Жоден старт чемпіонату України серед команд першої ліги не обходиться без традиційних розмов про те, чи існуватиме івано-франківське «Прикарпаття». На певному етапі мені навіть почало здаватися, що це такий своєрідний ритуал, без якого чемпіонат просто не стартуватиме.
Ось і цього разу: напередодні чемпіонату головний тренер команди Сергій Пташник у інтерв'ю зазначив, що в ній фінансова ситуація надзвичайно важка, і що далі буде, він не знає. Наступне інтерв'ю давав уже президент клубу Анатолій Ревуцький, і було воно на кілька порядків оптимістичніше: «Нашим партнером погодилася стати одна велика інвестиційна компанія, яка на даний момент займається будівництвом гірськолижного курорту «Буковель».
Тож стартували іванофранківці на емоційному підйомі, перемігши ще одну «депресивну одиницю» першої ліги — кіровоградську «Зірку». Щоправда, далі справи пішли гірше — поразки від «Сталі» (0:5) та «Закарпаття» (1:3), які змогла «підсолодити» лише оптимістична новина. Цитую: «Напередодні зустрічі географічних сусідів (матч проти «Закарпаття» — прим, авт.) відбулася подія, яка, ймовірно, круто змінить долю івано-франківського футболу. Депутати міськради дали згоду на створення структури, що фінансуватиме добудову стадіону «Рух», спорудження довкола основної чаші арени інших спортивних об'єктів (зокрема, басейну та критого футбольного манежу), готельного комплексу, а головне — утримуватиме футбольний клуб «Прикарпаття» з річним бюджетом не менше 12 мільйонів гривень. Кошти на ці цілі виділятиме ТОВ «Скорзонера», відоміше як власник туристичного комплексу «Буковель».
На цьому позитив закінчився. Стрічка фінансових новин івано-франківського клубу надовго замовкла. Надходили лише новини з «фронту», де «Прикарпаття» відступало, причому майже без боїв. З початку чемпіонату й до середини вересня іванофранківці виграли лише раз (удома в «Нафтовика»), а загалом — суцільні поразки, серед яких особливо болючою була від бурштинського «Енергетика» (0:3; вдома).
Напередодні матчу 1/16 фіналу Кубка України проти луганської «Зорі» футболісти «Прикарпаття» відмовилися виходити на поле. Приїхав губернатор, щось там наобіцяв, і команда на гру вийшла. Програла, звісно... Після матчу Сергія Пташника було боляче слухати: «Вчора ввечері я не знав, чи відбудеться матч взагалі. Наскільки мені відомо, тільки завдяки втручанню губернатора ми вийшли на поле. Ситуація сягнула критичної точки... За регламентом, ми маємо надати супернику для тренування десять м'ячів. Але їх у нас просто немає!».
У чемпіонаті теж усе було надзвичайно кепсько — серед семи поспіль поразок окремо стоїть домашня капітуляція від іще однієї жертви фінансів — калінінського «Фенікса-Іллічівця». На тлі такої безнадії зблиснув лише один промінчик у вигляді перемоги над армянським «Титаном», який швидко згас під потужним натиском чотирьох поразок в останніх матчах (14 пропущених м'ячів).
Останнє повідомлення Івано-Франківського інформбюро було таким: ТОВ «Скорзонера» таки фінансуватиме команду з початку нового року.
Будемо сподіватися, що так воно й буде, бо фінанси — це, очевидно, єдине, чого не вистачає команді.
Олександр ОЗІРНИЙ, газета «Український футбол»
13