ВІД СТВОРЕННЯ ДО СПОТВОРЕННЯ

 

Рацію мав той, хто свого часу радив мати бодай якусь мету в своєму житті, не кажучи вже про багатоплановість та перспективну далекоглядність - хоча б одну. І щоб вона була в межах "мети", а не пульсуючої " пасіонарної потреби", щоб мала внутрішню цікавість та таємничисть. До певного моменту, до вичерпування та основи... В теплому приміщенні чи комфортних мандрах, не обв'язково ковзати на межі чи блукати спопелієними стежками, зрештою все отримає пояснення й діагноз, як явища, так і окремі стосунки та домовленості, навіть контракти.

Просто потрібно до цього ставитись спокійно, зрозуміло, що час нелогічний та темний й водночас неймовірно просвітлений, тому кожен бажає усього та одразу в межах плем'я чи спільнот / відкритих чи закритих/, тому все доволі виходть нелогічним, хаотичним та зрештою непотрібним, можливо і потрібним, лишень в межах однієї доби. Щось повертається, декларується нове та новітнє, продовжується розпочате, спотворюється неземне, підноситься астральне, виправдовується невдале, прогнозується утопічне, проектується футурогенне, згнодокрилюється споконвічне - але суть- час- відношення- умови- мотиви- причини- початки- помилки-явища- образи- кризи- етапи- паузи- ситуації- образи- міфи- факти- цикли- події- моменти- діяння та пожертви : всі залишаються стабільно непорушно незрозумілими, як внутрішньо, так і назовні.

Тому є пропозиція такого логічного та гармонійного поглиблення, аніж просто кричати, що все погане та не таке, як там десь в європі чи скажімо фінляндії. Там все таке ж саме, лишень немає тієї пригостриної емоційності та зайвої емпірики. Тиша має бути всередині, комфорт також, коли тиша та комфорт стають навколишнім атрибутом - це геноцид волі та будь- якого дозвілля. Це психоделічний колапс, американці з сиропом та поп-корном кожної суботи виїзджають на відкриті галявити за 20 доларів подивитись феєрверки - от вам і радість буття й сокровенність забуття.

Хоча вони вже в такій кризі не тільки жанру й жанровості, що їм залишається лишень тиражувати Зоряні війни, термінаторів, павуків та космічний десант, як і росіянам мєнтовські саги та маніакальні серіали про графів та царів. Росіяни рухаються в кримінальному епістолярії, американцям хочеться " згвалтувати в святий спосіб" Гуманність й людську демократичність й вони цілими концернами та дослідницькими кризовими центрами рятують маленьке каченя, що десь заплуталось в простроченому поліетилені - а чому б не зайнятись чимось для людей. Чому б не зробити бодай чогось для їхнього душевного комфорту та віри в затрашній день, окрім виписаного чеку та з'їздженого тіла хлібного всесильного Христа, який все ж таки прийде вдруге й що зробить: розіб'є квазі розп'яття та повалить ринки.

Але все продається й все можна майстерно впарити, доя цього є знову ж таки грантоїдні згромадження й лежеспільноти, які присиджують в непровітрених залах свій "золотий час", ще й мають можливість з кимсь каузально злягти... Отже, непрохідне звалище, ще й аморальне / бо вижити має сильніший, бо залишитись має стійкіший/, бо мораль може не пробудитись за ціле життя, як і Христос може пройти зо сто разів біля вас й навіть не звернути в ваш бік, так і архангели можуть літати десь зовсім неподалеку, тому завжди треба ПРОСИТИ, можна стукати символічно в двері та вікна, а можна духовно й душевно просити - тільки втому випадку Вищі Сили звернуть до вас свої струми й коливання. Просіть - й до вас зійде благість.

Так і Книги варто читати та проговорювати, читати вголос - діє моментально. Коли читаєте вголос Біблію, хоча здебільшого всі роблять це тихо і потім хизуються "сокровенними фактами". Всі автори Текстів прагнули відкритості, супербестселеристи такі як По, Коельо чи скажімо Томас Ман - всі хотіли бути одразу визнаними Лідерами всесвіту, якого не існує, ну хіба в межах ментального світу. Як Бальзак, чи Мухаммед, який пасіонарно неправильно зрозумів християнство, як і Рама, як і Крішну, які хворіли, як прості люди і померли, як генії - від своєї надпланетної необережності.

Це довгі історії, ми до них повернимось обов'язково, головне - вміти Вчасно все заперечити- від створення до спотворення, від геніального до абсурдного. Ще дуже важливим є момент спрощення, тобто доступності, тут фактор психо бере верхні шари, бо психологію можу вважати такою ж непотрібною , як вищу математику, а що робити з тим графоманним подрібненням на математичну парапсихологію чи математику трансперсонального : проте як помпезно звучить, зате , як потім весело помирати серед того розпуклого знецінення та неозначенного моралізму.

