«Віддаймо українських воїнів під покров Богородиці, як це зробили козаки та повстанці», – владика Венедикт на свято Покрови

 

/data/blog/61055/e81bb3515693ec813af41dbf27a106cc.jpg

 

Про те, як правильно молитися до Богородиці і чи захистить вона своїм покровом українських воїнів у зоні АТО, розповідає владика Венедикт (Алексійчук), голова Патріаршої літургійної комісії УГКЦ.

 

В історію становлення свята Покрови Пресвятої Богородиці лягла подія, що сталася багато років тому…

На початку X століття Константинополь оточили вороги, маючи намір його захопити. Мешканці міста, глибоко віруючі християни, молилися у Влахернській церкві під час Всенічної. Під час молитви юродивий Андрій, за походженням слов'янин, і його учень Епіфаній побачили Пресвяту Богородицю, яка простягала над народом свій омофор. Це був знак, що Матір Божа опікується Константинополем.

Головне завдання юродивих було вказати на те, що як суспільство загалом, так і певні особи живуть нехристиянським життям

За деякий час вороги відступили. Ця подія набула великого розголосу і її почали святкувати, спочатку в Греції, а згодом і на слов’янських землях.

У Святому Письмі доволі часто натрапляємо на постаті юродивих. Хто це такі?

Це феномен Східної Церкви. У Західній Церкві він трапляється дуже рідко. У певні періоди розвитку суспільства і в різних обставинах Церква не могла достукатися до сердець провладних і навіть простих людей. Боже Слово проповідувалося, але ніхто до нього не дослухався і не навертався. Тоді юродиві своїми дивними вчинками, які часто викликали насмішку з боку інших, могли зачепити людей. Головне завдання юродивих було вказати на те, що як суспільство загалом, так і певні особи живуть нехристиянським життям.

Владико Венедикте, а які є відомі випадки порятунку людей Марією в Україні?

Не потрібно далеко йти. Тут, у Львові, в архикатедральному храмі Святого Юра, знаходиться Теребовлянська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці. У 1672 році, коли татари оточили Теребовлю, люди молилися і сталося чудо. Стріли татар дивним чином обернулися проти них. Нападники розбіглися. Відома також розповідь про Почаїв, що на Тернопільщині, та інші місця, де Марія захищала наш народ своїм покровом.

Відеоверсія розмови: Владика Венедикт (Алексійчук) про свято Покрови Пресвятої Богородиці

Важливим є не те, в якому місці ми перебуваємо, а, радше, чи довіряємо Богові. Адже Бог діє в житті кожного з нас. Однак часто ми, ніби й віруючі люди, не вживаємо своєї віри, доки не «припече».

Господь є завжди і ми можемо в будь-який момент до Нього молитися. Як із Його волі сталося чудо в Теребовлі і Константинополі, так само може статися тепер з нами. Це показує нам свято Покрови. Проте вирішальним є те, як уже було сказано, наскільки ми довіряємо Господу і Богородиці.

Досить поширеними є практики молитов до Покрову Пресвятої Богородиці, Непорочного серця Марії… Як треба молитися: до певних особливостей святих чи звертати увагу на самого святого?

Якщо фундаментально розглядати це питання, то відповідь одна – потрібно молитися до Господа. Бо Він – Спаситель. Богородиці відведена роль народити Сина Божого в цій історії спасіння людства.

За прикладом козаків та воїнів УПА, оберімо Марію своєю покровителькою

Коли говоримо про Марію чи інших святих, то їх можна назвати посередниками, через яких діє Господь. Кожен молиться те, що йому до душі: хтось молиться Акафіст, а хтось Ісусову молитву. Головне, щоб молитва наближала нас до Бога і змінювала нас. Наша молитва та побожність має робити нас кращими.

Богородиця була покровителькою українського козацтва та воїнів УПА. Чи захистить знову своїм покровом Марія наших воїнів в АТО?

Богородиця простягає свій покров над усіма без винятку. Бог та Пресвята Богородиця можуть втручатися в наше життя: якщо ми з вірою прибігаємо, то й «отримуємо і не будемо посоромлені», як про це йдеться в одному піснеспіві під час посту. Усе залежить від нашої віри. За прикладом козаків та воїнів УПА, оберімо Марію своєю покровителькою та віддаймо з довірою під її покров свій народ і, зокрема, українських воїнів.

 

Розмовляла Руслана Ткаченко, Департамент інформації УГКЦ


14.10.2014 1608 0
Коментарі (0)

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1022
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1232
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1234
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5138
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7590 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10549 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

576

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1270

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2007

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2091
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2079
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3573
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

745
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3035
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

805
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

637
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1807
11.09.2024

Вистава "1975" зібрала в Івано-Франківському драмтеатрі міжнародну постановчу команду митців зі Словенії, Хорватії, Сербії та Італії.   

638
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

613 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

361
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1342 5
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1217