Вибір і покупка гальмівних колодок для автомобіля

Гальмівна система вважається одним із найважливіших вузлів транспортного засобу. Саме вона відповідає за безпеку руху. Водіям необхідно постійно слідкувати за її станом. Зношення деталей може стати причиною дорожньо-транспортної пригоди. Тому в жодному разі не варто цим нехтувати!

Завдання гальмівних колодок полягає в забезпеченні ефективного гальмування під час виникнення штатних екстремальних ситуацій. Їх надійність залежить від якості фрикційних накладок.

Для виготовлення останніх елементів використовуються неорганічні або ж органічні матеріали, наповнювачі, синтетичні волокна, модифікатори. Деякі виробники навіть тримають у секреті рецептури фрикційних матеріалів для створення своїх гальмівних колодок.

Які матеріали використовуються?

Гальмівні колодки можуть виготовлятись з використанням різної сировини. Тому їх можна розділити на наступні:

1. Органічні. Фрикційний матеріал на 30-40% складається з металу. До складу таких гальмівних колодок також додатково входять карбон, рослинні волокна, смоли, гума, кевлар і навіть скло. Вони практично не зношують гальмівні барабани та диски. Крім цього, вони видають мінімальний шум. Їм не страшні різкі температурні перепади, серйозні та регулярні навантаження.

2. Металеві. Для отримання цих гальмівних колодок використовуються сталь і мідні сплави. Вони міцні, не зношуються. Проте в процесі роботи такі елементи шумлять, що може призвести до виникнення дискомфорту у водія та інших учасників дорожнього руху.

3. Напівметалеві. Складаються ці гальмівні колодки із сталі, інших видів металу, наповнювачів, модифікаторів. Вони надійні, проте шумлять і пиляться в процесі роботи авто. До переваги також можна віднести те, що встановлювати їх можна в будь-яких умовах, в тому числі складних.

4. Керамічні. Для їх створення виробник використовує унікальну технологію. Волокна кераміки особливим шляхом змішуються з волокнами інших металічних сплавів. Таке поєднання забезпечує гальмівним колодкам високу продуктивність. Вони легкі та практично не видають сторонніх звуків. Їх вартість висока, але вона вважається повністю виправданою. Для досягнення максимальної ефективності водію достатньо розігріти керамічні гальмівні колодки до робочої температури.

Як виявити зношення гальмівних колодок?

Щоб виявити зношення гальмівних колодок, необхідно під час натиску на педаль прислухатись до наявності сторонніх звуків. Скрипіння з'являється тоді, коли фрикційна накладка треться об диск. Зношення гальмівних колодок також можна виявити після зняття колеса. Мінімальна товщина накладки повинна бути 2 мм. В сучасних авто все набагато простіше, адже після замикання електричних контактів бортовий комп'ютер сигналізує про наявність проблеми.

Як правильно обрати гальмівні колодки?

Щоб зробити правильний вибір, необхідно дотримуватись наступних правил:

На поверхні гальмівних колодок не повинно бути жодних дефектів. Навіть незначні потертості можуть спровокувати серйозні проблеми.

По конфігурації нові гальмівні колодки повинні повністю співпадати з попередніми.

Варто звернути увагу на металеву пластину. Якщо вона була присутня в попередніх колодках, то обирати нові без неї недоцільно. Під час руху авто пластина щільно стикається з диском, мінімізує вібрацію, забезпечує безшумну роботу та виконує роль термобар'єра між колодкою і циліндром супорта.

 партнерський матеріал


07.09.2020 1090
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2708
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20840
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1806
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1293 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2308
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3949

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

589

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2064

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

752

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1360
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

423
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

946
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24447
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

671
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

690
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

642
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

785
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8131
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

651
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

825
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2113 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

776