Весільна подорож закінчилася трагедією: нові деталі смертельного вибуху в Карпатах

У вересні цьогоріч на одному з туристичних маршрутів Карпат вибухнуло багаття і смертельно травмувало людей.

ВВС News Україна дізналася про нові деталі трагічного вибуху на хребті Кукул у Карпатах, передає Фіртка

Зокрема, тоді двоє з дванадцяти туристів групи загинули, п'ятеро зазнали тяжких травм. Всі, хто мав важкі поранення, вже вийшли з лікарні та розповіли подробиці того вересневого вечора.


Що насправді відбулося в Карпатах?

15 вересня група туристів вирішила заночувати на одній з полонин, що веде до Кукула. Полонина Григорівка - вельми популярна серед мандрівників.

Саме на Григорівці зупинилися 12 людей: шестеро чоловіків, четверо жінок і двоє дітей, віком п'ять і два роки.

Серед них - пара молодят, дівчина Лідія з України та хлопець Норберт з Угорщини, які постійно мешкають у Британії. Приводом для походу став приїзд цього молодого подружжя з Англії до родичів дружини.

Туристи пригадують, що розпалили вогонь на місці, де вже було згарище. Після вечері вклали дітей спати й продовжили сидіти біля вогню. Лідія саме розповідала друзям, як познайомилася з чоловіком.

Під час розповідей стався вибух, внаслідок якого людей розкидало в різні боки.

Вибух стався за 20 секунд після того, як 35-річний Орест Малиш пішов назбирати дров для багаття. За ним пішли ще двоє хлопців.

«Я прибіг і побачив, як моя дружина Марина лежить з обпеченим обличчям. У мого друга - велика травма живота. В іншого - травма голови. Вони всі просто лежали нерухомо без звуку. Я заговорив до дружини, вона сказала, що в неї щось з рукою і ногою. Очі в неї були закриті й обпечені», - пригадав коломиянин Орест Малиш.

Діти ж міцно спали у наметі трохи далі від вогню і навіть не чули вибуху.

Постраждала Лідія розповіла, що вибуху також не чула. За її словами, це була вогняна хвиля, яка вдарила її в ніс і відкинула за три метри від вогню.

У двох хлопців - Миколи 1985 року народження і Мирослава 1992 року народження - були травми, від яких вони згодом померли біля місця вибуху. Марина, мама двох дітей, яких вклали спати, сильно травмувала обличчя, руки та ноги. Постраждали ще троє жінок.


Неушкоджені друзі почали телефонувати до швидкої та рятувальників. Орест каже, що це було найважче: поки люди помирали, він годину мусив пояснювати різним службам, де перебуває група. Оскільки хребет Кукул проходить на межі Івано-Франківської й Закарпатської областей, було важливо знати, в якій саме області.

Першим на полонину дістався житель Ворохти Антон Братівник. З телефонних розмов він зрозумів лише те, що там є двоє маленьких дітей. На ходу переодягнувся, взяв з собою сусіда Ігоря Гринюка і за 40 хвилин дістався до полонини. Він дуже добре знає місце, де були туристи й найкоротші стежки до нього. До того ж має баггі, призначене саме для гірського бездоріжжя. Пригадує, що так швидко, як тоді, мабуть, ще не їхав.

Весь цей час постраждалі були при свідомості. Поки чекали на медиків, інтуїтивно робили те, що знали: стелили каримати, щоб постраждалі не лежали на холодній землі, вкривали їх, щоб не замерзли, накладали джгути й робили тампони. Телефоном допомагала дружина Братівника.

Антон весь цей час зідзвонювався з головою Ворохтянської громади Олегом Дзем'юком, який виступав у ролі координатора. За словами волонтера, саме дзвінки від селищного голови були найбільш помічними. Антон привіз медиків на полонину. Фельдшери кинулися рятувати людей.


Минуло півтора місяця після трагедії. Усіх постраждалих виписали з лікарні. Зараз вони проходять реабілітацію.
Кримінальне провадження по смертельному вибуху на полонині Григорівка відкрите. Розслідування триває.

За словами речниці ГУ Нацполіції Закарпаття Ганни Дан, слідство схиляється до версії про вибух снаряду часів Першої світової війни:

«Такі снаряди, які виявили на місці вибуху, використовували в часи Першої світової. І на фото, яке ми публікували, видно, що снаряд дуже старий. Тобто він весь цей час пробув у землі».

Туристи кажуть, що на відео, яке знімали під час походу, видно окопи. Проте, про них ніде нічого не написано.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Безпечний відпочинок у горах на Івано-Франківщині: куди поїхати

У Карпатах стало зле киянину: від допомоги рятувальників турист відмовився


Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2386
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1519 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3612
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5378
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1648
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2025

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

97

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

154

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

394

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

853
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

438
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

748
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2437 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

442
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

841
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4894
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

708
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

603
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

541
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

376
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

696
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

858 2