Вибираємо кавун. Майстер клас від професіоналів

 

/data/blog/113650/a512a4065a2c6fd7ec8bcaa3d80eff7e.jpg

 

Головна смакота літа — кавун. Він справжній красень і улюбленець дітей і дорослих. І хочеться обов’язково вибрати з усієї смугасто-зеленої гори самий соковитий і солодкий. А давайте!

 

Запитайте в нього документи

Якісний і безпечний кавун завжди має при собі сертифікат і дозвіл на продаж. Продавець повинен надавати їх на першу вимогу покупця. Це дає вам певну впевненість, що кавун дозрів сам і не містить небезпечних речовин. Можливо, такий підхід буде розцінений з боку, як занудство, але проявити пильність щодо здоров’я своєї сім’ї — справа благородна.

Костюмчик з голочки

Зовнішній вигляд також говорить про якість. В яких умовах кавуни зберігалися, і як перевозилися — багато в чому визначає безпеку покупки. Якщо у продавця кавуни цілі, без пошкоджень, без підгнилих ділянок і бруду різного характеру — то вибір можна продовжувати. Не беріть половину кавуна, інакше ризикуєте отримати кишкову інфекцію.

Зверніть також увагу на те, як з кавунами звертається продавець або його помічники. Якщо їх кидають на купу, перекочують по землі — високий ризик купити тут несмачний кавун. Від різких струсів м’якоть всередині може злегка розтріскуватися, і почати підгнивати.

Колір, малюнок і розмір

Якщо кавун смугастий, то смужки повинні бути виражені чітко, а фон світлий.

Якщо рівномірно зелений — то шукайте глибокий зелений колір, але не сильно темний.

Стиглий кавун як правило має жовту плямочку на боці. Це слід від дотику із землею, коли він ще жив на полі. Якщо ця плямочка м’яка — то кавун буде кислуватим.

Величезні кавуни завжди здаються дуже солодкими. Це іноді буває правдою: найсолодший кавун завжди величезний. Але не факт, що найбільший кавун з цієї конкретної гори буде смачним. А от імовірність того, що він переїв добрив — дуже навіть велика. В Україні кавуни не можуть вирости самі дуже великими, просто з причини кліматичних особливостей. Тому намагайтеся вибрати екземпляр середнього розміру, в ідеалі це трохи більше баскетбольного м’яча.

Також на користь того, що кавун дозрів сам, каже неідеальна форма. Бік, на якому він лежав (той, що з жовтою цяткою), повинен бути трохи менш округлим.

Кавунові досліди

Постукайте по кавуну кісточками пальців. Якщо він стиглий, то звук буде дзвінким, як якщо б ви стукали по барабану. Це означає, що всі клітинки м’якоті наповнені солодким соком і досягли свого максимального розміру.

Якщо кавун досить важкий, щодо свого розміру, то значить наповнитися соком він встиг, а дозріти до солодкості ще ні.
 
Сильний чоловік може злегка стиснути кавун двома руками, щоб послухати легкий тріск усередині. Це дуже ефектно виглядає і додає авторитету серед покупців.

Покрутіть його за хвостик. Якщо плодоніжка суха — кавун вже дозрів і досяг максимуму своїх можливостей. Ну а наскільки був високий потенціал ви дізнаєтеся тільки коли розріжете його.

Близьке знайомство

Вибір зроблено і красень кавун у вас вдома. Тим не менш, у вас є ще один вибір: їсти чи не їсти. Якщо кавун дуже товстошкірий, в м’якоті білі або світло-жовті прожилки — то значить він повний нітратів і пестицидів. Можливо він навіть буде смачним, але не варто його їсти. Хоча б не давайте його дітям.

Якщо вам пощастило, і вийшло вибрати солодкий і соковитий кавун — то вам швидше за все пощастило. Тому що стиглість кавуна не завжди говорить про його солодкість, і навіть в одній партії є дуже смачні і негідні уваги екземпляри. Але деякі маги все ж можуть кожного разу вибирати тільки смачні і солодкі кавуни, а чуття приходить з досвідом. Так що є привід тренуватися.

 

ukrhealth.net


15.08.2016 1943 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

780
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1040 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3338 4
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33709
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2620
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3800

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

214

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

621

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1523

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

930
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

481
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

388
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

760
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12059
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1350
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1133
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1235
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

375
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

133
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

235
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1128
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4166