В Університеті Короля Данила триває II Прикарпатський юридичний форум. На заході обговорюють найважливіші аспекти юридичної діяльності.
Зокрема, у межах заходу проведуть дві дискусійні панелі на теми: «Людина та дотримання її прав в умовах воєнного стану. Чи працюють механізми захисту?» та «Новели законодавства України та практичні аспекти їх реалізації в умовах воєнного стану».
Про це з місця події інформує журналістка Фіртки.
«Стіни університету завжди готові приймати будь-які форуми, які матимуть позитивний вплив на суспільство.
Саме цей форум розкриває питання розбудови правової держави та розбудови громадянського суспільства, які потребують певного вдосконалення», — зазначив перший проректор УКД Михайло Косьмій.
Форум на одному майданчику об'єднав юристів, науковців, студентів-правників та представників влади, які зокрема, обговорюють функціонування державних інституцій в умовах воєнного стану.
«Добре, що цей форум є традиційним. Вже другий рік ми підіймаємо актуальні теми. Цьогоріч програма дуже насичена.
Приємно, що тут багато юристів-практиків та молоді, яка хоче опанувати юридичні тонкощі.
Попереду українців чекає найважливіше — захистити наші права. А захищати їх доведеться потужно. Бо ніхто нас так просто не запросить в ЄС.
Нам потрібно буде добиватись цього. Зокрема, і юридичним шляхом. Крім того, попереду Міжнародний трибунал. Де, ми будемо доводити, що Росія — країна-терорист.
І ще багато різних речей доведеться доводити. Тож, хай той дух відстоювання права та справедливості буде завжди між нами. Хай політична доцільність ніколи не домінує над законністю.
Бажаю усім успіхів та нових знань. Дякую УКД, що маємо можливість обмінятись думками та зробити ще один крок вперед задля того, аби ми були демократичною державою», — зазначила депутатка Оксана Савчук.
У рамках заходу також запланували акредитований захід із підвищення кваліфікації адвокатів та юридичний хакатон для студентів-правників.
«Ми горді, що такі заходи проводять в стінах нашого ВНЗ. Сьогодні як ніколи важливо займатись своєю справою.
Ми вдячні ЗСУ, що дають нам змогу працювати. Сьогодні нас чекають цікаві дискусії та гарні доповіді.
Бажаю плідної роботи, успіхів у зміцненні законності та забезпечені верховенства права», — сказала під час форуму начальник Територіального управління Державної судової адміністрації України в Івано-Франківській області Оксана Рибак.
Голова Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк відзначив важливість проведення форуму.
«Сьогодні ви отримаєте практичні навички. Така панель дозволяє не лише здобути новий досвід, а й поділитись вже явним. Це вкрай пізнавально та корисно в такий час», — сказав Антоняк.
Форум триватиме протягом всього дня. Попередній такий захід проводили минулого року. Цього року ключову увагу приділяють практиці суспільних відносин.
Крім того, під час форуму відкрили виставку світлин від офісу Омбудсмана України «Повернення в Україну: нескорені ворогами». На виставці представлені фотографії повернутих полонених та дітей, які були примусово депортовані на територію ворога.
«Наші воїни, які пили воду після того, як вийшли з автобуса, озвучували, що це — найкраща вода.
У ту мить усе було найкращим — земля, небо і повітря. Найкраще, бо рідне, українське!», — поділились організатори фотовиставки.
Ці світлини — історії українців, які пройшли через полон росіян, тортури та катування. Також ці фото — це історії маленьких українців, які знають, що таке проживання у чужих сім'ях і заборона говорити рідною мовою.
«На обличчях захисників — пройдений шлях ворожого полону з усіма негативними відтінками, які відобразилися на їх фізичному стані та зовнішньому вигляді.
Але в очах — радість від усвідомлення того, що все позаду. Перші телефонні дзвінки рідним їх окриляють. Їх чекали, за них молилися, за них боролися, їх повернули.
А на деяких світлинах навіть через блюр проглядаються щасливі очі малюків, які повернулися до рідних мами й тата.
Вони почувають себе в безпеці та одразу озвучують батькам свої плани. Хтось хоче в зоопарк, хтось — у McDonald's, хтось — поспати біля мами, хтось — обійняти свої улюблені іграшки, які вже зачекалися того, щоб ними хтось погрався.
Це історії, які, на щастя, мають щасливе продовження — вони в Україні, на рідній землі та з рідними людьми.
Кожне фото — це емоція миті, частина пазлика нашої історії, шматочок перемоги, в яку вірить кожен українець.
Український шлях боротьби за наших людей триває. І триватиме допоки не повернемо на Батьківщину усіх українців», — резюмували організатори.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
В УКД обговорили патріотичне виховання молоді крізь призму національної безпеки держави (ФОТО)