Зрештою бог є іраціональним коренем, а Піфагор і Коельо все увібрали від даосизму, хоча навіть ядерну зброю вже описали упанішадах, як і обпалений пісок, що крісталізувався в скляні кристали від температурних хвиль- можливі падіння метеоритів - Господи, хоч якісь справжні моменти еволюції - можливо новий майбутній /метеорит/ принесе взірці Антиматерії й Хокінг врешті встане з крісла й прогуляється орбітою. 


Тому будемо знову ж таки спокійно врівноважені, бо все відбувається в нашій свідомості, бо навіть, якщо і не відбувається - в такий спосіб легше пояснити незрозуміле, хоча все істинне явить себе на межі : коли від усього відмовитесь й зникнете в часі Н, в підвалинах своєї ж підсвідомості...


Нічого сталого зрозумілого ще не вигадали, окрім самозаперечених аксіометрій, нічого людяного не вигадали, а десь приховали за Сонцем, нічого остаточного не задокументували, окрім вашої ж смерті за ваші ж чесно-нечесно зароблені кошти: тому прогноз невтішний, ну хіба окрім знову ж таки тимчасових запаморочень та ліричних відступів в часи невизначеності й темряви.....

 

 


15.11.2016 Роман Бончук 994 1
25.09.2020

Максим Корнієнко очолив Івано-Франківський молодіжний осередок політичної партії «Голос».

805
24.09.2020
Олена Британська

Однією з найуспішніших територіальних громад на Прикарпатті є Брошнів-Осадська. Розповідаємо про її перші кроки та отримані здобутки за три роки. 

2151
17.09.2020

В Україні 5 вересня офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів, що заплановані на 25 жовтня. Сьогодні політичні сили проводять конференції, на яких відкривають імена людей, які представлятимуть їх на місцях. Фіртка дізналася ім'я людини, яка в Івано-Франківську буде номером один у списку політичної сили "Голос".

2889 1
02.09.2020
Люся Грибик

Високо у горах, на полонинах Карпат, впродовж століть народжується легендарна гуцульська коров’яча бриндза.

3187
01.09.2020
Люся Грибик

Своїми спогадами про свято Першого дзвоника та смішними шкільними історіями з Фірткою поділилися відомі прикарпатці.

2517
01.09.2020

У Конституції України прописаний обов’язок батьків піклуватися про своїх неповнолітніх дітей та обов’язок дітей піклуватись про своїх непрацездатних батьків. Усі ми маємо прикладати максимум зусиль, щоб кожна дитина почувала себе у безпеці.

3180 1

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

3176

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

2365 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

6593

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

5969
23.09.2020

Якщо ви захочете приготувати на десерт щось швидке і смачне, то цей сливовий пиріг саме те, що ви шукали. А бонусом - ще й історія про нього. Кажуть, що газета The New York Times декілька років поспіль на численні прохання американських домогоспода

528
02.09.2020

На Івано-Франківщині створять громадську спілку «Дорога смаку Прикарпаття». Вона об’єднає виробників традиційних локальних продуктів, заклади харчування, розміщення та інших операторів туристичного ринку області у мережу гастрономічних

1676
26.08.2020

Що відчуває людина, коли востаннє замовляє їжу перед стратою за злочин, який вона скоїла, а, можливо, й ні?

2995 1
08.09.2020

Статую Матері Божої з Меджугор’я освятили в першу неділю вересня у с. Вільхівка Перегінського деканату.

1043
18.08.2020

Студія "Арт Відео" продовжує створювати серію мультфільмів, що допомагають в цікавій і доступній формі розповісти дітям про головні свята в церковному календарі.

1850
12.08.2020

Учасники зустрічі ділилися думками, як Церква має жити й діяти в сучасних умовах посткоронавірусного світу.

1977
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях.

2527 1
21.09.2020

Нещодавно відбулася прем’єра серіалу «І будуть люди»― екранізації однойменної книги Анатолія Дімарова. Події серіалу відбуваються на Полтавщині та охоплюють період з 1901 по 1932 роки, пише Фіртка з посиланням на сайт серіалу.

956
03.09.2020

3 вересня, біля Івано-Франківської ОДА відбулась пресконференція, ініційована представниками індустрії надання послуг закладів громадського харчування.

2865
02.09.2020

Як повідомляла Фіртка 1 вересня правоохоронці затримали 34-річного мешканця Тисмениці, який займався систематичним збутом вогнепальної зброї.  

3391
01.09.2020

За наступні півтора року дорожники планують  відремонтувати та впорядкувати всі дороги державного значення в області.

1897
31.08.2020

Під час пленарного засідання депутати планують розглянути ряд питань.

1291