Василь Чуднов: Ми живемо в одному краї і нам нічого ділити

 

/data/blog/43283/2ebf9b37a2433439ea922b516104dcb1.jpg

 

Призначення нового губернатора Івано-Франківщини стало головною подією минулого тижня на Прикарпатті. Нагадаємо, 8 листопада Президент України Віктор Янукович своїми указами №№ 623/2013 та 624/2013 звільнив від виконання обов’язків голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка і призначив на цю посаду лідера обласної організації Партії регіонів Василя Чуднова.
 

 

«Мабуть, в даному випадку не варто мені забирати ваш час, щоб переказувати життєвий шлях Василя Михайловича. Він невід’ємна частина вашого регіону. Я думаю, ви всі його добре знаєте», – зазначив, представляючи в п’ятницю нового очільника області Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко. А вже у вівторок новий голова ОДА вийшов до преси. Поспілкуватись з новопризначеним губернатором вдалося і кореспонденту «ЗЛ».


Отже, Василю Михайловичу, не страшно було приймати таку відповідальну посаду у такий складний для країни і Прикарпаття зокрема час?

Несподівано – дуже несподівано для мене було це призначення. Воно було, знаєте, таке, яке не давало можливості на довгі роздуми, але разом з тим деякий час я мав можливість осмислити те, що мені запропонував Президент, і або погодитись, або відмовитись. Звісно ж, було непросто дати згоду. Причин було декілька. Перша, найважливіша – це, звичайно, та ситуація, яка склалася і в державі, і в світі, і, зокрема, в області. Ми живемо в дуже непростий історичний час. Не буду говорити банальні речі – ви їх розумієте не гірше від мене. Друге, (звісно, я би був нещирим, якби про це не сказав) дуже непросто іти на заміну такій потужній людині, як Михайло Васильович Вишиванюк. Звичайно, йому було простіше приходити. Пам’ятаєте, як він тоді сказав: «за той час, що мене тут не було, я повернувся»? Йому було простіше – мені набагато-набагато тяжче. І тому, приймаючи це рішення, я дуже-дуже вагався, але разом з тим розумів, що завжди у житті кожної людини чи то Бог, чи проведіння, а чи доля дає якийсь шанс. І той шанс один. І або ти його використаєш, приймеш, пройдеш цей непростий такий шлях, або ні. Але це є можливість самореалізуватись – довести в першу чергу собі і оточенню, що ти недаремно, напевно, їв хліб в цьому житті.
І тому я дав згоду – і сьогодні очолюю обласну державну адміністрацію Івано-Франківської області.

На Прикарпатті ви людина – не нова: знаєте проблеми регіону і тутешніх людей. Які, на вашу думку, проблеми області потребують першочергового вирішення і що плануєте для цього робити?

Знаєте, я би свої плани розділив на дві частини: є стратегічна мета і є ті рішення, які треба приймати негайно.
Що стосується стратегії, то  можете з мене сміятись, можете іронізувати – як хочете, – але я зараз активно долучусь до розробки стратегії розвитку Івано-Франківської області до 2020 року з тим, щоб у 2020-му році наша область забула, що таке трансферти, що таке дотації. Ми маємо усі реальні можливості стати самодостатнім і самоокупним  регіоном і 2020 рік – максимум – повинен нам це доказати і принести. Оце є моя стратегічна мета – зробити Івано-Франківщину самодостатнім і самоокупним регіоном.
Для цього, звісно, є певна тактика. Намічено певні рішення, які слід приймати негайно.

Може повторюсь, але скажу, що я не прийшов на цю посаду ні з Харківщини, ні з Криму, ні з Києва. Я прийшов – тут, через дорогу, зовсім недалеко був мій офіс, де розміщається обласна організація Партії регіонів і я досить непогано знаю цю область – знаю її проблеми, знаю ці настрої людей – те, що власне людей дуже-дуже непокоїть. І це, повірте, не тільки розбиті дороги. Це не тільки недобудовані мости чи школи, чи холодні клуби. Це в першу чергу те, що принижує честь і гідність простих звичайних гуцулів, покутян, лемків, бойків – одним словом наших прикарпатців. І перше, до чого я докладу всі свої зусилля – всі ті важелі впливу, які мені дані Законом, – це буде те, що ми зробимо нашу область безпечною – областю, де не будуть розуміти, що таке відкати, що таке побори, що таке хабарництво. Я ці речі ненавиджу. Правду щиру вам кажу: страшенно ненавиджу, бо я теж живу в цьому краї. Ми всі діти однієї епохи. Я теж через це пройшов. І це неправильно, і це недобре. Ми – Івано-Франківщина. Я дуже люблю свій край. Повірте, що я мав можливість жити і в Молдавії, і в Росії, і в Києві. Я не проміняв ні своє рідне село, ні Прикарпаття. Я хочу тут жити, щоб мої онуки тут жили, але життя це має бути комфортним. В першу чергу воно не має принижувати честь і гідність. Оце перші мої кроки, які я буду робити.

