В партійному офісі Івано-Франківського УКРОПу в традиційний вівторок відбулася чергова зустріч партійців.
Цього разу метою зустрічі було навчання активістів. Зокрема, мова йшла про депутатські звернення до органів влади – порядок їх подання, правові наслідки, інформують в прес-службі партії.
Помічник-консультант народного депутата Олександра Шевченка, юрист Ігор Фріс акцентував: «Для того, щоб депутатам і громадянам ефективно співпрацювати та досягати бажаних результатів необхідно знати в які двері стукати. Можу з впевненістю сказати, що депутатські звернення і запити потрібно робити постійно. Навіть якщо вони не приносять бажаного результату, адже тоді певна проблема мешканців нашого міста набуває розголосу».
Ігор Фріс зазначає, що якщо правильно юридично діяти, то все-таки можна досягти поставлених цілей. Як приклад співпраці фахівців і громадян навів нещодавній випадок, коли спільними зусиллями юристів народного депутата України Олександра Шевченка та громади відкрито кримінальну справу проти підприємця, який порушував права громадян. Ігор Фріс також розповів як правильно співпрацювати депутатам із мешканцями, якими способами можна добиватись вирішення важливих питань в Івано-Франківську.
На навчанні були присутні також мешканці, які просять у депутатів від «Українського об’єднання патріотів - УКРОП» допомоги у вирішенні питань комунального значення. Активісти підняли питання співфінансування з міського бюджету робіт ОСББ та інших управлінських компаній. Мешканці зазначають, що поки нема реального механізму співфінансування для будинків, яких не обслуговує КП МІУК.
Дану ситуацію прокоментував депутат Івано-Франківської міської ради від партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Мстислав Тарас: «Всім відомо, що КП ЄРЦ, чи зараз це МІУК, має прямий стосунок до ВО «Свобода» і їхня політична сил, яка фактично контролює міську раду, буде робити все можливе, щоб якнайдовше протриматись на ринку надання послуг з утримання будинків навіть після проведення реформи. КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» - це реорганізоване ЄРЦ.
На сесії міської ради попри апелювання фракції «Українське об’єднання патріотів - УКРОП» більшістю ( ВО «Свобода», БПП та Батьківщина) було прийнято рішення «Про затвердження положення про дольову участь співвласників у поточному та капітальному ремонтах житлових будинків м. Івано-Франківська». Дане рішення суперечить основному Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». В рішенні чітко зазначено, що управитель – це чомусь комунальне підприємство Івано-Франківської міської ради, а також питання допомоги співвласникам у ремонті розглядається комісією зі співфінансування, яка утворюється управителем. А хто у нас єдиний комунальний управитель? Правильно! Колишній КП ЄРЦ, а тепер реорганізований свободівський КП МІУК».
Мстислав Тарас каже, що в першу чергу співфінансують саме ті будинки, яких обслуговує КП МІУК, тому й така несправедливість.
Мешканці домовились з депутатами від партії «Українське об’єднання патріотів - УКРОП» про подальшу співпрацю у вирішенні даного питання. Зокрема, Мстислав Тарас зазначив, що за кілька днів буде подано судовий позов щодо незаконності того, що рішенням сесії міськради фактично монополістом і розпорядником по освоєнню бюджетних коштів на співфінансування житлового фонду стало не Управління ЖКГ з рівним доступом всіх об’єднань співвласників чи управителів до бюджету, а один із управителів – МІУК.
Підсумував навчання партійців голова Івано-Франківської міської організації УКРОПу Олег Головенський: «Бачимо, що кожна зустріч, яку ми проводимо, приносить результат. Ми й надалі проводитемо такі зустрічі для поглибленої співпраці з громадянами, для того, щоб наша роботу була більш кваліфікованою, щоб мешканці міста, активісти, мали можливість реалізовувати свої права, свої звернення до влади через депутатів-укропівців».