Вченому ІФНМУ присвоїли почесну державну нагороду

 

 

Нещодавно завідувачу кафедри хірургії № 2 та кардіохірургії, доктору медичних наук, професору Ігорю Шевчуку присвоїли звання «Заслужений діяч науки і техніки України». Як каже науковець, «один в полі не воїн», а отже колектив кафедри рухається в правильному напрямку.

 

Автор 318 наукових праць, 38 авторських свідоцтв і деклараційних патентів України, 12 галузевих нововведень, п’яти монографій, підручника для медичних сестер, чотирьох навчально-методичних посібників, двох методичних рекомендацій. Під керівництвом професора Шевчука захищено сім кандидатських дисертацій та три магістерські роботи, наразі виконуються ще дві докторські та три кандидатські дисертації.


Окрім цього, професор є одним з авторів наскрізної програми Міністерства охорони здоров’я України з дисципліни «Хірургія, дитяча хірургія» для студентів IV-VI курсів медичних ВНЗ, «Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги при гострому панкреатиті МОЗ України».


Науковець жартує, що любов до медицини розвинулася в ньому на генетичному рівні. Адже ще з дитинства навчався азам медицини, оскільки виріс у сім’ї лікарів: батько – хірург, а мама – офтальмолог. Удома батьки постійно обговорювали якісь цікаві випадки з медичної практики. У 1984 році Ігор Шевчук із відзнакою закінчив Івано-Франківський державний медичний інститут, а з хірургічною спеціалізацією остаточно визначився ще на третьому курсі – коли проходив практику в районній лікарні.

 

«Коли вперше потрапив на операцію, пережив потужний емоційний шок, – пригадує вчений. – Одразу зрозумів, що саме в цій сфері медицини зможу бути найбільш ефективним».

 

Для студентів, які мріють про роботу хірурга, професор має свої поради: «Професійним хірургом може стати лише той, який фанатично буде закоханий у цю справу. Хірургія на сьогоднішній день – це високотехнологічна галузь медицини. Шлях до освоєння професії займає тривалий час і потребує постійного самовдосконалення та підвищення рівня теоретичних знань і практичних вмінь. В цій професії неприпустимий популізм. Короткі курси підвищення кваліфікації не свідчать про якісне засвоєння методик, а є лише підставою для подальшої кропіткої щоденної роботи з їхнього впровадження в практику. Неправильні тактичні дії хірурга можуть призвести до того, що людина на все життя залишиться інвалідом. Тому студенту треба ретельно зважити, чи готовий він до такого високого рівня відповідальності, рішучості та міцності духу».


До речі, Ігор Шевчук уже вісім років поспіль веде особистий фотоархів операцій, а потім ті світлини використовують на практичних заняттях, в навчальних посібниках, статтях, конференціях.


Важливим напрямком наукових досліджень Шевчука І.М. є впровадження малоінвазивних хірургічних методик лікування захворювань грудної клітки, середостіння, черевної порожнини, прямої кишки, встановлення нових ланок патогенезу та розпрацювання ефективних методів лікування хірургічної інфекції, профілактика і лікування поліорганної недостатності у хворих на хірургічний сепсис, застосування нових методів екстракорпоральної детоксикації. За його безпосередньої участі розробили і впровадили в клінічну практику нові методи паренхімозберігальних комбінованих втручань на тканині підшлункової залози у хворих на ускладнені форми хронічного панкреатиту. Цікаво, що в клініці, очолюваній науковцем, уперше в Україні, впровадили у практику методики ендоскопічних транспапілярних втручань на протоці підшлункової залози, які включають її стентування, балонну дилатацію, вірсунголітоекстракцію.


«Вказані методики відзначаються високою ефективністю і дозволяють у значної частини хворих уникнути проведення оперативних втручань, що покращує результати лікування і забезпечує високу медичну та соціальну реабілітацію хворих», – пояснює Ігор Шевчук.


06.09.2016 548 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2473
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1169
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1098
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2277
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3720
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2695 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

955

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

818

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

768

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

732
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10447
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1298
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

322
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5443
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1155
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2947
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

530
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

394 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

833
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

719
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

770