Через що я сказав, що я не прийшов з іншого регіону, бо завдяки вам мене почують багато-багато людей, які власне і відповідальні за ті вчинки і які, більше того, роблять ці вчинки. Користуючись нагодою, я б хотів звернутись до всіх, хто так чи інакше має якісь владні чи будь-які інші можливості: забудьте, що таке безкарність! Забудьте! Ні один дзвінок з найвищих кабінетів, ні один самий грубий конверт не спасе хабарника від покарання. І, повірте, слово вам даю – отут дивлюсь вам в очі: немає значення, до якої політичної сили він буде відноситись, немає жодного значення, чий він буде родич – перед Законом усі будуть рівні і можливості у всіх людей в цьому краї теж повинні бути рівні: заробляти свій кусок хліба, дихати цим чудовим чистим повітрям і безпечно ходити по наших вулицях.

Друге – нас жде непроста зима – дуже непроста. Ото, що прогнозують синоптики: потужні снігопади, міцні морози, – нам треба до цього бути готовим. Вчора я мав коротку зустріч з новим керівником служби автомобільних доріг – там у мене теж є питання, які я буду задавати трошки пізніше – щодо підготовки до зими наших доріг, бо вважаю своїм обов’язком, щоб ми цю зиму не мали жодних колапсів на дорогах. Дальше ми розберемося з нашими комунальниками – як підготовлені наші міста до зими. Вважаю своїм обов’язком забезпечити нормальні умови для того щоб ми пережили цю зиму.

Дороги. Звичайно, я не чарівник. Я думаю, що ви це всі прекрасно розумієте, і за кілька цих буквально днів чи тижнів, які лишилися до морозів, до зими, я нічого кардинально не зроблю: ні по ремонту доріг, ні по закінченню будівництва інших соціальних будь-яких об’єктів. Трошечки розібрався у ситуації – що встиг – один день був на роботі – сьогодні другий день. Але те, що я розібрався, – ситуація, скажемо, непроста – дуже непроста. Тому на другий тиждень відбуваю до столиці: все ж таки сподіваюсь на розуміння мене керівництвом Уряду, а разом з тим ще і використаю усі свої людські можливості – завжди людський фактор – де би це не було, в якій би країні не було – людський фактор завжди мав серйозний вплив на ту чи іншу ситуацію.
Користуючись тим, що голова бюджетного комітету Євгеній Міллер – це мій дуже-дуже близький товариш і друг, ряд міністрів, з якими ми теж пройшли такий життєвий шлях ще до того, як вони стали міністрами. Сподіваюсь на їх розуміння, на їх допомогу і хочу, щоб ми не втратили наступний рік.

Зараз відповідні служби готують мені відповідні листи для того, щоб вчасно внести зміни у проект бюджету 2014 року. Скажу вам, що це суттєві зміни – дуже суттєві. Я думаю, що область це відчує, і сподіваюсь, що 2014 рік, не дивлячись ні на які економічні кризи, буде дуже продуктивний в плані соціально-економічного розвитку, будівництва у нашій області.

Звісно, щоб то, що я сказав, – в 2020 році мати бездотаційний регіон, необхідні для цього умови. І ці умови будуть складатися буквально з тих пунктів, які я перерахував. Я думаю, що ми разом – тут є достатньо чесних професійних людей, з якими ми зробимо нашу область інвестиційно привабливою для інвесторів з будь-якого куточка світу. І в 2020 році жодна молода людина не повинна виїхати у пошуках куска хліба чи в близьке, чи в далеке зарубіжжя. Ми всі повинні знайти свій кусочок хліба на рідній землі, біля своєї домівки. Наші сім’ї не повинні страждати від того, що хтось – батько чи мати – змушені скитатись по світах.

Ваш прихід на посаду багато хто пов’язує з суттєвими кадровими змінами в органах виконавчої влади як на обласному, так і на районному рівнях. Наскільки радикальними будуть такі зміни?

