоді, яка хоче опанувати юридичні тонкощі.

Попереду українців чекає найважливіше — захистити наші права. А захищати їх доведеться потужно. Бо ніхто нас так просто не запросить в ЄС.

Нам потрібно буде добиватись цього. Зокрема, і юридичним шляхом. Крім того, попереду Міжнародний трибунал. Де, ми будемо доводити, що Росія — країна-терорист.

І ще багато різних речей доведеться доводити. Тож, хай той дух відстоювання права та справедливості буде завжди між нами. Хай політична доцільність ніколи не домінує над законністю.

Бажаю усім успіхів та нових знань. Дякую УКД, що маємо можливість обмінятись думками та зробити ще один крок вперед задля того, аби ми були демократичною державою», — зазначила депутатка Оксана Савчук.

У рамках заходу також запланували акредитований захід із підвищення кваліфікації адвокатів та юридичний хакатон для студентів-правників.

«Ми горді, що такі заходи проводять в стінах нашого ВНЗ. Сьогодні як ніколи важливо займатись своєю справою.

Ми вдячні ЗСУ, що дають нам змогу працювати. Сьогодні нас чекають цікаві дискусії та гарні доповіді.

Бажаю плідної роботи, успіхів у зміцненні законності та забезпечені верховенства права», — сказала під час форуму начальник Територіального управління Державної судової адміністрації України в  Івано-Франківській області Оксана Рибак.

Голова Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк відзначив важливість проведення форуму.

«Сьогодні ви отримаєте практичні навички. Така панель дозволяє не лише здобути новий досвід, а й поділитись вже явним. Це вкрай пізнавально та корисно в такий час», — сказав Антоняк.

Форум триватиме протягом всього дня. Попередній такий захід проводили минулого року. Цього року ключову увагу приділяють практиці суспільних відносин.

Крім того, під час форуму відкрили виставку світлин від офісу Омбудсмана України «Повернення в Україну: нескорені ворогами». На виставці представлені фотографії повернутих полонених та дітей, які були примусово депортовані на територію ворога.

«Наші воїни, які пили воду після того, як вийшли з автобуса, озвучували, що це — найкраща вода.

У ту мить усе було найкращим — земля, небо і повітря. Найкраще, бо рідне, українське!», — поділились організатори фотовиставки.

Ці світлини — історії українців, які пройшли через полон росіян, тортури та катування. Також ці фото — це історії маленьких українців, які знають, що таке проживання у чужих сім'ях і заборона говорити рідною мовою. 

«На обличчях захисників — пройдений шлях ворожого полону з усіма негативними відтінками, які відобразилися на їх фізичному стані та зовнішньому вигляді.

Але в очах — радість від усвідомлення того, що все позаду. Перші телефонні дзвінки рідним їх окриляють. Їх чекали, за них молилися, за них боролися, їх повернули.

А на деяких світлинах навіть через блюр проглядаються щасливі очі малюків, які повернулися до рідних мами й тата.

Вони почувають себе в безпеці та одразу озвучують батькам свої плани. Хтось хоче в зоопарк, хтось — у McDonald's, хтось — поспати біля мами, хтось — обійняти свої улюблені іграшки, які вже зачекалися того, щоб ними хтось погрався.

Це історії, які, на щастя, мають щасливе продовження — вони в Україні, на рідній землі та з рідними людьми.

Кожне фото — це емоція миті, частина пазлика нашої історії, шматочок перемоги, в яку вірить кожен українець.

Український шлях боротьби за наших людей триває. І триватиме допоки не повернемо на Батьківщину усіх українців», — резюмували організатори.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Задля обміну досвідом та розвитку: як в Івано-Франківську форум об’єднав на одному майданчику бізнес міста (ФОТО)

В УКД обговорили патріотичне виховання молоді крізь призму національної безпеки держави (ФОТО)

Фотогалерея


Коментарі ()

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

748
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1967
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1095
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1536 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2750
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2097

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

472

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

553

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1466

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1450
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

308
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18202
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1170
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3506
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

875
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10636
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6401
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1041
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

308
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

533
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3143
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

847