ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР

На п’ятий день після входу Господнього в Єрусалим, учні спитали, де приготувати Пасху. Господь послав Петра та Івана шукати людину з глеком води. Той покаже потрібну кімнату. Так і сталося.

 

Ввечері Христос із учнями прийшов у приготоване місце. Зняв із себе одежу, налив у миску води, і почав омивати ноги учням. Вони обурювалися та відмовлялися. Господь, закінчивши справу, сказав: «Ви називаєте Мене Учителем та Господом, правильно називаєте. Отож, якщо Я, Господь та Учитель ваш, помив вам ноги, то і ви так само маєте чинити поміж собою…» Смирення. Не вважати за приниження служити брату, навіть нижчому за себе.

 

Центральною подією вечора стало встановлення таїнства Святого Причастя. Тому і вечеря зветься «Таємною».

 

Після вечері, вітхозавітної єврейської Пасхи, Ісус Христос взяв хліб, благословив його, розділив на частини, і роздав учням зі словами: «Прийміть, споживайте, це є Тіло Моє, що за вас ламається на відпущення гріхів». Потім взяв чашу з виноградним вином, благословив, і теж дав учням: «Пийте з неї всі, це є Кров Моя Нового Заповіту, що за вас і за багатьох проливається на відпущення гріхів».

 

Тепер ці слова ми повторюємо на Літургії щонеділі. Вони означають, що під виглядом хліба та вина Господь дав нам те саме Тіло і ту саму Кров, які наступного дня віддав за наші гріхи. Як хліб і вино стали Тілом і Кров'ю Господа – таємниця, незбагненна навіть для ангелів. Тому і зветься таїнством. Христос наказав апостолам причащатися. Інакше неможливо мати життя вічне. Адже Господь єдиний, хто має Життя. Ми можемо до нього долучитися лише в тому випадку, якщо найтіснішим чином з"єднаємося із Христом. Що і відбувається у таїнстві Причастя.

 

На вечері Спаситель повідомив апостолам, що один із них зрадить Його. Всі зі страхом питали: чи не я? Спитав і Юда. Господь тихо сказав йому: “ти”. Але ніхто цього не чув. Іван, улюблений учень Христа, пошепки спитав, хто це буде. Ісус так само пошепки відповів: той, кому Я подам хліба. Посоливши хліб, подав його Юді. Зі словами: що маєш робити, роби швидше. Ніхто з учнів, можливо, крім Івана, не зрозумів значення цих слів. Юда тієї ж хвилини вийшов.

 

Продовжуючи розмовляти з учнями, Христос дав їм нову заповідь: любити один одного. Сказав, що немає любові більшої, ніж та, коли хтось віддасть життя своє за ближніх своїх. Сказав ще, що всі розбіжаться, полишать Його самого. Петро довго запевняв, що він-то точно не «розбіжиться». Спаситель відповів, що Петро це зробить тричі.

 

Його слова засмутили апостолів. Тоді Христос пообіцяв послати замість Себе Духа Святого. Який перебуватиме з ними постійно. Всьому навчить і нагадає все, про що говорив Він. Це стосується не лише апостолів, але й усіх, хто вірить у Христа.

 

А ще Він сказав, що за нашу віру нас переслідуватимуть. «У світі матимете скорботу. Але будьте мужніми. Бо Я світ переміг». Ми теж переможемо Світ. Якщо будемо вірити по-справжньому.

 

Бесіду Христос завершив молитвою за Своїх учнів, щоб ті завжди перебували в єдності. Разом із учнями Він залишив місце вечері, і пішов на Елеонську гору, в Гетсиманський сад. Там попросив усіх, окрім Петра, Якова та Івана, почекати біля входу. З цими трьома пішов у глибину саду. Сказав, що Йому дуже погано на душі. Попросив побути з Ним. Трохи відійшовши, став на коліна і молився. Про те, аби Його минули страждання. Якщо можливо.

 

Учні заснули. Тричі будив їх Ісус, і тричі вони засинали знову. Нарешті до саду прийшов Юда із загоном воїнів та служби первосвящеників. Останні в обличчя Христа не знали. Тому Юда повідомив, що поцілує Того, кого потрібно взяти. Що і зробив зі словами: «Радій, Учителю!» Христос вийшов до натовпу. Спитав, кого вони шукають. Ісуса Назорея? Це Я. Воїни та слуги, збентежені, відступили назад. Коли ж трохи оговтались, почали хапати учнів Христа. Спаситель знову спитав, кого вони шукають. Ісуса? Я сказав, що це Я. Залиште їх (учнів), нехай ідуть.

