Вибори Калуської міської ради проходитимуть у чотирьох округах

Згідно з календарним планом проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, територіальні виборчі комісії громад з кількістю виборців понад 10 тисяч осіб, до кінця дня 6 вересня мали утворити територіальні виборчі округи з виборів депутатів обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських та селищних рад.

Калуська міська територіальна виборча комісія розглянула питання про утворення виборчих округів у неділю, 6 вересня. Причому відбулося два засідання комісії, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".

Загалом на території Калуської міської об’єднаної територіальної громади утворено 44 виборчі дільниці. З них 27 — у Калуші (25 звичайних і 2 спеціальні — в Калуській ЦРЛ і районній лікарні) й 17 — у селах, які вже увійшли чи увійдуть до складу громади. У Голині є дві виборчі дільниці, в решті селах — по одній.

читайте також: ОПОРА: На Прикарпатті деякі ТВК порушили вимоги Виборчого кодексу

Згідно з Виборчим кодексом, як повідомила голова комісії Тамара Мигович, до складу Калуської міської ради має бути обрано 38 депутатів (зараз є 36). Кількість виборчих округів визначається як ціла частка від поділу кількості депутатів на 10. У цьому випадку — це три. А кількість утворених округів може відхилятися на два. Тобто на виборах Калуської міської ради максимально можлива кількість округів — п’ять.

На перше засідання міської територіальної виборчої комісії з’явилися 16 її членів з загальних 18-ти. Рішення комісія приймає більшістю голосів від її складу — тобто необхідна підтримка мінімум 10-ти членів комісії. Пропозиція голови комісії — утворити на території Калуської громади чотири виборчі округи.

Як пояснила Тамара Мигович, раніше на виборах до обласної ради у Калуші було сформовано чотири виборчі округи — місто розподілене на чотири сектори. Було запропоновано приблизно зберегти цей розподіл, включивши до складу кожного з округів села Калуської ОТГ, які прилягають до того чи іншого сектору. Такий поділ відповідає вимогам до кількості виборців на кожному з округів. У Калуській міській громаді є 70051 виборець. Тож четверта частина становить 17 513 виборців. Допустиме відхилення – 15%. Округи мають бути сформовані так, щоб на кожному було не менше 14,8 та не більше 20,1 тис. виборців.

На засіданні комісії була й інша пропозиція — поділити Калуську громаду на п’ять виборчих округів. Мотивація — на кожному з округів буде менше виборців, а депутат буде більше «прив’язаний» до своїх виборців.

Першою на голосування поставили пропозицію про утворення чотирьох виборчих округів і її підтримали 10 членів комісії. Тож, на цьому дискусія щодо кількості округів припинилася.

Далі комісія розглядала склад кожного з округів, а саме: перелік виборчих дільниць, які до нього будуть включені. Було запропоновано два варіанти. Перший — від голови комісії: за ним у складі кожного округу були як дільниці на території міста, так і прилеглих сіл. Другий варіант розподілу — три округи включали сільські і міські виборчі дільниці, один — виключно міські.

У підсумку 10 членів комісії проголосували за пропозицію голови комісії. Утім, до розподілу були серйозні зауваження членів комісії, які не підтримали такий варіант. Вони полягали в тому, що одна з дільниць, яка увійшла до першого округу і одна — до другого, не межували з іншими дільницями свого округу. А згідно із законодавством, дільниці округу мають бути пов’язані територіально і межувати між собою. Зауваження внесли до протоколу засідання.

Як повідомила Тамара Мигович, уже після завершення засідання, склад округів ще раз детально проаналізували і виявили, що зауваження є слушними. Тож, цього ж дня на 17.00 скликали наступне засідання виборчої комісії. На нього з’явилися 10 членів комісії (шестеро, які брали участь у першому засіданні і не підтримали розподіл, — не з’явилися). Проте кворум був, комісія одноголосно прийняла рішення, яким змінила склад округів: дільниці на першому та другому округах поміняли місцями та внесли корективи до кількості виборців на кожному окрузі.

Таким чином, виборчі округи на виборах до Калуської міської ради є такими:

Найбільша частка сільських виборців — на другому виборчому окрузі — близько 42%. На першому окрузі вона становить близько 36%, на четвертому — близько 16%. І найменшою вона є на третьому виборчому окрузі — 12%.

Партії, які братимуть участь у виборах Калуської міської ради, мають подати виборчі списки кандидатів у депутати на кожен округ. У списку має бути не менше п’яти і не більше 12-ти кандидатів. Також має бути єдиний виборчий список з першим кандидатом (його прізвище буде в бюлетені на кожному окрузі). І оскільки в нас утворено чотири округи, то партії мають подати від мінімальних 20-ти до 38-ми (загальний склад ради) кандидатів. 


Читайте також:

Союзи, сварки та непорозуміння: Івано-Франківську ОТГ поділили на виборчі округи

Стало відомо, які партії матимуть найбільше представників у виборчих комісіях Прикарпаття

Стало відомо, скільки франківців вже змінили місце голосування

Прикарпатці мають ще тиждень, щоб змінити місце голосування


07.09.2020 1512
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

484
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3034
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21166
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2030
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1534 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2406

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

148

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

780

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2194

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

870
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

209
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

496
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1038
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

204
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

813
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

786
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

717
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8269
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

956 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

912
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2215 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

859