Вибір і покупка гальмівних колодок для автомобіля

Гальмівна система вважається одним із найважливіших вузлів транспортного засобу. Саме вона відповідає за безпеку руху. Водіям необхідно постійно слідкувати за її станом. Зношення деталей може стати причиною дорожньо-транспортної пригоди. Тому в жодному разі не варто цим нехтувати!

Завдання гальмівних колодок полягає в забезпеченні ефективного гальмування під час виникнення штатних екстремальних ситуацій. Їх надійність залежить від якості фрикційних накладок.

Для виготовлення останніх елементів використовуються неорганічні або ж органічні матеріали, наповнювачі, синтетичні волокна, модифікатори. Деякі виробники навіть тримають у секреті рецептури фрикційних матеріалів для створення своїх гальмівних колодок.

Які матеріали використовуються?

Гальмівні колодки можуть виготовлятись з використанням різної сировини. Тому їх можна розділити на наступні:

1. Органічні. Фрикційний матеріал на 30-40% складається з металу. До складу таких гальмівних колодок також додатково входять карбон, рослинні волокна, смоли, гума, кевлар і навіть скло. Вони практично не зношують гальмівні барабани та диски. Крім цього, вони видають мінімальний шум. Їм не страшні різкі температурні перепади, серйозні та регулярні навантаження.

2. Металеві. Для отримання цих гальмівних колодок використовуються сталь і мідні сплави. Вони міцні, не зношуються. Проте в процесі роботи такі елементи шумлять, що може призвести до виникнення дискомфорту у водія та інших учасників дорожнього руху.

3. Напівметалеві. Складаються ці гальмівні колодки із сталі, інших видів металу, наповнювачів, модифікаторів. Вони надійні, проте шумлять і пиляться в процесі роботи авто. До переваги також можна віднести те, що встановлювати їх можна в будь-яких умовах, в тому числі складних.

4. Керамічні. Для їх створення виробник використовує унікальну технологію. Волокна кераміки особливим шляхом змішуються з волокнами інших металічних сплавів. Таке поєднання забезпечує гальмівним колодкам високу продуктивність. Вони легкі та практично не видають сторонніх звуків. Їх вартість висока, але вона вважається повністю виправданою. Для досягнення максимальної ефективності водію достатньо розігріти керамічні гальмівні колодки до робочої температури.

Як виявити зношення гальмівних колодок?

Щоб виявити зношення гальмівних колодок, необхідно під час натиску на педаль прислухатись до наявності сторонніх звуків. Скрипіння з'являється тоді, коли фрикційна накладка треться об диск. Зношення гальмівних колодок також можна виявити після зняття колеса. Мінімальна товщина накладки повинна бути 2 мм. В сучасних авто все набагато простіше, адже після замикання електричних контактів бортовий комп'ютер сигналізує про наявність проблеми.

Як правильно обрати гальмівні колодки?

Щоб зробити правильний вибір, необхідно дотримуватись наступних правил:

На поверхні гальмівних колодок не повинно бути жодних дефектів. Навіть незначні потертості можуть спровокувати серйозні проблеми.

По конфігурації нові гальмівні колодки повинні повністю співпадати з попередніми.

Варто звернути увагу на металеву пластину. Якщо вона була присутня в попередніх колодках, то обирати нові без неї недоцільно. Під час руху авто пластина щільно стикається з диском, мінімізує вібрацію, забезпечує безшумну роботу та виконує роль термобар'єра між колодкою і циліндром супорта.

 партнерський матеріал


07.09.2020 1066
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

343
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13896 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1590
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6162
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1474

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1172
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

667
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5931
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13701
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

259
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

557
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2