Верховна Рада України щойно внесла в порядок денний і одразу ж без обговорення проголосувала в другому читанні Закон про мови Ківалова-Колєсніченка.
Як повідомив журналісту "Фіртки" народний депутат України Дмитро Шлемко, законопроект "Про засади державної мовної політики" було поставлено на голосування в цілому.
За нього проголосувало 248 депутатів:
Партія Регіонів - 190,
Наша Україна - 1,
Комуністична Партія - 25,
Народна Партія - 19,
Реформи заради майбутнього - 2,
позафракційні - 11.
Із народних обранців, що представляють у Парламенті Прикарпаття "за" законопрооект голосували Василь Чуднов, Ігор Зварич, Володимир Личук.
В Україні знову дебати навколо мови. Цього разу, втім як і попереднього, без лишніх розмов і галасу, провладна політична сила на засіданні сесії ВРУ винесла на голосування законопроект «Про засади мовної державної політики».
Проте, як стало зрозуміло зі слів очевидців, ситуація була доволі спірною і говорити про те, що закон дійсно проголосований зарано.
Оминаючи усі юридичні тонкощі й порушуючи регламент ВРУ, законопроект було поставлено на голосування в цілому.
Хоча, за словами народного депутата від ВО «Батьківщина» Дмитра Шлемка, питання як таке взагалі не розглядалося, не було доповіді голови профільного комітету, немає відповідного рішення цього ж комітету, не розглянуто жодної правки, не було навіть, як того вимагає Регламент, обговорення процедури другого читання. Та й загалом, питання не було внесено до порядку денного.
Тобто все відбувалося не за Регламентом ВРУ.
«Тільки після того як розглянуті всі поправки і вичерпані всі запитання, головуючий має право виносити законопроект на голосування в другому читанні і в цілому. Натомість голова фракції ПР Єфремов поставив на голосування питання щодо розгляду законопроекту «Про засади мовної державної політики». Спочатку «за» проголосувало 219 обранців.
Після цього, вже Адам Мартинюк поставить питання щодо того, щоб повернутися до розгляду цього питання. «За» було 248.
На цьому все закінчилось, бо ми повиривали всі мікрофони і не було конкретного питання про голосування за законопроект «Про засади мовної державної політики».
Тобто голосували тільки про повернення до розгляду, а вважають, що проголосували за законопроект.
Після цього Адам Мартинюк закрив пленарне засідання. А тому аж ніяк не можна вважати, що законопроект у другому читанні прийнятий як закон», - розповів журналісту «Фіртки» народний обранець.
Ситуацію, яка може скластися далі, прикарпатський політик називає абсурдною. На його думку, тепер все залежатиме від того, хто як трактуватиме це: «Вони можуть трактувати, що голосували за законопроект, але є стенограма засідання. І це тоді буде просто абсурдом».
Й додає: «Це, скоріш за все, просто черговий хід для того, щоб ще раз нагадати про себе. Це чергове блюзнірство Партії регіонів».