Я ніколи не був кровожерливим, тим більше розуміючи, що таке людські долі, бо ж посада – це в першу чергу людські долі. І ніколи не забуду 2005 рік – я тоді сидів у цьому залі – тоді першою командою, яку віддав новопризначений губернатор, було «пишіть усі заяви». Ніколи такого не буде більше, я сподіваюсь, у нашій області.

Скажу так: першим заступником буде Ігор Теодорович Зварич. Чому? Думаю, що ніхто з вас не має сумнівів у його професійності. Це надзвичайно досвідчена людина, професійна людина, людина з відповідними освітами і знаннями, досвідом. Окрім того, з Ігорем Теодоровичем мене пов’язує дуже багато і особистих відносин – я вважаю, що це мій старший наставник і теж доклався до мого життєвого шляху. Окрім того, ми члени однієї команди Віктора Федоровича Януковича і ми в цій команді не з 2011, не з 2012 року. Ми прийшли в цю команду – Ігор Теодорович трошки раніше, я трошки пізніше – в той час, коли перебування у Партії регіонів не давало жодних преференцій від цього. Тоді необхідно було навпаки мати якусь життєву позицію. З Ігорем Теодоровичем ми пройшли всі ці роки – жодного разу ми не підвели один одного. Завжди дивилися рівно в очі. Я абсолютно довіряю пану Зваричу: його досвіду і його професіоналізму і тим більше його моральним і іншим якостям. Я не знаю, чи буде правильно, якщо я озвучу прізвища інших заступників по одній простій причині: вони не пройшли погодження і немає підстав щось казати – назвати ці прізвища. Звичайно, що Президент і Прем’єр-міністр однозначно дали мені можливість сформувати команду – сказали, що всі мої пропозиції будуть підтримані, але я просто вас прошу: дайте буквально кілька днів і ви ці прізвища почуєте.

Звичайно, що нема ангелів. Ангели літають там, на небесах – ще раз кажу. Це непросте життя і по-різному можна оцінювати той чи інший вчинок. Але по великому рахунку це чесні, порядні, професійні люди, бо я казав, що для мене є три критерії: професіоналізм, порядність і чуйність. Може це для когось буде несподіванкою, але, знаєте, я переконаний, що підлий цинічний чиновник наробить більше біди, ніж непрофесійний. І от всі ці люди – вони відповідають цим критеріям.
Щодо районів. Теж тут не буде якоїсь, знаєте, чехарди з кадрами. Сьогодні я мав зустріч з керівниками Косівського району, з керівником Тисменицького району, з керівником Галицького району і Городенківського району, де найближчим часом теж відбудуться зміни в керівництві. Все решта залишається без змін.

Чи плануєте якісь організаційні зміни у структурі облдержадміністрації? Якщо так, то які?

Одне з перших розпоряджень, яке я підписав, стосується створення нового департаменту. Це департамент інвестицій, євроінтеграції, туризму тощо. Його буде створено замість управління інвестицій і євроінтеграції та управління економічних реформ. Управління економічних реформ взагалі ліквідується. Натомість відділу туризму я відновлюю статус управління і об’єдную це в один департамент. Сьогодні для мене туризм – це є стратегічний напрямок у розвитку нашої інфраструктури, а залучення інвестицій в область, створення нових робочих місць – це стратегічне завдання любої влади, яка би вона не була.

Ще раз повторюся, що я в цій області народився, виріс і провів все своє свідоме життя і до політичної кар’єри, і під час політичної кар’єри. Якщо зайти в обласну раду без камер, то повірте, що там, як мінімум 9/10 від тієї чисельності – то як не близькі добрі мої друзі, то дуже-дуже добрі знайомі – так скажемо. І у нас багато спільних поглядів на те, як має розвиватись наша область, що тут треба робити.

Звичайно, що є надмірна політизація нашого краю. У нас дуже багато партій, і коли з’являються камери чи журналісти з диктофонами, тоді уже говорять, скажімо, не об’єктивні речі, а уже те, що записано у статутах чи програмах політичних партій. Але я вже мав зустріч з декількома лідерами політичних партій, де ми досягли не те, що домовленості, а обговорили деякі питання, які б могли стати на заваді нашій спільній роботі. І повірте, що я не бачу там ніяких причин для того, щоб не було співпраці.
Найближчим часом у мене заплановано (я навіть переговорив з головою обласної ради: чи не буде він заперечувати – все ж таки це його як би вотчина), щоб я зустрівся з усіма фракціями обласної ради і з їх лідерами. Я дуже компромісна людина. Дуже, якщо це розумні компроміси. Жодного разу у своєму житті я не відвернувся від діалогу, який мені пропонували чи я пропоную і я хочу співпраці з усіма – буквально з усіма, бо ми живемо в одній країні – ми живемо в одному краї і нам нічого ділити!

