Віддали життя за Україну: на фасаді одного з ліцеїв відкрили пам'ятні дошки трьом загиблим захисникам з Івано-Франківської громади

Мешканці громада численно зібралась, аби вшанувати пам'ять трьох полеглих воїнів. 
У Чернієві на фасаді ліцею відкрили пам'ятні дошки трьом загиблим захисникам України з Івано-Франківської громади: Володимиру Круліву, Дмитру Кіндрату та Василю Кіндрату.
Про це розповів міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.
«Хочу низько вклонитись рідним всіх наших Героїв, які віддали найдорожче – своє життя за незалежність нашої  української держави. Адже те, що наші діти вчаться у школі, що тут у нас відносно спокійно – це заслуга тих хлопців і дівчат, які щоденно віддають свої життя за незалежність нашої держави.
Наша громада з 2014 року вже втратила 249 наших Героїв у різних селах, населених пунктах. Це велика ціна. А тому наш обов’язок зберегти пам'ять і не тільки в анотаційних дошках, що ми з вами робимо, а й у фільмах і у відкритих уроках.
Тому, що ці  пам’ятні дошки для нас всіх, для громади. Бо дуже важливо, щоб наші діти, вчителі, які приходять до навчального закладу задумувались над ціною нашої свободи і ціною нашої перемоги», — зауважив міський голова Руслан Марцінків. 
Володимир Крулів працював електриком у КП «Івано-Франківськводоекотехпром. Тривалий час працював за кордоном, був фахівцем своєї справи. Ті, хто його знали, кажуть, що мав золоті руки. З початком відкритого вторгнення росії — став на захист України.
Служив стрільцем військової частини А 7091. Загинув 2 травня 2022 року під час виконання бойового завдання на Харківщині. Нагороджений медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям». 
Василь Кіндрат мав військовий досвід, адже після навчання в училищі - служив в армії. Звідки його направили воювати в гарячі точки Абхазії. Він знав, що таке війна, тому, коли росія відкрито напала на наші землі – одразу став на захист Батьківщини та мужньо боровся до самого кінця.
Рідні пригадують, що Василь був щирим і радісним, завжди дивився на світ оптимістично. Був люблячим батьком та душею компанії. Його життя обірвалося 9 червня 2022 року, внаслідок артилерійського обстрілу на Донеччині. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, на превеликий жаль, посмертно. 
Сестра загиблого Дмитра Кіндрата Марія Казимирчук пригадує, щоб брат пішов на війну добровольцем ще у 18, підписавши контракт. Вдома сказав, що йде в армію. 
«У 2016 році він підписав контракт, був піхотинцем. Він пішов добровільно, напевно тому, що це було його покликання. На той час йому було 18 років. Він вчився на електрозварювальника, перевівся на заочне і пішов служити. Він був завжди хоробрим, був патріотом. Те, що він підписав контракт уже показало, що він не боїться.
Спочатку він пішов у зону АТО, а коли почалось повномасштабне вторгнення він передзвонив мені зранку, сказав, що почалась війна і сказав берегти дітей. За свої роки служіння він був уже командиром, але про війну розповідати не дуже хотів, бувало таке, що міг розповісти, але це те, що від такого кров стигне.
Хлопці про нього завжди добре відгукувалися. На момент смерті він врятував 20 хлопців, а сам загинув у Донецькій області. Я пишаюся своїм братом. Він є Героєм», — розповідає Марія Казимирук. 
Перша вчителька також ділиться спогадами про своїх учнів. Каже, що спершу не могла повірити у їхню загибель, сподівалась, що це помилка. 
«Важко говорити, бо це були дійсно хороші діти. Дмитро був настільки доброю дитиною, яка завжди старалася допомогти. Він любив свою сім’ю та друзів. Напевно таке було його покликання — захищати нашу Батьківщину, за яку він поклав своє життя.
Володимир теж був дуже розумним і кмітливим. Це дуже велике горе. Ми ховали цих воїнів цілою громадою села Черніїв», — пригадує Любов Шимрай, перша вчителька Дмитра Кіндрата та Володимира Данилюка. 
Директор Ліцею Володимир Лищишин наголошує, що учні мають брати Героїв за власний приклад патріотизму та любові до України. 
«Кожен із нас робить все для того, аби світла пам’ять про наших Героїв була вічною. І нам не соромно дивитися вам у вічі, бо кожен по-своєму наближаємо велику перемогу. Навіть учні нашого ліцею долучаються до великого волонтерського руху, який є у Чернієві. Саме таке розуміння патріотизму та любові наблизить нашу перемогу.
Дорогі рідні, громада сьогодні схиляє голови і дякує вам за ваших синів, татів та братів. Нехай береже вас Господь та дає вам сили! Слава Україні!», — розповідає директор Черніївського ліцею Володимир Лищишин. 
Очевидно, що рана від втрати ще жива. Часто рідним важко ділитися спогадами. Але і Володимир Крулів, і Дмитро Кіндрат, і Василь Кіндрату та ще майже 250 загиблих воїнів з нашої громади віддали своє життя за наше сьогодні. Очільник громади закликав не зменшувати допомоги для захисників. 
«Хочу ще раз подякувати Черніївській громаді за те, що надають волонтерську допомогу, підтримку нашим військовим. Щотижня їдуть наші волонтери та допомагають, тому що від нас усіх залежить чи ця перемога буде завтра, чи післязавтра.
Ще раз щиро дякую рідним, які сьогодні тут зібралися, хочу подякувати за їхніх чоловіків, за батька, за брата, які віддали усе, щоб Україна відбулася. Низький уклін. Робімо добрі справи, щоб їхня пам'ять зберігалася», — наголосив Руслан Марцінків.

Редакція Фіртки висловлює щирі співчуття сім’ї, родичам, близьким та друзям з приводу непоправної втрати. Світла пам'ять Героям України!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна: як пережити смерть рідних


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2138
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19068
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1698
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1182
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2235
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3818

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1944

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

657

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1278

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1434
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

345
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

861
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24369
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

593
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

589
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

725
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1619
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7993
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

398
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

748
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2013 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

712