В Україні почали видавати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19

Люди, яких щепили двома дозами вакцини проти COVID-19, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, щоб пред’явити його при перетині державного кордону. 

Видати документ можуть лише після отримання останньої ін'єкції вакцини проти COVID-19, наголошують у Міністерстві охорони здоров’я, пише Фіртка.

Усі вакцини, дозволені в Україні – дводозні. Свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі двома шляхами:

  • одразу після щеплення другою дозою вакцини,
  • в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я, зокрема в сімейного лікаря.

Документ заповнюють англійською або французькою мовою, додатково також українською. 

Свідоцтво повинне містити:

  • персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латинкою записуватиметься, так само як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), 
  • інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо),
  • офіційний штамп закладу охорони  здоров'я та підпис лікаря,
  • обов’язковий підпис пацієнтом або його уповноваженим представником.

За потреби й за запитом людини заклад має надрукувати та оформити його згідно із міжнародними вимогами. Свідоцтво буде дійсним лише тоді, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ, наголошують у МОЗ.

Наразі усі вакцини, які використовує Україна, зокрема, Comirnaty від Pfizer, AstraZeneca різних виробників та CoronaVac від Sinovac Biotech, отримали дозвіл від ВООЗ.

Термін дії свідоцтва – один рік з можливістю продовження. Які умови продовження – у міністерстві не повідомили. 

Якщо в людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнту мають надати письмове роз'яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.

"Важливо! Не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з "імунними паспортами" чи "ковідними сертифікатами", які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття", – наголошують у МОЗ.

Чим саме відрізняються ці документи, у міністерстві не пояснили. Також не розповіли, чи діятимуть ці свідоцтва у всіх країнах.

Нагадаємо, на Прикарпатті за добу вісім підтверджених випадків захворювання COVID-19.

Крім того, за добу на Прикарпатті щепили понад 200 осіб.

Варто додати, на Прикарпатті відкрили пів сотні пунктів вакцинації від COVID-19.

Процес вакцинації в Івано-Франківській області розпочали 25 лютого. Першою на Прикарпатті дозу вакцини отримала лікарка із міста Надвірна, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Леся Возняк.

Додамо, що черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19.


Читайте також:

Вакцина від Pfizer: на Прикарпатті жодна із районних лікарень не має обладнання для її зберігання

У Калуші планують закупити холодильне обладнання для вакцини Pfizer

USAID надасть Україні холодильники для перевезення вакцини Pfizer

В Україні зареєстрували китайську вакцину від коронавірусу Sinovak

Степанов: Мене не влаштовують темпи вакцинації, я ставив інше завдання

Мінцифри: У чергу на вакцинацію за день записалися 45 тисяч українців

У франківській лікарні розпочався перший етап вакцинації медиків (ФОТО)

Головний лікар та медики обласної дитячої клінічної лікарні вакцинувались від COVID-19 (ВІДЕО)

Вважати вакцину AstraZeneca індійською - помилка: пояснення кандидатки медичних наук

В Івано-Франківську понад дві тисячі освітян погодились вакцинуватись проти COVID-19


07.06.2021 1678
Коментарі ()

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

358
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2256
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1673
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1959
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5571 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4089

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1070

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1076

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1594

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1077
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

827
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

693
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14503
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10348
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6013
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

569
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5311 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28413 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

459
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

574
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

408
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

598