Огляд івано-франківської преси за тиждень з 11 по 17 березня 2011 року.
Галицький креспондент
Богдан Скаврон в статті «Націоналіста кинули за ґрати» розпвідає про «тризубівця» Степана Бичека, якого під час перебування на Івано-Франківщині президента України Віктора Януковича затримали правоохоронці з цілим арсеналом зброї: «Звинуваченого у незаконному поводженні зі зброєю 59-річного Степан Бичека, незважаючи на інвалідність та стан здоров'я, засуджено до двох років позбавлення волі, а його автомобіль конфісковано як знаряддя злочину».
Публікація «Тепле місце Шутяка» повідомляє читачів ГК про високопосадових осіб, які заборгували багатотисячні суми за послуги «Теплокомуненерго». «Для прикладу - кілька довільно обраних з довгого списку прізвищ. Викладач Прикарпатського національного університету, кандидат наук Кройтер В. К. - майже 24 тис. грн. (!) боргу за опалення. Його колега-викладач, кандидат наук з цього ж закладу Лоп'янко М.А. завинив тепловикам з 15 тис. грн. Директор охоронної фірми "Ажур", колишній старший лейтенант міліції Сазонов В.В. заборгував "Теплокомуненерго" 8 тис. грн. У списку боржників - працівники КРУ, міліції, чиновники, підприємці, про яких газета неодмінно напише в наступних числах після перевірки інформації», - попереджає газета. Особливої ж уваги журналістів заслужив заступник начальника УЖКГ Івано-Франківська «Шутяк Сергій Іванович, безпосередньо відповідальний саме за економічне здоров'я міської комуналки. Борг пана Шутяка за опалення його трикімнатної квартири на Південному бульварі станом на 1 березня цього року сягнув понад 11 тис. грн.»
Наталія Храбатин робить цікаву вибірку публікацій в міцевій Станиславівській пресі столітньої давності «Черга за життям». Виявляється в той час також очікували «Кінця світу»:і» Звістки про швидкий «кінець світу» часто розповсюджувалися різного роду проповідниками. Ось і у лютому 1926 року галичани обговорювали «пророцтво» американського проповідника Роберта Рейдта про швидкий «кінець світу». Рейдт навіть через радіо сповістив світові «чудову новину», проте, як виявилося, на щастя, помилився.»
Репортер
Газета проголошує «людиною тижня» першого івано-франківського мільярдера Олега Бахматюка, який став за версією американського «Форбсу» 1140-м багатієм в світі та 8-м в Україні.
Євгенія Ступ’як розповідає про сумні перспективи розвитку підприємництва в Україні та на Прикарпатті зокрема в статті «Важко жити – тяжко вмерти». Оцінки експертів, цитовані в статті передбачають хвилю припинення підприємницької діяльності через податковий тиск. Різке зростання припинення реєстрації підприємців констатує в.о. начальника відділу державної реєстрації в Івано-Франківську Василь Струтинський.
«У лісі пахне отрутою», - Сітлана Лелик розповідає про ситуацію зі складуванням пестицидів в Калуському районі.
Тетяна Соболик в публікації «Інвесторська диктатура» стверджує, що керівник «Скорзонери» Олександр Шевченко виставив умови входження підприємства-власника «Буковелю» в засновники ФК «Прикарпаття» та інвестування добудови міського стадіону «Рух».
Галичина
«Розмова німого з глухим» - так характеризує Ігор Лазоришин ситуацію у Верхньму Струтині на Рожнятівщині. Тут триває суперечка селян з ТОВ «Карпатнафтохім», яке прагне реалізовувати виробничий проект будівництва солепромислу на Верхньострутинському родовищі кам’яної солі.
Микола Петричук переповідає «Бензинові» байки українських урядовців» в однойменній аналітичній статті про перспективи цінової ситуації на ринку нафтопродуктів.
«Як приборкати ядерного монстра?» - стаття про ситуацію на ядерних об’єктах Японії.
«П’ять органів чуттів достатньо для щастя», - переконаний лікар-психотерапевт асистент кафедри психіатрії та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету Юрій Бежук. Подробиці в інтерв’ю Ю. Бежука.
Західний кур’єр
«З настанням весни зграї бездомних псів заполоняють місто», - ділиться своїми спостереженнями Любов Загоровська в статті «Собачому роду нема переводу». «Про безпритульних тварин Івано-Франківська написано стільки матеріалів, що впору укладати окрему книгу. Проте настає весна, пригріває сонечко і знову виникає та сама проблема – явне нашестя на міських вулицях бродячих псів. Часто вони збираються у великі зграї і тоді ходити містом страшно. Міська влада роками намагається вирішити цю проблему, проте собак на вулицях не меншає», - констатує авторка.
«Відсоток етнічних українців, що вважають російську рідною, зростає», - ділиться своїми оцінками в мовному просторі Сергій Стефанко, депутат міськради, член фракції «Свобода».