Вибір і покупка гальмівних колодок для автомобіля

Гальмівна система вважається одним із найважливіших вузлів транспортного засобу. Саме вона відповідає за безпеку руху. Водіям необхідно постійно слідкувати за її станом. Зношення деталей може стати причиною дорожньо-транспортної пригоди. Тому в жодному разі не варто цим нехтувати!

Завдання гальмівних колодок полягає в забезпеченні ефективного гальмування під час виникнення штатних екстремальних ситуацій. Їх надійність залежить від якості фрикційних накладок.

Для виготовлення останніх елементів використовуються неорганічні або ж органічні матеріали, наповнювачі, синтетичні волокна, модифікатори. Деякі виробники навіть тримають у секреті рецептури фрикційних матеріалів для створення своїх гальмівних колодок.

Які матеріали використовуються?

Гальмівні колодки можуть виготовлятись з використанням різної сировини. Тому їх можна розділити на наступні:

1. Органічні. Фрикційний матеріал на 30-40% складається з металу. До складу таких гальмівних колодок також додатково входять карбон, рослинні волокна, смоли, гума, кевлар і навіть скло. Вони практично не зношують гальмівні барабани та диски. Крім цього, вони видають мінімальний шум. Їм не страшні різкі температурні перепади, серйозні та регулярні навантаження.

2. Металеві. Для отримання цих гальмівних колодок використовуються сталь і мідні сплави. Вони міцні, не зношуються. Проте в процесі роботи такі елементи шумлять, що може призвести до виникнення дискомфорту у водія та інших учасників дорожнього руху.

3. Напівметалеві. Складаються ці гальмівні колодки із сталі, інших видів металу, наповнювачів, модифікаторів. Вони надійні, проте шумлять і пиляться в процесі роботи авто. До переваги також можна віднести те, що встановлювати їх можна в будь-яких умовах, в тому числі складних.

4. Керамічні. Для їх створення виробник використовує унікальну технологію. Волокна кераміки особливим шляхом змішуються з волокнами інших металічних сплавів. Таке поєднання забезпечує гальмівним колодкам високу продуктивність. Вони легкі та практично не видають сторонніх звуків. Їх вартість висока, але вона вважається повністю виправданою. Для досягнення максимальної ефективності водію достатньо розігріти керамічні гальмівні колодки до робочої температури.

Як виявити зношення гальмівних колодок?

Щоб виявити зношення гальмівних колодок, необхідно під час натиску на педаль прислухатись до наявності сторонніх звуків. Скрипіння з'являється тоді, коли фрикційна накладка треться об диск. Зношення гальмівних колодок також можна виявити після зняття колеса. Мінімальна товщина накладки повинна бути 2 мм. В сучасних авто все набагато простіше, адже після замикання електричних контактів бортовий комп'ютер сигналізує про наявність проблеми.

Як правильно обрати гальмівні колодки?

Щоб зробити правильний вибір, необхідно дотримуватись наступних правил:

На поверхні гальмівних колодок не повинно бути жодних дефектів. Навіть незначні потертості можуть спровокувати серйозні проблеми.

По конфігурації нові гальмівні колодки повинні повністю співпадати з попередніми.

Варто звернути увагу на металеву пластину. Якщо вона була присутня в попередніх колодках, то обирати нові без неї недоцільно. Під час руху авто пластина щільно стикається з диском, мінімізує вібрацію, забезпечує безшумну роботу та виконує роль термобар'єра між колодкою і циліндром супорта.

 партнерський матеріал


07.09.2020 955
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1181
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2508
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2105
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2158
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6523 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2446 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

330

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1138

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1271

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1390
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

266
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

580
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2056
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26505
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

546
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10454 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8004
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

529
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

397
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

540
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

618
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1575