Василь Карп'юк зареєстрував видавництво в селі

 

/data/blog/106452/12f38fe7fa7b851e5e7d89324633c5af.jpg

 

27-річний Василь Карп'юк заснував видавництво "Дискурсус" у селі Брустурів Косівського району на Івано-Франківщині. Називає його літературною ­агенцією. За три роки видали понад 80 книжок.

 

Одна з останніх — "1986. Чорнобильські хроніки" столичного автора Сергія Трохима. Він як тележурналіст був учасником першої професійної зйомки наслідків аварії, пише Фіртка з посиланням на Газета.юа.

 

— Усе більше книгарень із центру і сходу країни звертаються до нас — шукають україномовні видання. Багато цікавляться бізнес-літературою, але української книги на цю тему немає. Про зарубіжний успіх є цікаві переклади, однак такий досвід не накладається на наше життя. Захотілося видати книгу, як стати успішним у вітчизняних реаліях. Восени запропонуємо "Десять успішних українських брендів". Серед них, скажімо, в галузі журналістики — "Українська правда", в освіті — Український католицький університет, у книжковій галузі — Форум видавців.

 

Дехто відмовлявся розповісти про справу чесно. А від непрозорого досвіду відмовлялися ми. У деяких галузях не знайшли жодного українського бренду, створеного після 1991 року. Наприклад, у промисловості.

 

— Якщо тобі чогось бракує, зроби це сам, — продовжує Василь Карп'юк. — Я друкую книжки, яких мені не вистачає. Одна зі свіжих — про Українську повстанську армію "Лісові хлопці".

 

У Карпатах, зокрема й там, де прописаний "Дискурсус", діяли відділи УПА. У Брустурові жили кілька вояків, розповідали правдиві історії. Я тоді був студентом, у голові було інше — не занотував. 2013-го задумали спонукати людей писати на цю тему. То був дрімучий час: Янукович, цькування сходу проти заходу, в історичному контексті — повне замовчування теми УПА, а в політичному — спекуляція. Цей конкурс якоюсь мірою був нашим спротивом. Прийшло більше сотні текстів. Третину з них ми надрукували в "Лісових хлопцях". Роман Маріанни Задорожньої видамо окремо. На день народження Степана Бандери, 1 січня, плануємо представити про нього книжку Олега Криштопи.

 

— У нашому видавництві вийшла книга Юрія Андруховича "Тут похований Фантомас". Із ним мали цікаве знайомство, — каже Василь. — Я вчився на перших курсах. Роману "Рекреації" Андруховича в книгарнях не було. Брав його в університетській бібліотеці на вихідні. Читав дорогою до села, а дочитував — як їхав назад. Бо вдома на книгу чекав брат — він її знав напам'ять.

 

І ось поїхали з хлопцями на фестиваль "­Шешори". Вилазимо з машини. А з сусідньої автівки виходить Андрухович. Ми з братом — по автограф. На чому? Брат розриває пачку цигарок, сигарети розсипаються. Після того Юрій залишив не тільки автограф, але й номер телефону.

 

Якось із села ­добиралися до Франківська через ­Коломию. Андрухович там представляв "Лексикон інтим­них міст". Він підвіз мене до обласного центру. Я запропонував: давайте ми видамо вашу наступну книгу. Він погодився. На зустрічах із читачами потім казав: "Мої книги видавали в столицях різних країн, а тепер — і в селі Брустурів".

 

Щоб книга стала успішною, вона має бути проектом. Ми допомагаємо їй дійти до читача, стати читаною. Видаємо різне — і жіночу прозу "Теревені аж до ранку", і поважну книжку Івана Франка "Терен у нозі". Вийде влітку до 150-річчя письменника. Не могли обійти цієї дати як справжні іванофранківці.

 

Діда включили в співзасновники

— Коли вирішили відкривати видавництво, виникло питання юридичної адреси підприємства. Орендувати офіс в Івано-Франківську не було потреби. Колеги працюють віддалено — у Хмельницькому, Києві, Львові. "Прописали" видавництво в хаті мого діда за адресою: просілок Грунь, 43, село Брустурів, — каже Василь Карп'юк.

 

— Діда Василя включили в співзасновники. Щойно приходили нові книги, ми везли йому примірники. Дуже радів від своєї причетності. На жаль, минулої осені помер, тож наш головний офіс час від часу порожній. У кінці року ви­йде збірка колядок, яку дідо упорядкував. Знав їх багато. Він закінчив чотири класи — два за Польщі, а два — при Радянському Союзі. Але багато читав. Працював із лісом, обробляв дошки, був сторожем у колгоспі. Завжди мав велике господарство.


12.05.2016 542 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2412
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19500
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1746
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1217 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2267
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3871

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

135

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

696

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1305
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

635
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

746
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1640
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8050
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

480
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

778
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2055 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

736