Від перестановки влади сума корупції не змінюється. Україні потрібна дерегуляція

 

Українське законодавство пронизане спеціально розробленими дозволами та процедурами, у яких одна мета – забезпечувати діяльність вертикально інтернованої корупційної системи.



Незалежно від того, хто буде при владі, у нього буде сильна спокуса скористатись добре налагодженою системою збирання хабарів, будь то видача закордонного паспорту, чи дозволу на будівництво.



В Україні часто змінюються керівники всіляких інспекцій, агентств, міністерств, проте на посадах часто залишаються ті ж заступники та керівники департаментів. Результат – корупція продовжується, лише змінюється кінцевий отримувач хабарів. Так в Україні триває з початку незалежності.



Єдиний вірний спосіб знищити корупцію – нарешті прибрати непотрібні погодження та максимально спростити процедуру всіх послуг державних органів.



На практиці це зовсім нескладно. Для прикладу, щоб без проблем проходила реєстрація прав власності в країні, достатньо перенести бази земельного кадастру та БТІ до єдиного державного реєстру речових прав. До цього часу дана процедура блокувалась як Держземагенством, власником даних до 2013 року, так і Державною реєстраційною службою. Щоб в Україні таки був нормальний реєстр прав власності потрібна політична воля керівників відомств та відповідні зміни у законодавстві.



Необхідно також скасувати абсолютну більшість із 153 дозволів, які передбачені Законом України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності". Для цього Верховній Раді потрібно прийняти законопроект із єдиним словом "вилучити" навпроти дозволів, які відсутні у цивілізованих країнах. Результат – кінець корупційним схемам, які щороку коштували підприємцям десятки мільярдів гривень.



Наразі Україна знаходиться на 112 місці з легкості ведення бізнесу, зокрема, на 172 місці з легкості підключення до системи електропостачання, 97 місці з легкості реєстрації прав власності, 164 місці з легкості сплати податків.



Через останні події в Україні іноземні інвестори будуть щонайменше заморожувати інвестиції. Тільки різка дерегуляція та ріст України в рейтингу легкості ведення бізнесу переконає інвесторів та підприємців, що на цей раз Україну чекає добре майбутнє.



Так, наразі Грузія знаходиться аж на 8 місці в світі з легкості ведення бізнесу, і є однією з найбільш швидко ростучих економік світу. Наразі в Грузії просто відсутні більшість із корупційних схем з видачі дозволів та реєстрації прав, які колись годували чиновників. Ввести нові корупційні механізми значно важче, ніж захищати діючі. Тому навіть при зміні влади в країні бізнес почуває себе безпечно, і економіка продовжує розвиватись.



Перші тижні роботи нового парламенту покажуть, чи нова більшість здатна приймати рішення, які так активно блокувались урядом протягом останніх років.



Проте, на ініціативу з боку чиновників та депутатів надмірно надіятись не варто. Зараз усі профільні асоціації повинні наполягати на негайному розгляді усіх наявних ініціатив щодо дерегуляції ведення бізнесу в країні. Також бізнесу слід самостійно розробляти та негайно подавати через народних депутатів нові законопроекти, направлені на ліквідацію дозволів та спрощення процедур надання державних послуг.



Якщо втратити момент, то корупційна машина швидко дасть метастази на всі рівні влади та знову буде ефективно блокувати розгляд антикорупційних законів.

Мар'ян Заблоцький, УП


Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1585
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1021
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1281 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3746 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33875
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2838

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

360

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

755

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1701

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1071
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

636
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

513
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

890
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1988
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12206
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1501
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1284
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

543
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

257
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

326
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

373
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1264