Вченим вдалося виявити свого роду "Святий Грааль", який пояснює, як саме зароджувалася і формувалася наша Сонячна система.
Вперше астрономами була виявлена зірка напередодні її зародження. І цей прорив вже описується, як святий Грааль у зоряній еволюції.
Відкриття надає відсутню ланку в розумінні того, як гігантські хмари газу формують повноцінні зірки. Диск з пилу і газу, який ось-ось стане зіркою, є наймолодшим формуванням планетної системи, що будь-коли був виявлений астрономами.
І саме він здатний дати підказки про те, як, власне, формувалася наша Сонячна система. Зірці-немовляті всього лише 300 тисяч років, у порівнянні з 4,6 мільярдами років історії Сонця і його планет - це всього лише секунди. Знаходиться новонароджена зірка більш ніж за 450 світлових років від Землі, у сузір'ї Тельця.
Експерти з Національної радіоастрономічної обсерваторії в Західній Вірджинії повідомляють, що зірка може бути навіть молодшою, все залежить від того, як швидко вона отримала свою масу в минулому. В даний час маса новонародженої зірки не перевищує однієї п'ятої маси Сонця і, як очікується, досягне повноцінних розмірів. Диск, який оточує молоду зірку, містить матеріали, цілком достатні для створення семи Юпітерів (найбільша планета Сонячної системи).
За словами відкривачів, це дуже молодий об'єкт, у якого всі елементи зоряної системи перебувають у процесі становлення. Новонароджена зірка була названа і зараз вона перебуває в об'єкті, відомому як "Хмара Тельця", пише ТСН.