"Важко жити - тяжко вмерти"

Огляд івано-франківської преси  за тиждень з 11 по 17 березня 2011 року.

  

Галицький креспондент

 

Богдан Скаврон в статті «Націоналіста кинули за ґрати» розпвідає про «тризубівця» Степана Бичека, якого під час перебування на Івано-Франківщині президента України Віктора Януковича затримали правоохоронці з цілим арсеналом зброї: «Звинуваченого у незаконному поводженні зі зброєю 59-річного Степан Бичека, незважаючи на інвалідність та стан здоров'я, засуджено до двох років позбавлення волі, а його автомобіль конфісковано як знаряддя злочину».

 

Публікація «Тепле місце Шутяка» повідомляє читачів ГК про високопосадових осіб, які заборгували багатотисячні суми за послуги «Теплокомуненерго». «Для прикладу - кілька довільно обраних з довгого списку прізвищ. Викладач Прикарпатського національного університету, кандидат наук Кройтер В. К. - майже 24 тис. грн. (!) боргу за опалення. Його колега-викладач, кандидат наук з цього ж закладу Лоп'янко М.А. завинив тепловикам з 15 тис. грн. Директор охоронної фірми "Ажур", колишній старший лейтенант міліції Сазонов В.В. заборгував "Теплокомуненерго" 8 тис. грн. У списку боржників - працівники КРУ, міліції, чиновники, підприємці, про яких газета неодмінно напише в наступних числах після перевірки інформації», - попереджає газета. Особливої ж уваги журналістів заслужив заступник начальника УЖКГ Івано-Франківська «Шутяк Сергій Іванович, безпосередньо відповідальний саме за економічне здоров'я міської комуналки. Борг пана Шутяка за опалення його трикімнатної квартири на Південному бульварі станом на 1 березня цього року сягнув понад 11 тис. грн.»

 

Наталія Храбатин робить цікаву вибірку публікацій в міцевій Станиславівській пресі столітньої давності «Черга за життям». Виявляється в той час також очікували «Кінця світу»:і» Звістки про швидкий «кінець світу» часто розповсюджувалися різного роду проповідниками. Ось і у лютому 1926 року галичани обговорювали «пророцтво» американського проповідника Роберта Рейдта про швидкий «кінець світу». Рейдт навіть через радіо сповістив світові «чудову новину», проте, як виявилося, на щастя, помилився.»

 

Репортер

 

Газета проголошує «людиною тижня» першого івано-франківського мільярдера Олега Бахматюка, який став за версією американського «Форбсу» 1140-м багатієм в світі та 8-м в Україні.

 

Євгенія Ступ’як розповідає про сумні перспективи розвитку підприємництва в Україні та на Прикарпатті зокрема в статті «Важко жити – тяжко вмерти».  Оцінки експертів, цитовані в статті передбачають хвилю припинення підприємницької діяльності через податковий тиск. Різке зростання припинення реєстрації підприємців констатує в.о. начальника відділу державної реєстрації в Івано-Франківську Василь Струтинський.

 

«У лісі пахне отрутою», - Сітлана Лелик розповідає про ситуацію зі складуванням пестицидів в Калуському районі.

 

Тетяна Соболик в публікації «Інвесторська диктатура» стверджує, що керівник «Скорзонери» Олександр Шевченко виставив умови входження підприємства-власника «Буковелю» в засновники ФК «Прикарпаття» та інвестування добудови міського стадіону «Рух».

 

 

Галичина

 

«Розмова німого з глухим» - так характеризує Ігор Лазоришин ситуацію у Верхньму Струтині на Рожнятівщині. Тут триває суперечка селян з ТОВ «Карпатнафтохім», яке прагне реалізовувати виробничий проект будівництва солепромислу на Верхньострутинському родовищі кам’яної солі.

 

Микола Петричук переповідає «Бензинові» байки українських урядовців» в однойменній аналітичній статті про перспективи цінової ситуації на ринку нафтопродуктів.

 

«Як приборкати ядерного монстра?» - стаття про ситуацію на ядерних об’єктах Японії.

 

«П’ять органів чуттів достатньо для щастя», - переконаний лікар-психотерапевт асистент кафедри психіатрії та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету Юрій Бежук. Подробиці в інтерв’ю Ю. Бежука.

 

Західний кур’єр

 

«З настанням весни зграї бездомних псів заполоняють місто», - ділиться своїми спостереженнями Любов Загоровська в статті «Собачому роду нема переводу». «Про безпритульних тварин Івано-Франківська написано стільки матеріалів, що впору укладати окрему книгу. Проте настає весна, пригріває сонечко і знову виникає та сама проблема – явне нашестя на міських вулицях бродячих псів. Часто вони збираються у великі зграї і тоді ходити містом страшно. Міська влада роками намагається вирішити цю  проблему, проте собак на вулицях не меншає», - констатує авторка.

 

«Відсоток етнічних українців, що вважають російську рідною, зростає», - ділиться своїми оцінками в мовному просторі Сергій Стефанко, депутат міськради, член фракції «Свобода».


17.03.2011 943 0
Коментарі (0)

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

556
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

928
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3710 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2928
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7090 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3487

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

53

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

571

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

336

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

685
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

263
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17306
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

922
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8059 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

540
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

940
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2312
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27658 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

433
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

454
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

785
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

728