
Сьогодні, 18 квітня усі християни відзначають Велику п’ятницю. За біблійними розповідями цього дня розіп’яли Ісуса Христа, Сина Божого.
Помер Спаситель за наші гріхи. Цей день є надзвичайно важливим для кожної людини, тому сьогодні забороняється виконувати будь-яку роботу.
У Страсну п’ятницю кожен із віруючих християн повинен прийти до храму і приклонитися до найголовнішої святині цього дня – Плащаниці, уявивши перед собою Тіло Нашого Господа. Цьогоріч Пасха православних, греко-католиків та Пасха римо-католиків святкується в один день, 20 квітня, тому й Велику п’ятницю вшановуємо разом.
«Немає «Пасхи православної» і «Пасхи католицької», а є одна-єдина – Пасха Христова, – розповідає о.Микола Мороз, священик УПЦ КП м.Калуша, – яка відзначається християнами західної та східної традицій: відповідно, за Юліанським та Григоріанським календарями. Християнська Пасха святкується навесні, але день святкування не є фіксованим, а визначається по місячно-сонячному календарю. Розрахунок дати Воскресіння Христового є складним, але загальна формула така: Великдень святкується в першу неділю після весняного повного місяця. А оскільки Католицька і Православна церкви використовують різні календарі, то і дата Пасхи буде різною».
Немає різниці коли ми святкуємо Пасху, зовсім неважливо до якого храму приходимо – Ісус Христос дав себе розіп’яти за кожного з нас. А єдність християн східної та західної традицій в такі величні дні є, напевне, символічною. Адже як і християни, так і українці повинні нарешті об’єднатися.
(нижче – фото Плащаниць храмів м.Калуша (УПЦ КП «Всіх святих землі української», ГКЦ КП «Архистратига Михаїла», Храм св.Миколая, ж/м Хотінь та Костел св.. Валентина).
Мар’яна Атаманчук, для "Фіртки"