"Важко жити - тяжко вмерти"

Огляд івано-франківської преси  за тиждень з 11 по 17 березня 2011 року.

  

Галицький креспондент

 

Богдан Скаврон в статті «Націоналіста кинули за ґрати» розпвідає про «тризубівця» Степана Бичека, якого під час перебування на Івано-Франківщині президента України Віктора Януковича затримали правоохоронці з цілим арсеналом зброї: «Звинуваченого у незаконному поводженні зі зброєю 59-річного Степан Бичека, незважаючи на інвалідність та стан здоров'я, засуджено до двох років позбавлення волі, а його автомобіль конфісковано як знаряддя злочину».

 

Публікація «Тепле місце Шутяка» повідомляє читачів ГК про високопосадових осіб, які заборгували багатотисячні суми за послуги «Теплокомуненерго». «Для прикладу - кілька довільно обраних з довгого списку прізвищ. Викладач Прикарпатського національного університету, кандидат наук Кройтер В. К. - майже 24 тис. грн. (!) боргу за опалення. Його колега-викладач, кандидат наук з цього ж закладу Лоп'янко М.А. завинив тепловикам з 15 тис. грн. Директор охоронної фірми "Ажур", колишній старший лейтенант міліції Сазонов В.В. заборгував "Теплокомуненерго" 8 тис. грн. У списку боржників - працівники КРУ, міліції, чиновники, підприємці, про яких газета неодмінно напише в наступних числах після перевірки інформації», - попереджає газета. Особливої ж уваги журналістів заслужив заступник начальника УЖКГ Івано-Франківська «Шутяк Сергій Іванович, безпосередньо відповідальний саме за економічне здоров'я міської комуналки. Борг пана Шутяка за опалення його трикімнатної квартири на Південному бульварі станом на 1 березня цього року сягнув понад 11 тис. грн.»

 

Наталія Храбатин робить цікаву вибірку публікацій в міцевій Станиславівській пресі столітньої давності «Черга за життям». Виявляється в той час також очікували «Кінця світу»:і» Звістки про швидкий «кінець світу» часто розповсюджувалися різного роду проповідниками. Ось і у лютому 1926 року галичани обговорювали «пророцтво» американського проповідника Роберта Рейдта про швидкий «кінець світу». Рейдт навіть через радіо сповістив світові «чудову новину», проте, як виявилося, на щастя, помилився.»

 

Репортер

 

Газета проголошує «людиною тижня» першого івано-франківського мільярдера Олега Бахматюка, який став за версією американського «Форбсу» 1140-м багатієм в світі та 8-м в Україні.

 

Євгенія Ступ’як розповідає про сумні перспективи розвитку підприємництва в Україні та на Прикарпатті зокрема в статті «Важко жити – тяжко вмерти».  Оцінки експертів, цитовані в статті передбачають хвилю припинення підприємницької діяльності через податковий тиск. Різке зростання припинення реєстрації підприємців констатує в.о. начальника відділу державної реєстрації в Івано-Франківську Василь Струтинський.

 

«У лісі пахне отрутою», - Сітлана Лелик розповідає про ситуацію зі складуванням пестицидів в Калуському районі.

 

Тетяна Соболик в публікації «Інвесторська диктатура» стверджує, що керівник «Скорзонери» Олександр Шевченко виставив умови входження підприємства-власника «Буковелю» в засновники ФК «Прикарпаття» та інвестування добудови міського стадіону «Рух».

 

 

Галичина

 

«Розмова німого з глухим» - так характеризує Ігор Лазоришин ситуацію у Верхньму Струтині на Рожнятівщині. Тут триває суперечка селян з ТОВ «Карпатнафтохім», яке прагне реалізовувати виробничий проект будівництва солепромислу на Верхньострутинському родовищі кам’яної солі.

 

Микола Петричук переповідає «Бензинові» байки українських урядовців» в однойменній аналітичній статті про перспективи цінової ситуації на ринку нафтопродуктів.

 

«Як приборкати ядерного монстра?» - стаття про ситуацію на ядерних об’єктах Японії.

 

«П’ять органів чуттів достатньо для щастя», - переконаний лікар-психотерапевт асистент кафедри психіатрії та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету Юрій Бежук. Подробиці в інтерв’ю Ю. Бежука.

 

Західний кур’єр

 

«З настанням весни зграї бездомних псів заполоняють місто», - ділиться своїми спостереженнями Любов Загоровська в статті «Собачому роду нема переводу». «Про безпритульних тварин Івано-Франківська написано стільки матеріалів, що впору укладати окрему книгу. Проте настає весна, пригріває сонечко і знову виникає та сама проблема – явне нашестя на міських вулицях бродячих псів. Часто вони збираються у великі зграї і тоді ходити містом страшно. Міська влада роками намагається вирішити цю  проблему, проте собак на вулицях не меншає», - констатує авторка.

 

«Відсоток етнічних українців, що вважають російську рідною, зростає», - ділиться своїми оцінками в мовному просторі Сергій Стефанко, депутат міськради, член фракції «Свобода».


17.03.2011 911 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1050
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2438
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2066
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2103
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6402 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2397 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

266

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1085

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1124

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1333
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

210
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

546
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2003
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26446
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

507
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10406 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7948
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

490
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

351
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

505
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

577
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1523