 

Сергій Білий


14.11.2013 1667 18
Коментарі (18)

Лизак 2013.11.14, 13:34
ЧІТАЛЬ І ПЛЬАКАЛЬ....(
optimist 2013.11.14, 15:59
Якщо гебернаторську діяльність будувати на компромісних підходах і рішеннях, взаєморозумінні, усвідомленні проблемних питань, а також створенні відданої і дієвої команди, то звісно буде від того належний ефект. Головне щоб оті слова не залишились словами...
Бу га га 2013.11.14, 20:58
Ділити є і буде що... А як не ділити,то відбирати.
нікі 2013.11.14, 22:23
сподіваємось що словане розійдуться з ділом, але ідеї хороші, тільки б виконати, і підтримка народу буде стопроцентна
335 2013.11.15, 04:46
До призначення Чуднова я його особисто не знав і звичайно коли він прийшов на посаду то я зібрав монатки і вирішив звільнитись. Зараз уже спілкуючись з ним кілька днів я приємно вражений і повністю змінив своє бачення до партії регіонів. Зроблю все можливе і не можливе щоб допомогти у всіх його починаннях та добрих справах.
orgovik 2013.11.15, 11:46
так-так, і в структурі відновленого управління туризму -- відділ протокольної і правової роботи... це що - писатимуть протоколи для туристів? чи окремий підрозділ для того, щоб надавати аніматорські послуги, як у Турції?
Гість. 2013.11.15, 11:50
Можливо щось зробить для нас. Ідеї хороші, а роботу побачимо.
гостю 2013.11.15, 12:00
дайош ІДЕЇ, а то тільки поки що перестановкою карт в колоді займаються
міхалич 2013.11.15, 15:38
дії чуднова поки що не розходяться з словами, в районах почали дрючти чиновників на предмет корупції, затягувати ремні заставляють, хабарників щемлять убоз і сбу
ХАХАХАААА 2013.11.15, 15:53
Смішно - шо означає "дрючити чиновників на предмет корупції"...?
андрій сьтепанович 2013.11.15, 17:03
Чуднов - не чужий для області. Це плюс. Не як у інші області, коли присилають ВАРЯГІВ, і вони починають беспрєдєл. До того ж він не збирається тікати ,він є тут, і ми його спитаємо якшо-шо...
віктор 2013.11.15, 21:54
чуднов - толерантна вихована людина. він хоче добра для земляків. він свій, наш, не легіонер. а у нас , якзавжди: нема пророків у свій вітчизні... чому ми такі недобрі, не мирні, не вміємо вірити у те, що багато залежить від ставлення центру до нашоі області. чуднов бовязково постарається поправити ситуацію із фінансуванням області. йому представники партіі влади обовязково допоможуть. незаважаймо людині проявити своі організаторські якості. будьмо толерантними , не забуваймо, що михристияни. а чуднов молодець. на хамство від свободи відповідає людяністю, відкритістю, запрошенням будьти людьми.
нікі 2013.11.17, 08:51
чуднов - гуцул...але ж свій, то це вже добре
моя мрія 2013.11.18, 23:29
Почекайте трохи, і ви побачите справжнє обличчя чуднова. як показує досвід, він таакий добренький до всіхпоки сили в нього нема, а потім візьме усіх за горлянку, не встигнете зрадіти. мяко стелить, твердо виспитеся.
Михайло Дмитрович 2013.11.19, 15:51
до чого це, чуднова знаю особисто, нормальний чоловік, не свободівець звичайно і не рве на собі вишиванки але - нормальний, послідовний і по мудрий як керівник.
гість2 2013.11.20, 09:59
всі так хвалять чудіка, але ніхто не кажи що він без досвіду і немає своєї команди. хіба що жаночка-міновщіца і когутик. але ж хіба це команда?...
Для 335 2013.11.20, 12:42
Полегеньку))) Не надірвися))))))))))))))
1 2013.11.20, 18:56
Потрібно скорочувати чиновників на місцях, щоб папірці не переглядали і даром гроші не отримували. Користі від них ми бачимо, ніякої тільки збитки, та не вдоволення людей.
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1749
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1099
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1353 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3881 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33942
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2938

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

400

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

816

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1788

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1137
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1157
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

693
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

568
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2050
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12260
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1562
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1349
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

625
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

321
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

391
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

436
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1327