 

Воїни обступили Христа. Учні спробували захистити Його. Петро мечем вдарив слугу первосвященика. Але Христос не підтримав цього благого починання. Адже було необхідно, щоб Його взяли. Зцілив слугу. Воїни зв’язали Спасителя і повели на допит до ради первосвящеників. Апостоли, злякавшись, розбіглися. Лише двоє, Петро та Іван, пішли за Христом, тримаючись подалі…

 

Братство


21.04.2011 674 0
Коментарі (0)

08.01.2022
Тіна Любчик

Фіртка ознайомилася з роботою одного з найбільших українських розсадників, де вирощують саджанці лохини, пеларгонії та герані. З 2011 року тут працює лабораторія «in vitro», а продукцію підприємства вирощують фактично в усіх куточках України та за її межами.

1921 2
06.01.2022
Ілона Шевченко

Уже традиційно цього року в Україні святковий стіл вкотре здорожчав.  Весь 2021 рік ціни, особливо на деякі продукти харчування, щомісяця зростали на 6-7%. Журналісти Фіртки походили по місцевих магазинах та порівняли українські ціни зі швецькими.

2966 2
05.01.2022
Тіна Любчик

У селі Черніїв Івано-Франківського району проживає сім’я Валентина та Людмили Ткаченків. Подружжя вже понад 40 років разом та займається різноманітною творчістю. Також на обійсті за кілька десятків років пара надбала чималу колекцію речей своїх по

3847 2
02.01.2022
Мар'яна Цимбалюк

Бажання та цікавість досліджувати  власні туристичні локації змусили гравців готельного ринку створювати нові пропозиції. Попри те, що запит від туристів на колоритні місцеві розваги завжди був, то тепер спектр розваг доводиться розширювати згідно зі світовими трендами.  

2863 2
31.12.2021
Ігор Марковський

Як другий рік пандемії коронавірусу вплинув на якість підготовки студентів та школярів? Чи готові прикарпатські ВНЗ приймати на навчання громадян Білорусі, котрі тікають від режиму Лукашенка? Яке значення має "Карпатський простір" в євроінтеграційному процесі України? Відповіді на ці питання читайте в першій частині інтерв'ю Фіртки з Ігорем Цепендою, доктором політичних наук, професором, ректором Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. 

3458 2
28.12.2021
Тіна Любчик

Covid-19 не оминув жодну зі сфер нашої життєдіяльності. Не виняток й культура. У 2021 заклади на Івано-Франківщині, як зрештою і по всій країні, не мали можливості працювати стовідсотково. Втім, що таки вдалося організувати – кореспондентці Фіртки розповів Володимир Федорак, директор Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації.

3678 2

Про актуальні питання алкологізації та подолання алкозалежності у сучасному світі, духовно-релігійна сторона проблеми, а також про підвищення заробітних плат поліцейським коштом незаконного акцизу та розгляд інших наболілих питань сьогодення.  

1036

У кожній країні свої традиції споживання кави. Західна Україна - не виняток. Тут дуже полюбляють кавувати й це - беззаперечний факт. Та як смакувати справжньою кавою правильно? Обрати найкращий сорт і приготувати її згідно з правилами? Зберегти аромат і смак кави? І, врешті, як дізнатись про каву все?

4160

Підставою для формування теми цієї статті послужила інформація Державного бюро розслідувань про розкриття злочинного угрупування на чолі з першим заступником Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства.

4323
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

8114 1
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

13768
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

22499
27.12.2021

Вже вчотирнадцяте в Івано-Франківську члени Спільноти святого Егідія влаштують 7 січня різдвяний частунок для бідних. Традиційно для людей з низьким соціальним статусом будуть підготовлені смачні частування та подарунки.   

3344
23.12.2021

Насправді, і православні, і католики святкують Різдво Христове в один день – 25 грудня. Хоча ця дата народження Ісуса Христа – умовна. Ані в Біблії, ані в жодному документі її не знайти.  

3966 1
13.12.2021

В Івано-Франківськ прибув Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, в рамках відзначення 10-ліття Івано-Франківської Митрополії.  

5177
03.12.2021

Релігійні діячі звернули увагу Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на потребу розробки державної сімейної політики та затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням.

6591 1
11.01.2022

В Івано-Франківську третій день триває XIII міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». Різдвяна подія об’єднує колядників не лише з України, але й з Європи, Південної та Північної Америки, інформує Фіртка. «Враховуючи, що проєк

1325
13.01.2022

Все, що відбувається протягом двох з половиною років навколо Петра Порошенка - це є юридичний треш.

944
10.01.2022

Відповідні положення містить законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання запровадження карантину», що його внесли днями на розгляд парламенту.

1559
08.01.2022

Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення про арешт майна народного депутата України, п’ятого президента України, лідера політичної партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка.

1673 1
05.01.2022

За інформацією світових ЗМІ, громадське невдоволення викликав значний рівень інфляції в країні, зокрема, суттєве зростання ціни на скраплений газ для автомобілів.

2367