Вибори Калуської міської ради проходитимуть у чотирьох округах

Згідно з календарним планом проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, територіальні виборчі комісії громад з кількістю виборців понад 10 тисяч осіб, до кінця дня 6 вересня мали утворити територіальні виборчі округи з виборів депутатів обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських та селищних рад.

Калуська міська територіальна виборча комісія розглянула питання про утворення виборчих округів у неділю, 6 вересня. Причому відбулося два засідання комісії, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".

Загалом на території Калуської міської об’єднаної територіальної громади утворено 44 виборчі дільниці. З них 27 — у Калуші (25 звичайних і 2 спеціальні — в Калуській ЦРЛ і районній лікарні) й 17 — у селах, які вже увійшли чи увійдуть до складу громади. У Голині є дві виборчі дільниці, в решті селах — по одній.

читайте також: ОПОРА: На Прикарпатті деякі ТВК порушили вимоги Виборчого кодексу

Згідно з Виборчим кодексом, як повідомила голова комісії Тамара Мигович, до складу Калуської міської ради має бути обрано 38 депутатів (зараз є 36). Кількість виборчих округів визначається як ціла частка від поділу кількості депутатів на 10. У цьому випадку — це три. А кількість утворених округів може відхилятися на два. Тобто на виборах Калуської міської ради максимально можлива кількість округів — п’ять.

На перше засідання міської територіальної виборчої комісії з’явилися 16 її членів з загальних 18-ти. Рішення комісія приймає більшістю голосів від її складу — тобто необхідна підтримка мінімум 10-ти членів комісії. Пропозиція голови комісії — утворити на території Калуської громади чотири виборчі округи.

Як пояснила Тамара Мигович, раніше на виборах до обласної ради у Калуші було сформовано чотири виборчі округи — місто розподілене на чотири сектори. Було запропоновано приблизно зберегти цей розподіл, включивши до складу кожного з округів села Калуської ОТГ, які прилягають до того чи іншого сектору. Такий поділ відповідає вимогам до кількості виборців на кожному з округів. У Калуській міській громаді є 70051 виборець. Тож четверта частина становить 17 513 виборців. Допустиме відхилення – 15%. Округи мають бути сформовані так, щоб на кожному було не менше 14,8 та не більше 20,1 тис. виборців.

На засіданні комісії була й інша пропозиція — поділити Калуську громаду на п’ять виборчих округів. Мотивація — на кожному з округів буде менше виборців, а депутат буде більше «прив’язаний» до своїх виборців.

Першою на голосування поставили пропозицію про утворення чотирьох виборчих округів і її підтримали 10 членів комісії. Тож, на цьому дискусія щодо кількості округів припинилася.

Далі комісія розглядала склад кожного з округів, а саме: перелік виборчих дільниць, які до нього будуть включені. Було запропоновано два варіанти. Перший — від голови комісії: за ним у складі кожного округу були як дільниці на території міста, так і прилеглих сіл. Другий варіант розподілу — три округи включали сільські і міські виборчі дільниці, один — виключно міські.

У підсумку 10 членів комісії проголосували за пропозицію голови комісії. Утім, до розподілу були серйозні зауваження членів комісії, які не підтримали такий варіант. Вони полягали в тому, що одна з дільниць, яка увійшла до першого округу і одна — до другого, не межували з іншими дільницями свого округу. А згідно із законодавством, дільниці округу мають бути пов’язані територіально і межувати між собою. Зауваження внесли до протоколу засідання.

Як повідомила Тамара Мигович, уже після завершення засідання, склад округів ще раз детально проаналізували і виявили, що зауваження є слушними. Тож, цього ж дня на 17.00 скликали наступне засідання виборчої комісії. На нього з’явилися 10 членів комісії (шестеро, які брали участь у першому засіданні і не підтримали розподіл, — не з’явилися). Проте кворум був, комісія одноголосно прийняла рішення, яким змінила склад округів: дільниці на першому та другому округах поміняли місцями та внесли корективи до кількості виборців на кожному окрузі.

Таким чином, виборчі округи на виборах до Калуської міської ради є такими:

Найбільша частка сільських виборців — на другому виборчому окрузі — близько 42%. На першому окрузі вона становить близько 36%, на четвертому — близько 16%. І найменшою вона є на третьому виборчому окрузі — 12%.

Партії, які братимуть участь у виборах Калуської міської ради, мають подати виборчі списки кандидатів у депутати на кожен округ. У списку має бути не менше п’яти і не більше 12-ти кандидатів. Також має бути єдиний виборчий список з першим кандидатом (його прізвище буде в бюлетені на кожному окрузі). І оскільки в нас утворено чотири округи, то партії мають подати від мінімальних 20-ти до 38-ми (загальний склад ради) кандидатів. 


Читайте також:

Союзи, сварки та непорозуміння: Івано-Франківську ОТГ поділили на виборчі округи

Стало відомо, які партії матимуть найбільше представників у виборчих комісіях Прикарпаття

Стало відомо, скільки франківців вже змінили місце голосування

Прикарпатці мають ще тиждень, щоб змінити місце голосування


07.09.2020 1411
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1208
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2522
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2112
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2169
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6550 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2453 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

336

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1147

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1282

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1402
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

278
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

585
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2062
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26512
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

554
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10465 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8011
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

534
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

404
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

545
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

623
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1584