Днями під головуванням заступника голови ОДА Василя Бруса відбулася чергова робоча нарада щодо «стану справ» в галузі тваринництва.
Звертаючись до працівників головного управління агропромислового комплексу ОДА, Василь Брус наголосив: «Маємо подбати про виконання останніх урядових рішень в галузі тваринництва, конкретних доручень Прем’єр-міністра України Миколи Азарова та Мінагрополітики України».
А це, за словами заступника голови ОДА - «забезпечення внутрішнього ринку області продукцією тваринництва та стабілізації цін на продукти харчування, насамперед тваринного походження; виконання заходів, спрямованих на стабілізацію ситуації в галузі тваринництва; сприяння створенню особистими селянськими господарствами сільськогосподарських виробничих та переробних кооперативів для розвитку молочного і м’ясного скотарства; стимулювання сільськогосподарських підприємств, які спеціалізуються на виробництві продукції тваринництва, зокрема молока і м’яса; сприяння створенню особистими селянськими господарствами сільськогосподарських кооперативів для виробництва молока і м’яса; виконання завдань розвитку молочного і м’ясного скотарства в області, поставлених Мінагрополітики».
Довідково. Цьогорічним розпорядженням обласної державної адміністрації №237 від 10 квітня "Про ситуацію у тваринницькій галузі та шляхи її розвитку" районним державним адміністраціям «доведено завдання» суттєво збільшити чисельність поголів’я ВРХ у сільськогосподарських підприємствах та створення сімейних ферм.
За січень-березень індекс виробництва тваринницької продукції по всіх категоріях господарств, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, склав 100,7 %, а в сільськогосподарських підприємствах - 104,7 %. Всіма категоріями господарств вироблено 25,6 тис. тонн м'яса, що на 1,6 тис. тонн або 6,7 % більше, молока - 68,7 тис. тонн, більше на 1,6 тис. тонн (+2,4 %
).
За три місяці поточного року поголів'я ВРХ у сільськогосподарських підприємствах зросло на 8 % (9,4 тис. голів), у тому числі корів на 2,9 % (3,5 тис. голів). Всіма категоріями господарств утримується 279,4 тис. голів свиней та 31,5 тис. голів овець та кіз, що відповідно на 10,3 та 1,6 тис. голів більше, ніж на цю дату минулого року.
В поточному році збільшилась продуктивність тварин у сільськогосподарських підприємствах. Так, за перший квартал від кожної корови надоїли по 955 кг молока, що на 189 кг більше, ніж за цей період в минулому році. Середньодобові прирости молодняка ВРХ на відгодівлі та нагулі становлять 493 грам, що на 55 грам більше відповідного періоду минулого року, а прирости свиней становлять 541 грам проти 529 грам в минулому році. З початку року одержано по 22 телят на 100 корів, що на дві голови більше відповідного періоду минулого року, в основне стадо введено 159 голів корів-первісток.
В секторі обслуговування діють 122 пункти штучного осіменіння тварин, чотири з них відкрито в першому кварталі поточного року, за січень - березень осіменено 2132 голови, що на 340 голів більше відповідного періоду минулого року.
Філія «Перспектива» проводить реконструкцію тваринницьких приміщень в селі Вербівці Городенківського району для утримання 200 голів великої рогатої худоби м'ясного напрямку продуктивності. ТОВ «Райз Прикарпаття» завершило реконструкцію тваринницького приміщення на 200 корів в селі Чернелиця Городенківського району. ПСП «Оскар» розпочав реконструкцію тваринницьких приміщень в селі Мала Кам’янка Коломийського району для утримання поголів’я великої рогатої худоби. Мінагрополітики дало кожному району завдання зі створення таких ферм. Станом на 1 квітня в області діє 8 заготівельно-збутових кооперативів із надання послуг з реалізації молока, виробленого господарствами населення.