Вибираємо кавун. Майстер клас від професіоналів

 

/data/blog/113650/a512a4065a2c6fd7ec8bcaa3d80eff7e.jpg

 

Головна смакота літа — кавун. Він справжній красень і улюбленець дітей і дорослих. І хочеться обов’язково вибрати з усієї смугасто-зеленої гори самий соковитий і солодкий. А давайте!

 

Запитайте в нього документи

Якісний і безпечний кавун завжди має при собі сертифікат і дозвіл на продаж. Продавець повинен надавати їх на першу вимогу покупця. Це дає вам певну впевненість, що кавун дозрів сам і не містить небезпечних речовин. Можливо, такий підхід буде розцінений з боку, як занудство, але проявити пильність щодо здоров’я своєї сім’ї — справа благородна.

Костюмчик з голочки

Зовнішній вигляд також говорить про якість. В яких умовах кавуни зберігалися, і як перевозилися — багато в чому визначає безпеку покупки. Якщо у продавця кавуни цілі, без пошкоджень, без підгнилих ділянок і бруду різного характеру — то вибір можна продовжувати. Не беріть половину кавуна, інакше ризикуєте отримати кишкову інфекцію.

Зверніть також увагу на те, як з кавунами звертається продавець або його помічники. Якщо їх кидають на купу, перекочують по землі — високий ризик купити тут несмачний кавун. Від різких струсів м’якоть всередині може злегка розтріскуватися, і почати підгнивати.

Колір, малюнок і розмір

Якщо кавун смугастий, то смужки повинні бути виражені чітко, а фон світлий.

Якщо рівномірно зелений — то шукайте глибокий зелений колір, але не сильно темний.

Стиглий кавун як правило має жовту плямочку на боці. Це слід від дотику із землею, коли він ще жив на полі. Якщо ця плямочка м’яка — то кавун буде кислуватим.

Величезні кавуни завжди здаються дуже солодкими. Це іноді буває правдою: найсолодший кавун завжди величезний. Але не факт, що найбільший кавун з цієї конкретної гори буде смачним. А от імовірність того, що він переїв добрив — дуже навіть велика. В Україні кавуни не можуть вирости самі дуже великими, просто з причини кліматичних особливостей. Тому намагайтеся вибрати екземпляр середнього розміру, в ідеалі це трохи більше баскетбольного м’яча.

Також на користь того, що кавун дозрів сам, каже неідеальна форма. Бік, на якому він лежав (той, що з жовтою цяткою), повинен бути трохи менш округлим.

Кавунові досліди

Постукайте по кавуну кісточками пальців. Якщо він стиглий, то звук буде дзвінким, як якщо б ви стукали по барабану. Це означає, що всі клітинки м’якоті наповнені солодким соком і досягли свого максимального розміру.

Якщо кавун досить важкий, щодо свого розміру, то значить наповнитися соком він встиг, а дозріти до солодкості ще ні.
 
Сильний чоловік може злегка стиснути кавун двома руками, щоб послухати легкий тріск усередині. Це дуже ефектно виглядає і додає авторитету серед покупців.

Покрутіть його за хвостик. Якщо плодоніжка суха — кавун вже дозрів і досяг максимуму своїх можливостей. Ну а наскільки був високий потенціал ви дізнаєтеся тільки коли розріжете його.

Близьке знайомство

Вибір зроблено і красень кавун у вас вдома. Тим не менш, у вас є ще один вибір: їсти чи не їсти. Якщо кавун дуже товстошкірий, в м’якоті білі або світло-жовті прожилки — то значить він повний нітратів і пестицидів. Можливо він навіть буде смачним, але не варто його їсти. Хоча б не давайте його дітям.

Якщо вам пощастило, і вийшло вибрати солодкий і соковитий кавун — то вам швидше за все пощастило. Тому що стиглість кавуна не завжди говорить про його солодкість, і навіть в одній партії є дуже смачні і негідні уваги екземпляри. Але деякі маги все ж можуть кожного разу вибирати тільки смачні і солодкі кавуни, а чуття приходить з досвідом. Так що є привід тренуватися.

 

ukrhealth.net


15.08.2016 2028 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції та історію українства в Мюнхені, ставлення німецького народу та влади, до України та українців. 

50
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6516
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

496
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14794 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1738
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1007

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

794

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1600

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1390

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1272
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

638
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

789
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1692
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

723
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1018
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6070
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14464
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

382
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

686
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

604
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

922 2