Василь Буджак: В Івано-Франківській області 99,9% доріг – в жалюгідному стані

 

/data/blog/87274/dba5ddf895d470bbdae15c76f8e907cb.jpg

 

Попередній очільник Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області Микола Проців, пропрацювавши лише чотири місяці, залишив посаду зі скандалом.

 

На його роботу нарікали народні депутати, активісти звинувачували посадовця у маніпуляціях з тендерами, використанні застарілих технологій, пише Фіртка з посиланням на Дзеркало Коломиї.

 

Трохи менше місяця тому очільник Прикарпаття Олег Гончарук призначив замість Проціва керувати службою автомобільних доріг (далі – САД) Василя Буджака.

 

Які ремонти маєте завершити в поточному році?

Найважливіше – це реалізація програми Карпатського єврорегіону. Тобто є три пріоритетні дороги, на які виділено близько 500 мільйонів гривень. Це дорога Т-9 ЛьвівІвано-Франківськ. Н-10 СтрийМамалига, на якому є дільниця нашої області – БолехівДолинаКалушІвано-Франківськ. І третя дорога – Р-24 – ТатарівКам’янець-Подільський. В нас її лагодять на шляху Кривопільський перевалВерховинаКосівЯблунів.

На ремонтних роботах цих трьох стратегічних напрямків максимально сконцентровані зусилля всіх дорожників, підрядних, субпідрядних будівельних організацій дорожнього господарства в області. Ще жодного разу область за рік не освоювала таку суму коштів на ремонт доріг.

Є й дороги, ремонт яких передбачений планово. Це невеликі відрізки практично в кожному районі. Якщо говорити про Коломийщину, то тут на ремонт доріг з фонду регіонального розвитку виділено 3,5 мільйона гривень. За ці кошти, зокрема, полагодять частину об’їзної дороги Івано-ФранківськЧернівці. Цьогоріч там хочемо відремонтувати найпроблемніші ділянки.

Ще з розпорядження голови Івано-Франківської облдержадміністрації з обласного бюджету виділені кошти на ремонти невеличких ділянок в напрямку Печеніжина Товмачика, Торговиці, Королівки, Семаківців, Мишина, Спаса.

 

Скільки коштує полагодити один кілометр дороги?

На нинішній день навіть не капітальний, а середній ремонт одного кілометра дороги, який би відповідав європейському рівню, коштує 5,5 мільйона гривень!

Тому варто розуміти, що навіть ці 3,5 мільйона гривень, які передбачає фонд регіонального розвитку на ремонт в Коломийському районі, це неповний кілометр дороги.

Цього року, напевне у зв’язку з війною на Сході, державним бюджетом не передбачено фінансування капітального ремонту доріг, тільки середній або поточний.

 

Який відсоток доріг на Прикарпатті потребують капітального ремонту?

У мене робочий день розпочинається з того, що десь приблизно три-чотири населені пункти в області телефонують з тим, що люди страйкують, перекриваючи дороги через відсутність ремонту. Також щоденно є по кілька відвідувачів – це сільські голови, голови РДА, активи сіл, які нарікають на катастрофічний стан дороги на під’їздах до їхніх населених пунктів.

Відповідаючи на ваше запитання, в Івано-Франківській області 99,9% доріг – в жалюгідному стані. Якщо й десь знайдеться клаптик, що відповідає нормативам, то це такий сотий відсоток, що про нього навіть не варто говорити.

Найменше проблем в області, якщо говорити лише про центральні траси, на мій погляд, на дорогах Богородчанського району.

 

В Івано-Франківській області 99,9% доріг – в жалюгідному стані.

 

Ваш попередник пішов з посади зі скандалом. Його звинувачували, зокрема, в непрозорості проведення тендерів…

У тому, що ми вже зайшли в осінь з початком ремонтів, напевне, є доля правди. Ми можемо розривати договори, можемо відміняти тендери, проведені, на наш погляд, непрозоро чи такі, що не відповідають реаліям. Але це означає втратити два місяці. А час у нашому випадку цінний. Тому мусимо вже цьогоріч йти за тими тендерними результатами, що є, а на наступний рік будемо готувати документацію відповідно до сучасних вимог. Тобто закладатимемо технології європейського рівня, зокрема так званий ресайклінг.

 

Зазираючи у майбутнє, коли прикарпатцям сподіватися на кращі дороги?

Все залежить від того, наскільки зараз ефективно проведемо роботи на трьох стратегічних напрямках: Т-9, Р-24 та Н-10. Якщо йтимемо такими темпами й продовжуватимемо так, як заплановано цьогоріч, то можна дивитися у майбутнє з позитивом… Я не сказав би, що нам потрібно багато років, аби «привести до тями» дороги в області.

Побудувати дорогу набагато складніше, аніж дев’ятиповерхівку. Будинок змурував, накрив, зробив за технологією і якщо нема форс-мажору, наприклад землетрусу, то він стоятиме скільки заплановано. Дорога ж постійно підлягає форс-мажорним обставинам: мороз, сніг, різного роду руйнації, великоваговий транспорт, постійні перекопи…

Все ж таки за нормального фінансування сучасним технологіям за одну п’ятирічку дороги на Прикарпатті можуть бути як намальовані.

Вже на наступний рік запланували чимало роботи. Ремонт дороги Рахів – Івано-Франківськ. Це гірська ділянка, яка є дуже важкою. Лагодитимемо її за кошти Європейського банку реконструкції розвитку. А далі розвиватимемо мережу – Стрий –Мамалига, охопивши дорогу від Івано-Франківська через Коломию до Снятина.

 

ДОВІДКА ФІРТКИ:

Василь Буджак народився 22 січня 1961 року у селі Малому Гвіздці. Інженер-механік, закінчив Одеський політехнічний інститут за спеціальністю «Автомобілі і автомобільне господарство».

Свого часу працював на різних керівних посадах – як районного, так і обласного рівня. Головою Городенківської РДА був призначений 24 січня 2015 року.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Проціва звільнили з посади начальника Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області


22.09.2015 514 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1389
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1050
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2070
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3553
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1340
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1331

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1687

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

500

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1138

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1307
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

393
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24253
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

500
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

439
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

619
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1508
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

676
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4613
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

602
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1523 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

614
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

525