Міністерство аграрної політики й продовольства заявляє про відповідність державним стандартам імпортованої з Китаю гречки. Про це сказано в повідомленні міністерства.
За дорученням міністерства Державним центром сертифікації й експертизи зерна й продуктів його переробки проведено експертизу зразків гречки й крупи гречаної, на поставки якої в Україну укладено договори.
У ході експертизи було досліджено чотири зразки: гречки, крупи гречаної обсмаженої, крупи гречаної слабообсмаженої і крупи гречаної необсмаженої.
"Гречка в зразку відповідає першому класу, а крупа гречана обсмажена, крупа гречана слабообсмажена й крупа гречана необсмажена в зразках відповідають першому сорту. Всі зразки відповідають продовольчому призначенню для вживання населенням", - зазначається в повідомленні.
Зі слів голови Державної інспекції сільського господарства Миколи Поєдинка, в Україні для перевірки гречки діють два нормативних документи: ДСТУ 4524:2006 і ГОСТ 5550-74 "Крупа гречана", відповідно до останнього визначаються сорти перший, другий, третій і проділ.
Міністерство доручило Держінспекції сільського господарства систематично контролювати якість гречки за фактом поставки в Україну.
Україна розраховує на поставку 20 тис. тонн гречки з Китаю до кінця березня.
Переговори про поставки гречки велися також з іншими країнами, зокрема Нідерландами, Польщею.
8 лютого уряд домовився з виробниками про фіксацію оптово-відпускних цін на гречану крупу на рівні 12,6 гривні за 1 кг (з урахуванням ПДВ).
У січні ціни на гречану крупу в роздробі досягали 20 гривень за кілограм, у деяких торговельних мережах її не було.
Наприкінці листопада 2010 року Кабінет Міністрів вніс гречку в перелік об'єктів державного цінового регулювання на період з 1 січня по 30 червня 2011 року.
Кабмін дозволив місцевим органам влади регулювати оптово-відпускні ціни на гречану крупу.
В 2010 році сільськогосподарські підприємства зібрали 133,7 тис. тонн гречки, в 2009 році - 189 тис. тонн гречки.
Споживання гречки в Україні експерти оцінюють в 160 тис. тонн на рік.
13